Montaż napędu w systemie macOS jest prosty; podłączasz go do portu i zostanie on automatycznie zamontowany. Jeśli chcesz, możesz użyć akcji folderu i mieć zainstalowany dysk otwarty w Finderze, gdy jest on zamontowany. Odmontowywanie odbywa się ręcznie, ponieważ dysk nie może odgadnąć, kiedy go używasz, ale po odmontowaniu lub wysunięciu dysku musisz fizycznie odłączyć go od komputera Mac i podłączyć go ponownie, jeśli chcesz go zamontować. Przynajmniej tak robi większość ludzi, ponieważ jest to proste, ale możesz zamontować wysunięty dysk bez fizycznego odłączania go. Proces ten nie jest najprostszy, ale jest wykonalny.

Sprawdź -   Jak wyświetlić i zapisać dziennik konsoli w przeglądarce

Zamontuj wysunięty dysk bez odłączania

Najpierw podłącz dysk do komputera Mac. Upewnij się, że jest zamontowany. Po zamontowaniu napędu otwórz terminal i uruchom poniższe polecenie.

diskutil list

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich dysków / dysków podłączonych do komputera Mac i obejmie dysk, który podłączyłeś. Tutaj musisz zanotować nazwę dysku. Na poniższym zrzucie ekranu zamontowany napęd nazywa się / dev / disk2. Zauważysz, że na tym dysku są woluminy. Jest to w porządku, ale gdy masz do czynienia z dyskiem, który ma woluminy, polecenie podłączenia i odmontowania różni się od tego, jeśli dysk nie ma woluminów. Wszystko, co musisz zrobić, to dokonać rozróżnienia, a stanie się to oczywiste po uruchomieniu powyższego polecenia. Elementy ponumerowane wymienione na dysku / dysku wskazują, że ma woluminy.

Sprawdź -   Jak grać w Hades na Linuksie

Jeśli dysk ma woluminy, uruchom następujące polecenie, aby odmontować. Zastąp nazwę dysku nazwą dysku.

diskutil unmountDisk /dev/disk2

Jeśli dysk nie ma woluminów, uruchom następujące polecenie, aby odmontować dysk. Ponownie zmień nazwę dysku na ten, którego odmontowujesz.

diskutil unmount /dev/disk2

Teraz, gdy dysk został odmontowany, musisz go ponownie zamontować. Polecenie będzie się różnić w zależności od tego, czy dysk ma woluminy, czy nie. Jeśli dysk ma woluminy, uruchom następujące polecenie. Zmień odpowiednio nazwę dysku.

diskutil mountDisk /dev/disk2

Jeśli dysk nie ma woluminów, użyj poniższego polecenia, ale zmień nazwę dysku na dysk, który instalujesz.

diskutil mount /dev/disk2

To wszystko, co musisz zrobić. Nie będziesz już musiał fizycznie usuwać dysku i podłączać go ponownie do komputera Mac, aby zamontować go po wysunięciu. Usunięcie i ponowne podłączenie dysku na MacBooku nie jest zbyt trudne, ale na komputerach iMac i Mac Minis porty nie są tak łatwo dostępne.

Sprawdź -   Jak sprawdzić Bluetooth 4.0 w systemie Windows 10

Możesz to zrobić również w systemie Windows 10, ale proces jest znacznie bardziej skomplikowany i ma ograniczenia.