Jak zdobyć Minecraft Beta na Windows 10

Beta publiczne stały się dość popularną koncepcją. Gdy produkt ma dużą bazę użytkowników, a ta baza użytkowników jest aktywnie zainteresowana pomocą w ulepszaniu produktu, publiczna wersja beta może być wyjątkowo pomocna. Po pierwsze, pozwala na uruchomienie oprogramowania w wersji beta na wszystkich typach urządzeń, czego nie można zrobić samodzielnie. Minecraft ma również publiczną wersję beta. Użytkownicy mogą dołączyć do programu beta, niezależnie od tego, czy mają wersję Java, czy UWP dla systemu Windows 10. Oto jak uzyskać wersję Minecraft beta na Windows 10.

Minecraft Beta na Windows 10

Uzyskanie wersji beta Minecraft na Windows 10 wymaga zainstalowania aplikacji o nazwie Xbox Insider Hub. Śmiało, zainstaluj go, a następnie zaloguj się za pomocą konta Microsoft.

Po zalogowaniu się do aplikacji poszukaj „Treści poufnych” w panelu po lewej stronie.

Na ekranie Treść poufna pojawi się dostępna wersja beta. Minecraft zostanie wymieniony tutaj. Możesz go kliknąć, a zostanie on zainstalowany.

Minecraft to płatna aplikacja / gra. Bez względu na to, którą wersję posiadasz, czy to wersję Java, czy wersję UWP, musisz ją kupić. W związku z tym dołączenie do wersji beta wymaga posiadania gry. W takim przypadku musisz już mieć zainstalowaną aplikację UWP. Nie można użyć tej metody jako bezpłatnej aplikacji.

Nie musisz być w programie Windows Insider ani uruchamiać kompilacji Insider, aby uruchomić Minecraft Beta w systemie Windows 10. Oba nie są w żaden sposób połączone. Jedyne, czego potrzebujesz, to aplikacja Xbox Insider Hub.

Opuszczanie wersji beta Minecraft

Zanim wyjdziesz z Minecraft beta na Windows 10, na wszelki wypadek powinieneś wykonać kopię zapasową swoich światów. Nie pomijaj tego kroku. Aplikacja Minecraft UWP ma własne problemy, więc nie jest dobrym pomysłem zaryzykować.

Po utworzeniu kopii zapasowej swoich światów otwórz aplikację Xbox Insider Hub i usuń się z wersji beta gry Minecraft z sekcji Treść niejawna. Gdy to zrobisz, odinstaluj aplikację Minecraft Beta, a następnie zainstaluj ponownie Minecraft. Domyślnie powinien wykrywać twoje stare światy, ale jeśli nie, użyj kopii zapasowych, aby je odzyskać.

Minecraft beta będzie niestabilny, a wersja UWP może nie mieć tych samych funkcji, co wersja beta Java. Jest rzeczą oczywistą, że powinieneś korzystać z tej aplikacji na własne ryzyko.

x