Jak zapisać zakładki na Twitterze w przeglądarce Firefox

Jakiś czas temu Twitter dodał całkiem przydatną funkcję o nazwie „zakładki”. Niestety, ta funkcja nadal nie została wdrożona w komputerowej wersji witryny. Oznacza to, że chociaż użytkownicy mogą zapisywać tweety jako zakładki ze swoich telefonów, nie mogą uzyskać do nich dostępu z pulpitu. Istnieje obejście, które umożliwia dostęp do zakładek Twittera z komputera i można go również użyć do ich zapisania, ale jest to trochę niewygodne, ponieważ musisz korzystać z witryny mobilnej. Możesz użyć dodatku o nazwie TwitMarks, aby zapisać zakładki na Twitterze z przeglądarki Firefox.

Zapisz zakładki na Twitterze

Zainstaluj dodatek i odwiedź Twittera. Kliknij tweet, który chcesz dodać do zakładek, aby otworzył się za pośrednictwem bezpośredniego łącza. Obok przycisków odpowiedzi, retweetów i ulubionych zobaczysz opcję „Dodaj do zakładek”. Kliknij go, aby dodać tweet do zakładek.

Dodatek ułatwia również dostęp do zakładek. U góry nowa zakładka o nazwie „Zakładki” jest dodawana obok zakładki Wiadomości, gdzie możesz przeglądać i uzyskiwać dostęp do wszystkich swoich tweetów z zakładkami. Obejmuje to te dodane przez Ciebie w telefonie.

Tweety, które dodasz do zakładek w przeglądarce Firefox za pośrednictwem tego dodatku, są również automatycznie synchronizowane z aplikacjami telefonu.

Powiedzieliśmy to wcześniej i powtórzymy; ta funkcja jest niepotrzebnie usuwana z witryny dla komputerów stacjonarnych. Jest to dość łatwe w zarządzaniu, ponieważ sam ten dodatek może to zrobić. Nie ma jeszcze odpowiednika tego w Chrome, ale będziemy go szukać i zaktualizować ten post, jeśli go znajdziemy.

Chociaż dodatek ułatwia zapisywanie i uzyskiwanie dostępu do tweetów z zakładkami, zajmuje nieco dłuższą drogę. Użytkownicy muszą otworzyć sam tweet, aby przejść do opcji zakładek. Poprawa polegałaby na umożliwieniu użytkownikom dodawania zakładek z poziomu ich osi czasu.

Twitter zmienił swoje API i sposób, w jaki korzystają z niego aplikacje, sprawiając, że wiele z nich jest przestarzałych. Te aplikacje innych firm miały wiele wspaniałych funkcji, które użytkownicy ogólnie, a w szczególności menedżerowie mediów społecznościowych, uznali za przydatne do zarządzania jednym lub wieloma kontami. Własne aplikacje Twittera ledwo porównują się z żadną z wiodących aplikacji innych firm, które były dostępne, więc Twitter musi albo ulepszyć swoją grę z aplikacjami, albo może ponownie przemyśleć, co pozwala programistom zrobić z jego interfejsami API.

W międzyczasie mamy kilka aplikacji, które nadal pozwalają na łatwiejsze korzystanie z Twittera, a rozszerzenia / dodatki, choć nadal działają, są dobrą alternatywą.