01/21/2022

Jak wyłączyć tryb uśpienia przy zamkniętej pokrywie na MacBooku

Udostępnij teraz w social media:

Komputery Mac i ogólnie macOS mają znacznie mniej restrykcyjny charakter niż iOS. Nie oznacza to, że macOS jest wyjątkowo łatwy do dostosowania lub że Apple nie blokuje jego części, ponieważ biorąc pod uwagę inny system operacyjny, użytkownicy i programiści mieliby łatwy dostęp do. Jednym z takich obszarów jest zamykanie pokrywy w MacBooku. Jeśli zamkniesz pokrywę MacBooka, po chwili przejdzie on spać. Nie można tego wyłączyć. Istnieją aplikacje, które mogą wyłączać usypianie na Macu, ale nie mogą wyłączać uśpienia przy zamkniętej pokrywie MacBooka. Fermata to bezpłatna aplikacja typu open source, która ma nieco unikalne podejście do tego ograniczenia i umożliwia wyłączenie czujnika wykrywającego zamknięcie MacBooka.

Sprawdź -   Jak zawiesić aplikacje działające w tle na macOS, które wyczerpują baterię

Wyłącz tryb uśpienia przy zamkniętej pokrywie

Pobierz i zainstaluj Fermata. Nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień do uruchomienia, ale do działania wymaga zainstalowania aplikacji pomocniczej. Po zainstalowaniu uruchom aplikację, która automatycznie wyłączy tryb uśpienia po zamknięciu pokrywy. Aby go aktywować, kliknij opcję Odłóż zamknięcie pokrywy w tryb uśpienia na ikonie paska menu aplikacji.

Fermata może również zapobiegać zasypianiu, gdy działa określona aplikacja i jest to dość standardowa funkcja w większości takich aplikacji. Nie brakuje ich. Powodem, dla którego ten wyróżnia się, jest to, że zapobiega zasypianiu po zamknięciu pokrywy komputera MacBook, a także poprzez wyłączenie czujnika, który wykrywa położenie samej pokrywy.

Sprawdź -   Nie, 5G nie powoduje koronawirusa

Aby dodać inne aplikacje, które mogą zapobiegać usypianiu podczas działania Fermata, przejdź do preferencji aplikacji i kliknij przycisk Dodaj aplikację, aby dodać aplikację. Fermata domyślnie sprawdza co dziesięć sekund, czy aplikacje na liście nadal działają, aby umożliwić lub zabronić uśpienia.

Jak wspomniano, ta aplikacja jest aktywowana ręcznie, a także domyślnie tylko na dziesięć minut. Jeśli musisz pozostawić MacBooka zamkniętego na dłużej, najpierw zmień czas jego działania w preferencjach, zanim go włączysz.

Fermata wiąże się z niewielkim ryzykiem; Jeśli nie pamiętasz, że aplikacja jest uruchomiona, możesz założyć, że ponieważ pokrywa komputera MacBook jest zamknięta, znajduje się on w trybie uśpienia. W tym stanie możesz go przenieść lub nawet zapakować do torby / rękawa. Jeśli nadal działa, spowoduje to przegrzanie, ponieważ wentylacja zostanie zablokowana w worku. Dlatego aplikacja jest zawsze włączana ręcznie i domyślnie tylko na krótki czas. Jeśli zmienisz domyślny okres, zrób to z dużą ostrożnością.

Sprawdź -   Jak wyłączyć nowy interfejs Chrome

Potrzebujesz czegoś podobnego do systemu Windows 10? Ma wbudowaną opcję wyłączania trybu uśpienia po zamknięciu pokrywy laptopa w ramach planów zasilania.

x