QuickLook to niesamowita funkcja systemu macOS, która umożliwia podgląd plików. Jeśli masz wiele plików do przejrzenia, okaże się, że jest to wyjątkowo pomocne. Obsługuje wiele formatów plików, a dla formatów nieobsługiwanych możesz zainstalować wtyczkę. Będziesz oczywiście musiał znaleźć wtyczkę dla typu pliku, którego podgląd chcesz wyświetlić w QuickLook. Jeśli chodzi o samą wtyczkę, nie będzie to instalowalny pakiet ani plik DMG, który można uruchomić. Oto jak zainstalować wtyczkę w QuickLook.

Zainstaluj wtyczkę w QuickLook

Wtyczka QuickLook ma rozszerzenie .qlgenerator. Plik wtyczki, który mogłeś pobrać jako plik spakowany. W takim przypadku możesz wyodrębnić go za pomocą wbudowanego narzędzia do archiwizacji w systemie macOS.

Sprawdź -   Minecraft nie używa GPU? Jak zmusić Minecraft do korzystania z niego

Po rozpakowaniu musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz zainstalować wtyczkę, tj. W całym systemie lub tylko dla bieżącego użytkownika. Proces ten nie jest skomplikowany, więc weź to pod uwagę. Aby zainstalować wtyczkę w QuickLook, musisz przenieść ją do folderu QuickLook. Ten folder znajduje się w folderze Library. Przenieś plik do jednej z następujących lokalizacji, w zależności od tego, jak chcesz go zainstalować.

W całym systemie

/Library/QuickLook/

Specyficzne dla użytkownika

~/Library/QuickLook/

Przed wklejeniem pliku może być konieczne uwierzytelnienie przy użyciu hasła administratora lub hasła użytkownika.

Po wklejeniu pliku musisz wykonać jedną z dwóch czynności; możesz albo wylogować się z systemu i zalogować ponownie, aby zastosować zmianę, lub uruchomić proste polecenie w Terminalu i pominąć krok wylogowania / in.

Sprawdź -   Jak korzystać z Gmaila w domenie niestandardowej (bezpłatnie)

Jeśli chcesz uruchomić polecenie Terminal, otwórz aplikację i uruchom poniższe polecenie. Zakończy się w ciągu kilku sekund. Po uruchomieniu polecenia będziesz mógł korzystać z QuickLook i zainstalowanej wtyczki.

qlmanage -r

Usuń wtyczkę z QuickLook

Usunięcie wtyczki z komputera Mac jest tak proste, jak jej zainstalowanie. Wszystko, co musisz wiedzieć, to to, gdzie skopiowałeś plik wtyczki, tj. Do którego folderu Library, folderu systemowego lub folderu określonego przez użytkownika.

Gdy wiesz, w którym folderze znajduje się plik wtyczki, możesz go usunąć. Podczas usuwania pliku może być konieczne uwierzytelnienie zmiany za pomocą hasła administratora lub użytkownika. Po usunięciu pliku będziesz musiał się wylogować i zalogować ponownie do systemu, aby zastosować zmianę, lub możesz uruchomić to samo polecenie Terminal podane w poprzedniej sekcji i pominąć krok wylogowania / in.