01/18/2022

Jak zdobyć tapety Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04 LTS.

Udostępnij teraz w social media:

Z każdym wydaniem Ubuntu Linux programiści dodają nowe, unikalne i świeże tapety. Społeczność Ubuntu wnosi wiele takich tapet do projektu, dzięki czemu użytkownicy mają na co czekać z każdą nową wersją systemu operacyjnego.

Niedawno wydano Ubuntu 19.04 (AKA Disco Dingo). W tej nowej wersji wysłano kilka nowych fajnych tapet. Niestety, te nowe tapety są dostępne tylko dla użytkowników Disco Dingo, więc jeśli jesteś użytkownikiem 18.04 LTS, nie będziesz mógł ich zabrać na przejażdżkę.

Jeśli planujesz pozostać w Ubuntu 18.04 LTS do 20.04 LTS, ale chcesz wypróbować nowe tapety Ubuntu 19.04, musisz pobrać je ręcznie z Launchpada.

Pobierz pakiet tapet Ubuntu 19.04

Aby uzyskać dostęp do nowych tapet Ubuntu 19.04, musimy pobrać wersję DEB „ubuntu-wallpapers”. Powodem, dla którego musimy go pobrać, zamiast po prostu używać menedżera pakietów Ubuntu, aby go zainstalować, jest to, że 18.04 ma pakiet tapet i nie jest możliwe, aby mieć oba jednocześnie.

Sprawdź -   Jak włączyć oceny gwiazd w aplikacji muzycznej w iOS 10

Dostęp do pakietu tapet Ubuntu w wersji 19.04 można uzyskać na kilka sposobów. Jednak najprostszą metodą jest zignorowanie plików z kodem źródłowym na rzecz wstępnie skompilowanego pakietu Debiana dostępnego online.

Aby zdobyć najnowszy pakiet tapet Ubuntu 19.04, otwórz okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i użyj narzędzia wget, aby go pobrać.

wget https://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-disco_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu tapet na komputer z systemem Ubuntu 18.04 LTS przejdź do etapu konwersji w przewodniku.

Konwertuj pakiet tapet Ubuntu 19.04

Uruchomienie tapet Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04 nie wydaje się zbyt skomplikowane, prawda? W końcu to tylko pliki PNG, co może pójść nie tak? Cóż, dużo. Jak się okazuje, pakiet „ubuntu-wallpaper-disco” jest w konflikcie z domyślnym pakietem tapet Ubuntu 18.04 i jeśli zmienisz go na ten, który pobraliśmy, mogą się zdarzyć złe rzeczy.

Łatwym sposobem obejścia problemu konfliktów pakietów jest pobranie pobranego przez nas pakietu DEB i użycie konwertera pakietów Alien, aby przekonwertować go na plik TarGZ, abyśmy mogli ręcznie umieścić w plikach tapet, nie niszcząc niczego.

Zainstaluj Alien na Ubuntu

Aby użyć konwertera pakietów Alien, należy go najpierw zainstalować w systemie Ubuntu. Aby to zrobić, otwórz terminal i użyj menedżera pakietów Apt, aby go załadować.

sudo apt install alien -y

Po zainstalowaniu aplikacji Alien możemy użyć jej do konwersji pakietu z DEB do ogólnego pliku TarGZ za pomocą polecenia alien -tvc.

sudo alien -tvc ubuntu-wallpapers-disco_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

Konwersja powinna zająć kilka sekund. Po zakończeniu procesu zobaczysz plik oznaczony „ubuntu-wallpapers-disco-19.04.2.tgz” w swoim katalogu domowym (~ /).

Sprawdź -   Jak odtwarzać wideo przy powtarzaniu w systemie Windows 10

Zainstaluj tapety Ubuntu 19.04

Gdy narzędzie do konwersji pakietów Alien zakończyło konwersję pakietu tapet Ubuntu 19.04 do archiwum TarGZ, nadszedł czas, aby użyć polecenia Tar, aby wyodrębnić wszystkie pliki, aby były dostępne w systemie.

Otwórz okno terminala i użyj polecenia tar, aby wyodrębnić plik „ubuntu-wallpapers-disco-19.04.2.tgz”.

tar xvf ubuntu-wallpapers-disco-19.04.2.tgz

Po rozpakowaniu archiwum tapet Disco Dingo Tar, folder oznaczony „usr” pojawi się w katalogu domowym. W tym folderze przechowywane są obrazy tapet 19.04. Jednak w tym katalogu znajdują się również inne pliki i należy się nimi zająć przed zainstalowaniem tapet. Używając polecenia rm, usuń niepotrzebne foldery.

cd ~/usr/share/

rm -rf doc
rm -rf gnome-background-properties

Po usunięciu niepotrzebnych folderów z folderu tapety Disco, w końcu nadszedł czas, aby zainstalować tapety Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04. Używając polecenia cp, skopiuj rozpakowany katalog „usr” do folderu „Pictures”. Pamiętaj, że pliki muszą iść tutaj, w przeciwnym razie Ubuntu nie zobaczy twoich tapet Ubuntu 19.04.

cd ~/usr/share/backgrounds/ 

cp *.png ~/Pictures

cp *.jpg ~/Pictures

Once the files are in the “Pictures” directory on your Linux PC, you’ll be able to set any of them as the default wallpaper by going to the customization settings on your desktop.

Sprawdź -   Jak nazwać alarmy w telefonie i na pulpicie

Finishing up

Now that the wallpaper files are in the “Pictures” directory on your Ubuntu Linux PC, finish up by deleting the remaining files (the DEB package, TarGZ archive and “usr” folder that is no longer needed.)

Deleting files is best done with the rm command. In a terminal, enter the following commands.

rm ubuntu-wallpapers-disco_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

rm  ubuntu-wallpapers-disco-19.04.2.tgz
rm -rf ~/usr/

Ustaw tapety Ubuntu 19.04 na różnych komputerach

Potrzebujesz pomocy w ustawieniu nowo zainstalowanych tapet 19.04 na komputerze z systemem Ubuntu 18.04? Sprawdź linki na poniższej liście, aby dowiedzieć się, jak zmienić domyślną tapetę we wszystkich głównych środowiskach pulpitu Linux.

x