Kontrola misji to sposób na szybkie spojrzenie na okna otwarte na pulpicie. Jeśli chcesz, możesz przenieść je na inny pulpit i to wszystko, co możesz zrobić. Zaskakujące jest to, że funkcja, która jest dostępna od tak dawna, nie odpowiada wersji Windows 10, która ma zaledwie kilka lat. Okazuje się, że nie można zamknąć i zamknąć aplikacji z poziomu Mission Control. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji o nazwie Mission Control Plus. To nie jest za darmo. Aplikacja kosztuje 2,99 USD, ale ma wersję próbną, którą można wypróbować przed zakupem.

Zamknij i zamknij aplikacje z poziomu Mission Control

Pobieranie i uruchom Mission Control Plus. Aby działać, musi mieć pozwolenie na dostęp i będzie działać na pasku menu. Przejdź do Kontrola misji, a kiedy najedziesz myszką na okno, zobaczysz przycisk zamykania w lewym górnym rogu.

Sprawdź -   Jak znaleźć szybkość połączenia karty sieciowej w systemie Windows 10

Mission Control Plus działa również ze skrótami klawiaturowymi; możesz zamknąć okno, zamknąć wszystkie okna, ukryć aplikację, ukryć wszystkie aplikacje lub zabić aplikację za ich pomocą. Aby wyświetlić wszystkie skróty klawiaturowe, kliknij ikonę aplikacji na pasku menu i spójrz w obszarze Preferencje.

Może się to wydawać trywialne, ale Mission Control to świetny sposób na usunięcie aplikacji i bałaganu w oknie. Możesz rzucić okiem na wszystko, co jest otwarte, więc dlaczego nie posprzątać bałaganu, gdy jesteś przy nim?

Wspomnieliśmy, że ta funkcja blednie w porównaniu z tym, co ma system Windows 10 i działa. W systemie Windows 10 widok zadań jest równoważny kontroli misji i stamtąd można zamknąć okna. Jest to wbudowana funkcja, co oznacza, że ​​nie trzeba do tego używać aplikacji.

Sprawdź -   Jak utworzyć podpis e-mail w Gmailu

Wersja szlakowa aplikacji nie jest ograniczona funkcjami. Otrzymasz całą ofertę, wszystkie funkcje. Wersja testowa działa przez dziesięć dni i za każdym razem, gdy uruchomisz aplikację, powie Ci, ile dni pozostało do wygaśnięcia szlaku i musisz kupić licencję. Jedynym minusem jest to, że nie można go kupić w sklepie Mac App Store. Jeśli wolisz kupować aplikacje wyłącznie stamtąd i podoba Ci się ta aplikacja, musisz zrobić wyjątek.

Mission Control Plus to nowa aplikacja, dlatego wymaga systemu macOS 10.14, tj. Mojave lub nowszej. Oznacza to, że obecna wersja systemu macOS, a następna ma się pojawić w październiku 2019 r., Tj. Catalina będą jedynymi dwiema wersjami systemu macOS, w których można uruchomić aplikację.