Jak zatrzymać zapisywanie zdjęć i filmów w telefonie przez Whatsapp

Whatsapp domyślnie pobiera wszystkie obrazy, filmy, dźwięk i dokumenty wysłane na czacie. Omówiliśmy, jak możesz to wyłączyć, aby zmniejszyć zużycie danych i zaoszczędzić miejsce na urządzeniu. Oczywiście wyłączenie tej opcji oznacza niewielką niedogodność – będziesz musiał poczekać na pobranie pliku, zanim będzie można go wyświetlić. Jeśli masz mało czasu lub po prostu niecierpliwisz się, denerwuje Cię to na tyle, że ponownie włączysz automatyczne pobieranie. Jeśli lubisz automatycznie pobierać filmy i zdjęcia, ale nie chcesz, aby wszystko było zapisywane w rolce z aparatu, możesz je wyłączyć. Oto, jak możesz zatrzymać zapisywanie zdjęć i filmów przez Whatsapp w telefonie.

Otwórz Whatsapp i przejdź do zakładki Ustawienia i dotknij Czaty. Na ekranie czatów znajduje się opcja „Zapisz w rolce z aparatu”. Wyłącz to. Whatsapp pobierze teraz wszystkie pliki wysłane do Ciebie przez czat, ale nie zapisze ich automatycznie w rolce z aparatu

Następnym logicznym pytaniem jest to, dokąd trafiają te pliki? Są one zapisywane w pamięci aplikacji i zajmują miejsce w telefonie. Aby usunąć plik, masz dwie możliwości; usuń go z wątku czatu lub usuń wszystkie multimedia z wątku czatu.

Aby usunąć plik z wątku czatu, dotknij i przytrzymaj miniaturę pliku. Nad miniaturą pojawi się ruchomy pasek z opcją Usuń. Aby usunąć wszystkie pliki w wątku czatu, przejdź do stuknij Ustawienia. Przejdź do Użycie danych i pamięci> Wykorzystanie pamięci i wybierz wątek czatu, z którego chcesz usunąć pliki.

Możesz zobaczyć, ile miejsca zajmuje każdy typ pliku. Dotknij „Zarządzaj” i wybierz elementy, które chcesz usunąć. Po usunięciu tych plików nie możesz ich odzyskać, chyba że masz kopię zapasową rozmów na czacie.

Wspaniałą rzeczą jest to, że Whatsapp ma tę opcję. Daje użytkownikom swobodę wyboru miejsca, w którym chcą zapisywać pliki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często ktoś przegląda Twoje zdjęcia. Możesz nie chcieć, aby widzieli każde zdjęcie i wideo udostępnione Ci w Whatsapp. To powiedziawszy, nadal jest to opcja kocowa. Możesz zatrzymać zapisywanie przez Whatsapp zdjęć i filmów oraz dźwięku i plików, ale nie możesz zezwolić na jedno i zabronić drugiego. Nie narzekamy jednak. Jest to nadal większa elastyczność niż w większości aplikacji do czatu.