Jak zainstalować system Enso

Enso OS to „zielony” system operacyjny Linux, który jest stosunkowo nowy na scenie. Ich misją jest dostarczenie użytecznego, nowoczesnego i lekkiego systemu operacyjnego, który jest łatwy w obsłudze i może działać na nawet najstarszym sprzęcie. W tym przewodniku omówimy konfigurację systemu Enso OS na PC. Jeśli więc jesteś podekscytowany wypróbowaniem nowego systemu operacyjnego Linux, wyjdź z zaufanego dysku flash USB i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak zainstalować Enso OS!

Pobierz Enso OS

Pierwszym krokiem w konfiguracji Enso OS na komputerze jest proces pobierania. Na szczęście programiści Enso OS bardzo ułatwiają uzyskanie kopii systemu operacyjnego. Na stronie nie ma dziwnych menu ani kółek do przeskoczenia. Zamiast, kliknij ten link tutaj, wybierz duży czerwony przycisk „Pobierz”, a na Twój komputer zostanie pobrany najnowszy system operacyjny Enso ISO.

Tworzenie rozruchowego Enso OS USB

Instalowanie systemu operacyjnego Linux na komputerze w dzisiejszych czasach zwykle odbywa się za pomocą napędu flash USB, ponieważ nośniki optyczne nie są już tak popularne. W przypadku Enso OS nie jest inaczej, a aby rozpocząć proces instalacji, musisz utworzyć rozruchowy dysk USB.

Utworzenie rozruchowego dysku flash USB, który może załadować system operacyjny Linux, jest bardzo łatwe dzięki Etcher. Kliknij ten link tutaj i pobierz najnowszą wersję. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak utworzyć rozruchową pamięć USB Enso OS!

Uwaga: Etcher działa na systemach Linux, Mac i Windows. Tak więc, bez względu na system operacyjny, z którym flashujesz Enso OS, instrukcje będą takie same!

Krok 1: Po zainstalowaniu narzędzia flash Etcher USB na komputerze uruchom aplikację, aby rozpocząć.

Krok 2: Po otwarciu aplikacji Etcher na komputerze podłącz napęd flash USB. Rozmiar dysku flash USB powinien wynosić co najmniej 2 GB!

Krok 3: Znajdź przycisk „Wybierz obraz” i kliknij go, aby załadować plik ISO Enso OS do aplikacji Etcher.

Krok 4: Znajdź przycisk „Wybierz dysk” i kliknij go, aby ustawić dysk flash USB jako urządzenie, na którym Etcher będzie flashować plik ISO.

Krok 5: Wybierz przycisk „Flash!”, Aby rozpocząć proces flashowania ISO. Ten proces flashowania zajmie trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer w ustawieniach BIOS i skonfiguruj go tak, aby ładował się z dysku flash USB w celu uzyskania dostępu do instalatora systemu Enso.

Instalowanie systemu operacyjnego Enso

Aby rozpocząć instalację systemu Enso, kliknij przycisk „Zainstaluj Enso” na ekranie powitalnym. Wybranie tej opcji spowoduje przejście do strony „Układ klawiatury”.

Na stronie „Układ klawiatury” przejrzyj listę dostępnych ustawień klawiatury i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Wklej stronę „Układ klawiatury” to „Aktualizacje i inne oprogramowanie”. Na tej stronie wybierz „Pobierz aktualizacje podczas instalacji Enso” i „Zainstaluj oprogramowanie innej firmy dla grafiki i sprzętu Wi-Fi oraz dodatkowych formatów multimediów”. Następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony.

Po stronie „Aktualizacje i inne oprogramowanie” instalator systemu Enso wyświetli stronę „Typ instalacji”. Na tej stronie zobaczysz kilka różnych opcji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz opcję „Wymaż dysk i zainstaluj Enso”. Lub, jeśli wolisz podwójny rozruch, wybierz opcję „Zainstaluj Enso obok”. Kliknij przycisk „Zainstaluj teraz”, aby rozpocząć instalację po wybraniu typu instalacji.

W instalatorze po kliknięciu przycisku „Zainstaluj teraz” pojawi się okno z komunikatem: „Zapisać zmiany na dyskach?” Wybierz przycisk „Kontynuuj”, aby potwierdzić wybór.

Po zapisaniu zmian na dysku Enso rozpocznie instalację na komputerze. Jednak nadal są pewne rzeczy do zrobienia, takie jak ustawienie strefy czasowej. Aby wybrać strefę czasową, spójrz na ekran „Gdzie jesteś?” I kliknij swoją lokalizację. Instalator szybko przypisze strefę czasową i automatycznie wyreguluje zegar na nowej instalacji systemu Enso. Po wybraniu strefy czasowej kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Zaraz po stronie „Gdzie jesteś?” W instalatorze Enso OS pojawi się ekran „Kim jesteś?”. Na tym ekranie wpisz swoje pełne imię i nazwisko, nazwę komputera (nazwę, której będzie używał komputer w celu identyfikacji w sieci) oraz nazwę użytkownika i hasło. Gdy wszystko zostanie wypełnione, kliknij „Kontynuuj”.

Po skonfigurowaniu nazwy użytkownika w instalatorze systemu Enso instalacja zakończy się. Po zakończeniu procesu zobaczysz komunikat o zakończeniu instalacji. Wybierz „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić system w nowej konfiguracji Enso OS!

x