Udostępnij teraz w social media:

Pomimo wielu klientów torrent dla Linuksa (Transmission, qBittorrent itp.), UTorrent pozostaje jednym z bardziej popularnych programów do przeniesienia na Linuksa. Niestety niewiele wiadomo na temat wersji uTorrent dla Linuksa iz tego, co wiadomo, nie ma planów wprowadzenia jej na platformę. Na szczęście istnieje sposób, aby wersja programu dla systemu Windows działała. Pierwszym krokiem do uruchomienia programu Windows, takiego jak uTorrent w systemie Linux, jest instalacja, konfiguracja i konfiguracja Wine.

Wine pozwala uruchamiać gry takie jak Skyrim w systemie Linux, a także inne aplikacje Windows, które nie zostały jeszcze przeniesione na platformę Linux. Istnieje wiele różnych sposobów instalacji Wine w systemie Linux. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zainstalować Wine w systemie Linux. Po zainstalowaniu Wine otwórz terminal i postępuj zgodnie z poniższym samouczkiem.

Zainstaluj uTorrent

Instalacja uTorrent w systemie Linux za pomocą oprogramowania Wine jest dość prosta, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić ręcznie, okaże się to żmudne. Dlatego będziemy korzystać z oprogramowania, które znacznie ułatwi instalowanie oprogramowania Windows w systemie Linux za pośrednictwem Wine. Nazywa się Winetricks. Jest to narzędzie, którego użytkownicy mogą używać w wierszu poleceń lub jako zwykłe narzędzie GUI. Dzięki Winetricks możesz wybrać z listy programów Windows i zautomatyzować instalację.

Sprawdź -   Jak utworzyć wzorzec slajdów w programie Microsoft PowerPoint

Należy pamiętać, że instalacja uTorrent na Linuksie przez Wine jest niepewna i może nie działać z twoją dystrybucją Linuksa. Spróbuj na własne ryzyko.

Ubuntu

sudo apt install winetricks

Debian

sudo apt-get install winetricks

Arch Linux

sudo pacman -S winetricks

Fedora

sudo dnf install winetricks

OpenSUSE

sudo zypper install winetricks

Inny Linux

Program Winetricks to skrypt Bash. Może działać na prawie każdej dystrybucji Linuksa i wiele różnych go nosi. Jeśli nie możesz znaleźć Winetricks w źródłach oprogramowania na swoim komputerze, rozważ przejdź do witryny Wine, aby ją pobrać ręcznie. Nie ma nic do kompilacji, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a rozpoczęcie pracy powinno być dość łatwe.

Zainstaluj uTorrent za pomocą GUI Winetricks

Winetricks działa na wiele sposobów, ale zdecydowanie najłatwiej jest z niego korzystać za pośrednictwem wersji GUI. Aby otworzyć GUI Winetricks, naciśnij Alt + F2 na klawiaturze i wpisz winetricks –gui. To polecenie mówi skryptowi Winetricks, aby działał w trybie graficznym.

Uwaga: jeśli uTorrent sprawia problemy, rozważ przejście do ustawień Wine i zmianę wersji systemu Windows z „Windows XP” na „Windows Vista” lub „Windows 7”.

Sprawdź -   Jak zmienić rozmiar obrazu na tapetę pulpitu

Pierwszym oknem wyświetlanym przez program jest okno „Co chcesz zrobić”. W tym obszarze możesz wybrać między instalacją narzędzi testowych, instalacją czcionek Windows itp. Przejrzyj interfejs użytkownika i kliknij przycisk obok „Zainstaluj aplikację”.

Wybranie opcji instalacji aplikacji w oknie Winetricks otwiera przeglądarkę, która ma wiele różnych opcji. Przewiń go i poszukaj „uTorrent”. Kliknij przycisk obok niego.

Kliknięcie przycisku „uTorrent3” powinno natychmiast uruchomić narzędzie do pobierania uTorrent3. Pobierze program, zweryfikuje pobieranie i rozpocznie proces instalacji. Winetricks robi to automatycznie. Jeśli wszystko działa poprawnie, kliknij monity w instalatorze, aby uruchomić uTorrent na komputerze z systemem Linux.

Rozwiązywanie problemów z instalacją Winetricks uTorrent

Czasami pobieranie programów za pomocą narzędzia Winetricks nie działa poprawnie. Przyczyna tych błędów jest złożona, ale można je obejść. Jeśli podczas pobierania programu uTorrent pojawi się komunikat „Niezgodność Md5”, nie martw się! Po prostu wykonaj następujące kroki.

Otwórz menedżera plików, włącz „ukryte foldery” i przejdź do tej lokalizacji: /home/username/.cache/winetricks/utorrent3/

Mimo że narzędzie Winetricks zatrzymało automatyczną instalację z powodu „niezgodności”, plik nadal tam jest. Znajdź instalator uTorrent i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy powinieneś zobaczyć opcję otwarcia go w „Programie ładowania programu Windows Windows”. Jeśli nie, musisz wybrać „otwórz za pomocą” i wybrać tę opcję (lub wpisać „wino” w oknie dialogowym polecenia).

Sprawdź -   Jak wyłączyć i usunąć kopię zapasową iCloud na iPhonie i iPadzie

Wino powinno bez problemu otworzyć instalator. Po prostu postępuj zgodnie z narzędziem i zainstaluj je tak, jakbyś instalował je w systemie Windows. Po zakończeniu instalacji będziesz mógł znaleźć uTorrent w menu aplikacji, jak każdy inny program.

Zainstaluj uTorrent z Winetricks za pośrednictwem terminala

Narzędzie GUI Winetricks jest ładne, ale może też być niezgrabne. Jeśli chcesz zainstalować uTorrent w systemie Linux za pośrednictwem interfejsu terminala Wine, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Najpierw otwórz okno terminala i zadzwoń do aplikacji winetricks, aby pobrać uTorrent.

winetricks utorrent3

Podobnie jak instrukcje GUI, Winetricks powinien rozpocząć proces automatycznej instalacji. W przypadku niezgodności Md5 można ominąć błąd, wywołując program bezpośrednio. Aby to zrobić, użyj polecenia Wine terminal i uruchom instalator EXE uTorrent.

Uwaga: jeśli masz wiele plików EXE uTorrent w tym folderze, musisz zastąpić * .exe pełną nazwą pliku, ponieważ skróty z symbolami wieloznacznymi nie działają z wieloma plikami naraz.

cd ~/.cache/winetricks/utorrent3/
wine *.exe

Uruchomienie polecenia wine powinno natychmiast rozpocząć proces instalacji uTorrent. Kliknij instalator i uruchom go. Po zakończeniu instalacji uTorrent powinien być dostępny na komputerze z systemem Linux.

Po zainstalowaniu uTorrent w systemie Linux warto przyjrzeć się, jak bezpiecznie torrentować, a VPN to dobre narzędzie, które może pomóc.