12/05/2021

Jak używać skrótów klawiaturowych do łączenia / odłączania urządzeń Bluetooth w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Parowanie i podłączanie urządzenia Bluetooth w systemie macOS jest proste. W rzeczywistości przekonasz się, że cały proces jest dość prosty, a system operacyjny można łatwo sparować z różnymi urządzeniami. Rzadko ma problem ze znalezieniem urządzenia, z którym chcesz się połączyć. To powiedziawszy, nie obsługuje skrótów klawiaturowych. Jeśli chcesz używać skrótów klawiaturowych do łączenia / odłączania urządzeń Bluetooth, będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy o nazwie Wechsel.

Zainstaluj Wechsel

Wechsel to darmowa aplikacja typu open source, którą możesz pobierz z Github i zainstalowanie go nie różni się od zainstalowania innych aplikacji, jednak wydaje się, że jest problem z podpisem aplikacji i blokuje go macOS.

Sprawdź -   Jak zainstalować dodatki gościa na VirtualBox

Aby go odblokować, musisz otworzyć Preferencje systemowe i przejść do preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Na karcie Ogólne kliknij ikonę kłódki u dołu i wprowadź hasło administratora w celu uwierzytelnienia. Kliknij przycisk „Otwórz mimo to”, aby otworzyć aplikację.

Chociaż aplikacja jest typu open source, a my osobiście przetestowaliśmy ją, aby upewnić się, że nie jest złośliwa, nadal powinieneś wypróbować ją na własne ryzyko.

Skrót klawiaturowy dla urządzeń Bluetooth

Wechsel działa na pasku menu i nie paruje urządzeń Bluetooth. Służy tylko do ich łączenia lub rozłączania. Po wyjęciu z pudełka aplikacja nie ma skonfigurowanego skrótu klawiaturowego, aby ją aktywować, więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć jej ikonę na pasku menu i przejść do preferencji / ustawień.

Sprawdź -   Jak powiązać skrót klawiaturowy z gestem machnięcia w systemie Windows 10

Okno ustawień zawiera tylko jeden element, który można skonfigurować, czyli skrót klawiaturowy. Kliknij przycisk Nagrywaj skrót, a następnie stuknij kombinację klawiszy, której chcesz użyć do aktywacji aplikacji.

Gdy to zrobisz, wróć na pulpit lub przejdź do dowolnej aplikacji. Użyj skrótu klawiaturowego skonfigurowanego do otwierania aplikacji. Na ekranie zobaczysz okno z listą wszystkich sparowanych i dostępnych urządzeń Bluetooth. Użyj klawiszy strzałek, aby wybrać urządzenie, i dotknij Enter.

Jeśli urządzenie nie jest podłączone do komputera Mac, naciśnięcie Enter spowoduje połączenie. Jeśli urządzenie jest już podłączone do komputera Mac, naciśnięcie Enter spowoduje jego rozłączenie. Podłączone urządzenie jest oznaczone ikoną zielonej kropki obok niego. Każde urządzenie pokazuje również, kiedy ostatnio połączyło się z systemem.

Sprawdź -   Jak odpowiedzieć na historię na Instagramie za pomocą zdjęć i tekstu

Ikona paska menu Wechsel wskazuje, że jest przeznaczony do urządzeń audio, ale aplikacja prawdopodobnie będzie działać z dowolnym urządzeniem Bluetooth.

x