Jak zaktualizować do Ubuntu 19.10

Udostępnij teraz w social media:

Niedawno wydano Ubuntu 19.10. To niesamowite wydanie, wypełnione najnowszymi Gnome Shell, nowszymi sterownikami, a nawet kilkoma doskonałymi funkcjami, takimi jak ZFS w katalogu głównym, łatwe udostępnianie multimediów, udostępnianie ekranu i nie tylko. W tym przewodniku omówimy, jak zaktualizować komputer z systemem Ubuntu do nowej wersji!

Aktualizacja z wiersza poleceń – 18.04 LTS

Jeśli używasz Ubuntu 18.04 LTS, planujesz aktualizację do 19.10 i chciałbyś użyć do tego wiersza poleceń, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Utwórz kopię zapasową wszystkich ważnych plików (zdjęć, filmów i innych danych osobowych) na zewnętrznym dysku flash, pamięci USB lub usłudze w chmurze. Kopia zapasowa zapobiegnie utracie danych, jeśli coś pójdzie nie tak.

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkiego można rozpocząć proces aktualizacji. Aby rozpocząć, otwórz okno terminala na pulpicie. Aby uruchomić terminal, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby zaktualizować Ubuntu 18.04 LTS do 19.10.

Krok 1: Zainstaluj wszystkie oczekujące aktualizacje do Ubuntu 18.04 LTS. Aby zainstalować aktualizacje, należy uruchomić polecenia aktualizacji i uaktualniania.

sudo apt update

sudo apt upgrade -y

Pozwól aktualizacjom pobrać i zainstalować je na komputerze z systemem Ubuntu. Następnie przejdź do następnego kroku.

Krok 2: Po zainstalowaniu oczekujących poprawek oprogramowania dla Ubuntu 18.04 LTS, musisz uruchomić aktualizację dystrybucji za pomocą polecenia dist-upgrade. Spowoduje to zainstalowanie większej liczby aktualizacji, które zostały zatrzymane.

sudo apt dist-upgrade -y

Krok 3: Po zaktualizowaniu dystrybucji nadszedł czas, aby zmienić źródła oprogramowania Ubuntu 18.04 LTS, aby odzwierciedlały nowe wydanie 19.10. Aby to zrobić, użyj polecenia sed.

sudo sed -i 's/bionic/eoan/g' /etc/apt/sources.list

Krok 4: Po zmianie źródeł oprogramowania w wersji 18.04 należy ponownie uruchomić polecenie aktualizacji. Zakończy to modyfikację źródła oprogramowania za pomocą seda.

sudo apt update

Krok 5: Po zakończeniu polecenia aktualizacji komputer z systemem Ubuntu 18.04 LTS będzie korzystał ze źródeł oprogramowania Ubuntu 19.10. Oznacza to również, że będą dostępne nowe aktualizacje oprogramowania. Aby je zainstalować, użyj poleceń upgrade i dist-upgrade.

sudo apt upgrade -y
sudo apt dist-upgrade -y

Proces aktualizacji zajmie dużo czasu. Usiądź wygodnie, monitoruj terminal i pozwól Ubuntu 18.04 LTS przejść na wersję 19.10.

  Jak skonfigurować inteligentny garaż

Krok 6: Proces aktualizacji jest prawie zakończony. Ostatnim krokiem procesu jest ponowne uruchomienie. Aby to zrobić, uruchom polecenie ponownego uruchomienia.

sudo reboot

Po ponownym zalogowaniu się po ponownym uruchomieniu Ubuntu 18.04 LTS będzie Ubuntu 19.10!

Aktualizacja z wiersza poleceń – 19.04.2019

Czy używasz Ubuntu 19.04 i chcesz przejść na nową wersję systemu operacyjnego 19.10? Wolisz to zrobić za pomocą wiersza poleceń? Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak dokonać aktualizacji!

Zanim zaczniemy, wykonaj kopię zapasową wszelkich plików osobistych (filmów, zdjęć i innych wrażliwych danych) na zewnętrzny dysk twardy, pamięć USB lub usługę w chmurze, aby zapobiec utracie danych w przypadku zerwania aktualizacji.

  Jak zainstalować pakiet zabezpieczeń Bro na serwerze Ubuntu

Aby rozpocząć proces aktualizacji w systemie Ubuntu 19.04, uruchom terminal, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Konieczne jest zainstalowanie wszelkich oczekujących poprawek oprogramowania dla Ubuntu 19.04 przed zmianą systemu na 19.10. Aby to zrobić, użyj poniższych poleceń aktualizacji i aktualizacji.

sudo apt update
sudo apt upgrade -y

Krok 2: Po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania dla wersji 19.04 należy przeprowadzić aktualizację dystrybucji. To polecenie zainstaluje poprawki, których nie może wykonać polecenie aktualizacji.

sudo apt dist-upgrade -y

Krok 3: Po usunięciu wszystkich łatek oprogramowania 19.10 nadszedł czas, aby zmienić źródła oprogramowania Ubuntu 19.04 na 19.10. Aby to zrobić, użyj następującego polecenia sed.

sudo sed -i 's/disco/eoan/g' /etc/apt/sources.list

Krok 4: Teraz, gdy źródła oprogramowania Ubuntu 19.04 zostały przełączone na nowy Ubuntu 19.10, czas ponownie uruchomić polecenie aktualizacji. Spowoduje to odświeżenie wszystkich źródeł oprogramowania i pobranie najnowszej wersji Ubuntu na komputer.

sudo apt update

Krok 5: Postępując zgodnie z poleceniem update, należy ponownie uruchomić polecenia upgrade i dist-upgrade, aby zainstalować najnowsze pakiety Ubuntu 19.10 na Ubuntu 19.04. To zajmie trochę czasu. Bądź cierpliwy.

Krok 6: Po zainstalowaniu aktualizacji na komputerze nadszedł czas, aby ponownie uruchomić komputer. Aby uruchomić ponownie, użyj następującego polecenia ponownego uruchomienia.

sudo reboot

Po ponownym zalogowaniu się będziesz używać Ubuntu 19.10!

  Jak osadzić czcionki w programie PowerPoint

Uaktualnij za pomocą graficznego interfejsu użytkownika

Istnieje możliwość aktualizacji do 19.10 z graficznego interfejsu użytkownika w Ubuntu. Aby to zrobić, upewnij się, że kopie zapasowe ważnych plików są zapisane na zewnętrznym dysku twardym, pamięci USB lub usłudze w chmurze. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Otwórz menu aplikacji, wyszukaj „Oprogramowanie i aktualizacje” i uruchom je, aby otworzyć ustawienia aktualizacji Ubuntu.

Krok 2: Znajdź kartę „Aktualizacje” i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do ustawień aktualizacji Ubuntu.

Krok 3: Zmień „powiadom mnie o nowej wersji Ubuntu” na „W przypadku każdej nowej wersji” i zamknij „Oprogramowanie i aktualizacje”.

Krok 4: Otwórz menu aplikacji, wyszukaj „Software Updater” i otwórz je.

Krok 5: Zezwól aplikacji aktualizującej na sprawdzanie dostępności aktualizacji. Powinien wtedy wykryć nową wersję Ubuntu. Kliknij „Uaktualnij” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować do 19.10!

x