Udostępnij teraz w social media:

Widok zadań lub przełącznik aplikacji w systemie Windows przez długi czas był podstawową częścią systemu operacyjnego. Większość użytkowników systemu Windows, niezależnie od tego, czy nadal korzysta z systemu Windows 7, czy z systemem Windows 10, zna go i używa. Widok zadań w systemie Windows 10 zmienił się nieco w porównaniu z systemem Windows 7. Po pierwsze, zawiera oś czasu, ale możesz także zamknąć okno z widoku zadań. To nie jest nowa funkcja, jest po prostu stosunkowo nieznana.

Zamknij okno z widoku zadań

Działa to niezależnie od tego, jak przełączysz się do widoku zadań; możesz kliknąć przycisk widoku zadań na pasku zadań, możesz użyć skrótu klawiaturowego Win + Tab lub skrótu klawiaturowego Ctrl + Alt + Tab. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź -   Jak usunąć ikonę Microsoft Office Upload Center w systemie Windows 10

Gdy jesteś w widoku zadań lub przełączniku aplikacji, jeśli wybierasz Ctrl + Alt + Tab, możesz wybrać okno za pomocą klawiszy strzałek i nacisnąć klawisz Delete. Spowoduje to zamknięcie okna. Jeśli okaże się, że jest to jedyne otwarte okno określonej aplikacji, zamknie również samą aplikację.

Oznacza to, że jeśli masz otwartych wiele plików Notatnika, możesz wybrać plik w widoku zadań i nacisnąć przycisk Usuń, aby go zamknąć. Wszystkie inne pliki Notatnika otwarte na pulpicie nie zostaną zamknięte.

Jeśli spróbujesz zamknąć plik, który zawiera niezapisane dane, plik nie zostanie zamknięty. Zamiast tego w tle pojawi się monit o zapisanie. Zobaczysz ikonę paska zadań dla aplikacji flash, ale nie wyjdziesz z widoku zadań. Aby zapisać plik lub zamknąć go bez zapisywania, będziesz musiał wyjść z widoku zadań. Oznacza to, że nie musisz się martwić przypadkową utratą pracy i że nie zastąpi to wymuszonego zamknięcia niereagującej aplikacji.

Sprawdź -   Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym w systemie Windows 10

W tym samym duchu, jeśli otworzysz Centrum akcji, możesz użyć klawiszy strzałek, aby wybrać różne grupy powiadomień, a następnie nacisnąć klawisz Delete na klawiaturze, aby usunąć całą grupę. Jeśli powiadomienia nie są pogrupowane, będziesz musiał przeglądać je wszystkie pojedynczo i usuwać je klawiszem Delete.

Ta sztuczka została opublikowana w Subreddit systemu Windows 10, i wydaje się, że wielu użytkowników nie zdawało sobie sprawy z tej fajnej funkcji. Jeśli masz otwartych wiele aplikacji lub okien, jest to szybki i łatwy sposób na ich zamknięcie. Co ważniejsze, zapewnia wyraźny widok tego, co jest otwarte na pulpicie, i umożliwia zamykanie odpowiednich aplikacji i okien bez wcześniejszego przełączania się na nie.

Sprawdź -   Jak chronić pliki zaszyfrowane funkcją BitLocker przed atakującymi