Jak zainstalować system operacyjny Enso

Enso OS to „zielony” system operacyjny Linux, który jest stosunkowo nowy na scenie. Ich misją jest dostarczenie użytecznego, nowoczesnego i lekkiego systemu operacyjnego, który jest łatwy w użyciu i może działać na nawet najstarszym sprzęcie. W tym przewodniku omówimy, jak skonfigurować Enso OS na PC.

Jeśli więc nie możesz się doczekać wypróbowania nowego systemu operacyjnego Linux, wyjmij swój niezawodny dysk flash USB i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Enso.

Pobierz Enso OS

Pierwszym krokiem w konfiguracji Enso OS na komputerze jest proces pobierania. Na szczęście programiści Enso OS bardzo ułatwiają uzyskanie kopii systemu operacyjnego. Na stronie nie ma żadnych dziwnych menu ani kółek do przeskoczenia. Zamiast, kliknij ten link tutaj, wybierz duży czerwony przycisk „Pobierz” i pobierz najnowszą wersję ISO systemu Enso na swój komputer.

Tworzenie bootowalnego Enso OS USB

Instalowanie systemu operacyjnego Linux na komputerze w dzisiejszych czasach zwykle odbywa się za pomocą napędu flash USB, ponieważ nośniki optyczne nie są już zbyt popularne. W przypadku Enso OS nie jest inaczej i musisz utworzyć bootowalny USB, aby rozpocząć proces instalacji.

Stworzenie rozruchowego dysku flash USB, który może załadować system operacyjny Linux, jest bardzo łatwe dzięki Etcher. Kliknij ten link tutaj i pobierz najnowszą wersję. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak utworzyć bootowalną pamięć USB Enso OS!

Uwaga: Etcher działa w systemach Linux, Mac i Windows. Tak więc, bez względu na system operacyjny, w którym flashujesz Enso OS, instrukcje będą takie same!

Krok 1: Po zainstalowaniu narzędzia flash USB Etcher na komputerze uruchom aplikację, aby zacząć z nią korzystać.

Krok 2: Po otwarciu aplikacji Etcher na komputerze podłącz dysk flash USB. Rozmiar pamięci flash USB powinien wynosić co najmniej 2 GB!

Krok 3: Znajdź przycisk „Wybierz obraz” i kliknij go, aby załadować plik Enso OS ISO do aplikacji Etcher.

Krok 4: Znajdź przycisk „Wybierz dysk” i kliknij go, aby ustawić dysk flash USB jako urządzenie, na które Etcher będzie zapisywać plik ISO.

Krok 5: Wybierz „Flash!” przycisk, aby rozpocząć proces flashowania ISO. Ten proces flashowania zajmie trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer w ustawieniach systemu BIOS i skonfiguruj go tak, aby ładował się z dysku flash USB, aby uzyskać dostęp do instalatora systemu operacyjnego Enso.

Instalowanie systemu operacyjnego Enso

Aby rozpocząć instalację Enso OS, kliknij przycisk „Install Enso” na ekranie powitalnym. Wybranie tej opcji przeniesie Cię na stronę „Układ klawiatury”.

Na stronie „Układ klawiatury” przejrzyj listę dostępnych ustawień klawiatury i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Następnie, po dokonaniu wyboru, kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Wklej stronę „Układ klawiatury” to strona „Aktualizacje i inne oprogramowanie”. Na tej stronie wybierz „Pobierz aktualizacje podczas instalowania Enso” i „Zainstaluj oprogramowanie innych firm do obsługi grafiki i sprzętu Wi-Fi oraz dodatkowych formatów multimediów”. Następnie wybierz przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony.

Po stronie „Aktualizacje i inne oprogramowanie” instalator Enso OS wyświetli stronę „Typ instalacji”. Na tej stronie zobaczysz kilka różnych opcji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz opcję „Wymaż dysk i zainstaluj Enso”. Lub, jeśli wolisz podwójny rozruch, wybierz opcję „Zainstaluj Enso obok”. Kliknij przycisk „Zainstaluj teraz”, aby rozpocząć instalację po wybraniu typu instalacji.

W instalatorze po kliknięciu przycisku „Zainstaluj teraz” pojawi się okno z informacją „Zapisać zmiany na dyskach?” Wybierz przycisk „Kontynuuj”, aby potwierdzić wybór.

Po zapisaniu zmian na dysku Enso rozpocznie instalację na Twoim komputerze. Jednak nadal są rzeczy do zrobienia, takie jak ustawienie strefy czasowej. Aby wybrać strefę czasową, spójrz na „Gdzie jesteś?” i kliknij swoją lokalizację. Instalator szybko przydzieli strefę czasową i automatycznie dostroi zegar w nowej instalacji Enso OS. Po wybraniu strefy czasowej kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Zaraz po „Gdzie jesteś?” w instalatorze Enso OS, „Kim jesteś?” pojawi się ekran. Na tym ekranie wpisz swoje imię i nazwisko, nazwę komputera (nazwę, której komputer będzie używać do identyfikacji w sieci) oraz nazwę użytkownika i hasło. Gdy wszystko jest wypełnione, kliknij „Kontynuuj”.

Po skonfigurowaniu nazwy użytkownika w instalatorze Enso OS instalacja zostanie zakończona. Po zakończeniu procesu zobaczysz komunikat, że instalacja została zakończona. Wybierz „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić komputer w nowej konfiguracji systemu Enso!

x