01/18/2022

Jak zdobyć najnowszą wersję Wine na Linux Mint 19

Udostępnij teraz w social media:

Linux Mint to potężny system operacyjny z imponującymi funkcjami i doskonałą reputacją. Robi wszystko, co w jego mocy, aby wspierać nowych użytkowników i zapewniać im narzędzia, których potrzebują, aby Linux był łatwy. Jednak pomimo ich najlepszych starań, czasami funkcje nie są dodawane tak szybko lub pakiety są dostarczane tak szybko, ponieważ jest to projekt społecznościowy i nie jest wspierany przez duże firmy, takie jak Ubuntu czy Fedora.

Jedną z wad bycia projektem społecznościowym jest to, że czasami muszą dokonywać trudnych wyborów dotyczących tego, co powinien zawierać system operacyjny, a czego nie (na przykład domyślnie nie dostarczać obsługi Snap). Świetnym tego przykładem jest najnowsze Wine. Oczywiście, ponieważ jest oparty na Ubuntu, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do stabilnej wersji, którą zapewnia Ubuntu, ale nie najnowszej. Tak więc, jeśli potrzebujesz najnowszego Wine na Linux Mint, musisz go zainstalować samodzielnie. Oto jak to zrobić.

Winiarnia

Wersja Wine Stable zawarta w źródłach oprogramowania Ubuntu jest tym, co Linux Mint 19 zawiera w swoich źródłach oprogramowania. Tak więc, jeśli chcesz mieć stabilną konfigurację Wine, ale okaże się, że brakuje wersji Mint, będziesz mógł skonfigurować repozytorium oprogramowania Wine.

Aby rozpocząć proces instalacji, uruchom okno terminala za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby pobrać najnowszą wersję Wine Stable na Linux Mint 19.

Sprawdź -   Jak korzystać z polecenia whois w systemie Linux

Krok 1: Mint potrzebuje zewnętrznego repozytorium oprogramowania włączonego, aby zainstalować Wine Stable. Aby to zrobić, użyj polecenia apt-add-repository i dodaj repozytorium oprogramowania Wine „Bionic” dla Mint 19.

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

Krok 2: Dodanie repozytorium oprogramowania to pierwszy krok. Teraz musimy dodać klucz Wine, ponieważ Mint odmówi interakcji z niezabezpieczonymi źródłami oprogramowania. Aby dodać klucz programowy, użyj wget i apt-key.

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
sudo apt-key add winehq.key

Krok 3: Linux Mint 19 musi zostać zaktualizowany i zaktualizowany, aby system operacyjny miał najnowsze poprawki oprogramowania. Aktualizacja spowoduje również skonfigurowanie nowego repozytorium oprogramowania Wine niezbędnego dla Wine Stable. Aby uruchomić aktualizację i aktualizację, wykonaj polecenia aktualizacji i aktualizacji w terminalu.

sudo apt update

sudo apt upgrade -y

Krok 4: Zainstaluj najnowszą wersję Wine Stable w systemie operacyjnym Linux Mint 19 za pomocą polecenia apt install.

sudo apt install --install-recommends winehq-stable

Krok 5: Uruchom okno konfiguracji Wine, aby utworzyć prefiks Wine w Linux Mint.

winecfg

Kiedy prefiks jest gotowy, Wine Stable jest gotowy do użycia!

Inscenizacja wina

Wine Stable jest doskonałe dla tych, którzy chcą uruchamiać podstawowe aplikacje Windows, ale jeśli jesteś graczem Linux Mint, konieczne jest zainstalowanie Wine Staging, ponieważ zawiera zwykłe łatki Vulkan i DXVK oraz inne poprawki do gier.

Sprawdź -   Jak zamknąć aplikacje na iPhonie X

Aby zainstalować najnowszą wersję Wine Staging w Linux Mint 19, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Przechowywanie w Mint 19 wymaga zewnętrznego repozytorium oprogramowania Wine HQ. Aby go skonfigurować, użyj polecenia add-apt-repository.

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

Krok 2: Po skonfigurowaniu repozytorium oprogramowania w Linux Mint potrzebny jest klucz. Za pomocą polecenia wget i apt-key pobierz i włącz podpisany klucz, aby Linux Mint mógł współdziałać z repozytorium.

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
sudo apt-key add winehq.key

Krok 3: Po włączeniu podpisanego klucza dla repozytorium Wine, uruchom polecenia aktualizacji i aktualizacji, aby Mint 19 miał najnowsze poprawki oprogramowania i aby repozytorium Wine było aktualne.

sudo apt update
sudo apt upgrade -y

Krok 4: Zainstaluj najnowsze pakiety Wine Staging na komputerze z systemem Linux Mint 19 za pomocą apt install.

sudo apt install --install-recommends winehq-staging

Krok 5: Otwórz okno konfiguracji Wine, aby utworzyć nowy prefiks Wine Staging.

winecfg

Pozwól, aby okno konfiguracji Wine utworzyło nowy prefiks Staging. Po zakończeniu Staging jest gotowy do pracy w Linux Mint 19!

Rozwój wina

Czy jesteś zainteresowany udziałem w projekcie Wine? Chcesz tylko uzyskać dostęp do wersji, do której programiści mają dostęp w systemie Linux Mint 19? Jeśli tak, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby to działało.

Sprawdź -   Jak naprawić mikrofon zestawu słuchawkowego Bluetooth nierozpoznany przez system Windows 10

Krok 1: Podobnie jak w przypadku wszystkich innych wersji Wine for Linux Mint 19, konieczna jest subskrypcja repozytorium oprogramowania innej firmy. Aby go dodać, otwórz okno terminala za pomocą Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie uruchom następujące polecenie apt-add-repository.

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

Krok 2: Po dodaniu źródła oprogramowania innej firmy do Linux Mint 19 pobierz klucz Wine. Bez tego klucza program Wine nie zostanie zainstalowany, więc nie pomijaj tego kroku!

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key sudo apt-key add winehq.key

Krok 3: Klucz jest dodawany do Linux Mint 19. Teraz uruchom polecenia aktualizacji i aktualizacji, aby skonfigurować repozytorium oprogramowania dodane wcześniej i zainstalować wszelkie oczekujące poprawki oprogramowania dla twojego systemu.

sudo apt update
sudo apt upgrade -y

Krok 4: Po zakończeniu procesu aktualizacji będziesz mógł zainstalować pakiety Wine Development za pomocą poniższego polecenia apt install.

sudo apt install --install-recommends winehq-devel

Krok 5: Po zainstalowaniu pakietów Wine Development uruchom narzędzie konfiguracyjne Wine, aby utworzyć nowy prefiks.

Kiedy nowy prefiks jest w pełni skonfigurowany, Wine Development jest gotowy do użycia w Mint 19!

x