Najnowsza wersja Zorin OS trafiła do internetu. Nowa wersja jest znana jako Zorin OS 15.3 i zawiera wiele najnowszych funkcji i ulepszeń. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować nową kopię Zorin OS 15.3!

Pamiętaj, że aby korzystać z Zorin OS 15.3, musisz mieć komputer z przyzwoicie szybkim procesorem, co najmniej 20 GB miejsca na dysku twardym i co najmniej 1 GB pamięci RAM.

Pobieranie Zorin OS 15.3

Zorin OS jest dostępny na ZorinOS.com. Aby zdobyć najnowszą wersję 15.3, przejdź do Zorinos.com. Na stronie poszukaj przycisku „Pobierz” u góry i kliknij go myszą.

Na stronie pobierania zobaczysz Zorin OS Ultimate z przodu i na środku. Ultimate to płatna wersja systemu operacyjnego, która zawiera mnóstwo rzeczy, takich jak gry, aplikacje biznesowe, aplikacje multimedialne i tak dalej. Jeśli chcesz pobrać wersję płatną, kliknij przycisk „Pobierz” u dołu strony.

Jeśli nie chcesz płacić za Zorin, ale nadal chcesz przetestować nową wersję (15.3), nie martw się! Znajdź przycisk „Core” na stronie pobierania i wybierz go, aby uzyskać dostęp do głównej strony pobierania.

Na stronie „Core” przewiń w dół i kliknij niebieski przycisk, aby pobrać najnowszą wersję Zorin OS Core. Rdzeń jest taki sam jak Ultimate, bez dodatków, takich jak gry wideo lub aplikacje.

Sprawdź -   Jak oznaczyć lokalizację w Snapchacie

Zorin OS Lite

Czy używasz komputera, który nie ma bardzo mocnego sprzętu? Nadal chcesz wypróbować Zorin OS 15.3? Poszukaj przycisku „Lite” na stronie „Pobieranie” i kliknij go, aby pobrać najnowszą wersję ISO dla Zorin OS Lite!

Tworzenie instalatora Zorin OS 15.3 USB

Zorin OS to dystrybucja Linuksa. W rezultacie po pobraniu ma postać pliku ISO. Ten plik ISO musi zostać sflashowany na pamięć USB, aby zainstalować system operacyjny. W tej sekcji przewodnika pokażemy, jak flashować plik ISO Zorin OS na pamięć USB w celu instalacji.

Pierwszym krokiem w tworzeniu instalatora Zorin OS 15.3 USB jest pobranie pliku Narzędzie do flashowania USB / SD Etcher. Jest to prosty program działający na komputerach Mac, Linux i Windows, który ułatwia tworzenie rozruchowych instalatorów USB.

Po pobraniu aplikacji Etcher na komputer postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby utworzyć instalator USB Zorin OS.

Sprawdź -   Jak naprawić plik OST / PST programu Outlook w systemie Windows 10

Krok 1: Uruchom aplikację Etcher po zainstalowaniu jej na komputerze. Następnie podłącz pamięć USB do portu USB.

Krok 2: Znajdź przycisk „Flash z pliku” i kliknij go myszą. Następnie użyj wyświetlonej przeglądarki plików, aby wyszukać plik ISO Zorin OS 15.3 i wybierz go, aby dodać go do Etchera.

Krok 3: Znajdź przycisk „Wybierz cel”, kliknij go i wybierz pamięć USB z menu. Twoja pamięć USB powinna być jedynym urządzeniem, które się pojawi, ponieważ Etcher ukrywa duże dyski z danymi, więc nie możesz ich przypadkowo użyć.

Krok 4: znajdź „Flash!” i wybierz go myszą, aby sflashować plik ISO Zorin OS na pamięć USB. Pamiętaj jednak, że proces ten zajmuje trochę czasu i prawdopodobnie zajmie kilka minut.

Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer w trybie BIOS i skonfiguruj go do uruchamiania z USB, aby można było rozpocząć instalację Zorin OS 15.3!

Instalowanie Zorin OS 15.3

Aby zainstalować Zorin OS 15.3 na komputerze, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź na pulpicie ikonę „Install Zorin OS 15.3” i kliknij ją myszą, aby uruchomić instalator.

Sprawdź -   Jak wyprowadzać dźwięk do wielu urządzeń w systemie macOS

Krok 2: Wybierz język w instalatorze. Następnie znajdź przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony w instalatorze.

Krok 3: Wybierz układ klawiatury na stronie układu klawiatury. Następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony w instalatorze.

Krok 4: Wybierz „Pobierz aktualizacje podczas instalowania Zorin OS” i „Zainstaluj oprogramowanie innej firmy do grafiki i sprzętu Wi-Fi oraz dodatkowych formatów multimediów”. Następnie kliknij „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony.

Krok 5: Wybierz „Wymaż dysk i zainstaluj Zorin OS”, aby wymazać cały dysk twardy i zainstalować system operacyjny. Lub, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Linuksa, wybierz inny typ instalacji. Wybierz „Zainstaluj teraz”, aby przejść do następnej strony.

Krok 6: Po wybraniu opcji „Zainstaluj teraz” Zorin będzie wymagał ustawienia strefy czasowej i konta użytkownika. Zrób to, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Po skonfigurowaniu strefy czasowej i konta użytkownika Zorin OS 15.3 rozpocznie się instalowanie na Twoim komputerze. Usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu odłącz USB i uruchom ponownie! Po ponownym uruchomieniu będziesz używać Zorin OS 15.3!