01/26/2022

Jak zdiagnozować losowy dźwięk odłączenia urządzenia w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

System Windows odtwarza określony dźwięk po odłączeniu sprzętu od systemu. Ten dźwięk jest odtwarzany, jeśli sprzęt jest prawidłowo zatrzymany i odłączony lub jeśli zostanie po prostu usunięty bez ostrzeżenia. W niektórych przypadkach, np. W przypadku telefonów lub dysków zewnętrznych, może zostać wyświetlony komunikat informujący o usunięciu urządzenia, ale dzieje się tak głównie wtedy, gdy urządzenie jest prawidłowo odłączone. Jeśli słyszysz na komputerze dźwięk odłączonego urządzenia, prawdopodobnie zastanawiasz się, co zostało odłączone.

Prostym sposobem na zdiagnozowanie losowego dźwięku odłączonego urządzenia w systemie Windows 10 jest monitorowanie komputera w poszukiwaniu podłączonych urządzeń. Najłatwiej to zrobić, używając USBDeview.

Sprawdź -   Jak włączyć lub wyłączyć konto użytkownika systemu Windows 10

Losowy dźwięk odłączenia urządzenia

Ściągnij i uruchom USBDeview. Ma wiele kolumn, a jedną, którą musisz mieć na oku, jest kolumna „Połączono”. Kliknij tytuł tej kolumny jeden raz, a wszystkie odłączone urządzenia zostaną posortowane do góry. Kliknij go jeszcze raz, a wszystkie podłączone urządzenia zostaną posortowane z podłączonymi urządzeniami u góry.

Pozwól tej aplikacji działać. Zminimalizuj go lub, jeśli masz inny monitor, przesuń tam okno. Poczekaj, aż ponownie usłyszysz dźwięk, a następnie odwiedź tę aplikację. Urządzenie, które właśnie się rozłączyło, będzie na górze.

Co teraz?

Urządzenie, które jest odłączane, może być urządzeniem „wewnętrznym”, tj. Podłączonym do wewnętrznego portu USB. Te istnieją i są zwykle używane do podłączonego sprzętu, takiego jak kamera internetowa, chociaż może to być inne urządzenie wewnętrzne. Aplikacja powie Ci, co to jest.

Sprawdź -   Jak zdobyć dwa napisy w odtwarzaczu VLC na Windows 10

Rozłączenie może wynikać z różnych przyczyn. Urządzenia USB, jeśli mają tendencję do nadmiernego poboru mocy, są wyłączane przez system. Mówiąc dokładniej, port jest odłączany, aby uniknąć poważnych awarii sprzętu. To może być jednorazowa rzecz, ale jeśli to się dzieje i zawsze jest to to samo urządzenie, powinieneś poprosić kogoś o obejrzenie go.

Możliwe, że coś jest nie tak z portem lub urządzeniem. Upewnij się, że nie uruchamiasz żadnych aplikacji, które zmieniają sposób zarządzania energią w systemie. Jeśli przetaktowałeś komponent w swoim systemie, może to również powodować problemy.

Optymistycznie wydaje się, że port wewnętrzny właśnie się poluzował. Jest to prosta poprawka i nie ma wiele zepsutych, jednak będziesz musiał otworzyć system, aby to naprawić. Jeśli nigdy nie majstrowałeś przy sprzęcie, będziesz musiał przyjrzeć się temu profesjonaliście.

Sprawdź -   Jak zmienić kolor odwiedzanych linków w wyszukiwarce Google w przeglądarce Firefox

x