Jak zdobyć Zdjęcia Google w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Google ma doskonałą usługę fotograficzną online. Jest bezkonkurencyjny i nikt w świecie technologii nie oferuje czegoś równie łatwego w użyciu lub tak bogatego w funkcje. Niestety, narzędzie Zdjęcia nie ma natywnej aplikacji komputerowej dla użytkowników systemu Linux, co oznacza, że ​​jeśli chcesz używać Zdjęć Google w systemie Linux do zarządzania zdjęciami, będziesz musiał poradzić sobie z otwarciem przeglądarki internetowej.

Jeśli masz dość otwierania przeglądarki, aby przesłać jedno lub dwa zdjęcia, ten przewodnik jest dla Ciebie. Postępuj dalej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Zdjęcia Google na komputerze z systemem Linux.

Uwaga: aby używać Zdjęć Google z Imagenes lub Nativefier; musisz mieć konto Google. Jeśli jeszcze go nie masz, kliknij tutaj aby go stworzyć.

Metoda 1 – Imagenes

Imagenes to jeden z najlepszych sposobów uzyskania łatwego dostępu do Zdjęć Google w systemie Linux. Aby uzyskać dostęp do aplikacji Imagenes, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala musisz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, jak włączyć pakiety Snap na komputerze z systemem Linux. Obecnie Snaps są obsługiwane w systemach Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE, Gentoo i innych dystrybucjach.

Uwaga: nie korzystasz z dystrybucji Linuksa obsługującej pakiety Snap? Rozważ instalację Ubuntu. Ma obsługę Snap po wyjęciu z pudełka i nie ma potrzeby jej konfigurowania!

  Jak uzyskać dostęp do Dysku Google w podstawowym systemie operacyjnym

Po uruchomieniu i uruchomieniu środowiska wykonawczego Snap będziesz mógł zainstalować aplikację Imagenes ze sklepu Snap za pomocą poniższego polecenia snap install.

sudo snap install imagenes

Pozwól aplikacji pobrać i zainstalować. Po zakończeniu instalacji za pośrednictwem sklepu otwórz menu aplikacji i uruchom aplikację. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby skonfigurować Zdjęcia Google.

Krok 1: Załaduj Imagenes, poszukaj niebieskiego przycisku „Idź do Zdjęć Google” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do strony logowania do Google.

Krok 2: Wypełnij swoją nazwę konta Google i hasło w polu, aby móc zalogować się do Zdjęć Google w Imagenes.

Krok 3: Po zalogowaniu zobaczysz swoje zdjęcia dostępne w aplikacji Imagenes. Kliknij „albumy”, aby uzyskać dostęp do swoich albumów ze zdjęciami, lub użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć określone zdjęcie.

Aby przesłać zdjęcia do Imagenes, uruchom menedżera plików Linuksa, znajdź zdjęcie i przeciągnij je bezpośrednio do okna aplikacji. Możesz też przytrzymać klawisz Ctrl i wybrać wiele za pomocą myszy, jeśli chcesz przesłać kilka naraz.

Metoda 2 – Nativefier

Imagenes to sprytna aplikacja do zainstalowania, jeśli nie chcesz tworzyć własnej aplikacji Zdjęcia. Jednak nie był aktualizowany od dłuższego czasu, więc interfejs użytkownika wymaga pracy. Innym sposobem na udostępnienie zdjęć na pulpicie systemu Linux jest utworzenie własnych za pomocą Nativefier.

  Jak zainstalować Homebrew w podsystemie Windows dla systemu Linux w systemie Windows 10

Aplikacja Nativefier może spakować prawie każdą witrynę internetową jako aplikację electron. Jednak musisz go najpierw zainstalować, zanim spróbujesz go użyć. Aby uzyskać najnowszą wersję Nativefier, przejdź do naszego przewodnika na temat korzystania z Nativefier. Po zakończeniu otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby utworzyć własną aplikację Zdjęcia Google dla systemu Linux.

Krok 1: Używając polecenia CD, przejdź do katalogu tymczasowego.

cd /tmp

Krok 2: W folderze tymczasowym użyj polecenia mkdir, aby utworzyć nowy katalog kompilacji, w którym będzie działać Nativefier.

mkdir -p gphotos-linux-build-dir

Krok 3: Przenieś do nowego folderu kompilacji za pomocą płyty CD.

cd gphotos-linux-build-dir

Krok 4: Korzystając z aplikacji do pobierania wget, pobierz ikonę Google Photos z Wikimedia.

wget https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Google_Photos_icon.svg/1024px-Google_Photos_icon.svg.png -O icon.png

Krok 5: Uruchom polecenie Nativfier, aby wygenerować nowy plik binarny Linux Electron. Pamiętaj, że podczas tworzenia aplikacji może się nie powieść. Jeśli tak, ponownie uruchom polecenie.

nativefier -p linux -a x64 -i icon.png --disable-context-menu --disable-dev-tools --single-instance https://www.photos.google.com

Krok 6: Zmień nazwę katalogu kompilacji Google Photos z „google-photos-all-your-photos-paid-and-easy-to-find-linux-x64” na „google-photos”.

mv google-photos-all-your-photos-organized-and-easy-to-find-linux-x64 google-photos

Krok 7: Umieść nowo zbudowaną aplikację w katalogu „opt” na komputerze z systemem Linux.

sudo mv /tmp/gphotos-linux-build-dir/google-photos /opt

Krok 8: Zmień nazwę pliku binarnego Google Photos z „google-photos-all-your-photos-zorganizowane-i-łatwe do znalezienia” na „google-photos” za pomocą polecenia mv.

sudo mv /opt/google-photos/google-photos-all-your-photos-organized-and-easy-to-find /opt/google-photos/google-photos

Krok 9: Zaktualizuj uprawnienia aplikacji, aby użytkownicy Twojego komputera z systemem Linux mieli do niej dostęp.

sudo chmod 755 -R /opt/google-photos/

Krok 10: Utwórz nowy plik ikony skrótu na pulpicie.

sudo touch /usr/share/applications/google-photos.desktop

Krok 11: Otwórz nowy plik skrótu na pulpicie w edytorze tekstu Nano.

sudo nano -w /usr/share/applications/google-photos.desktop

Krok 12: Wklej poniższy kod do edytora tekstu Nano.

  Jak zainstalować edytor tekstu Emacs w systemie Linux

[Desktop Entry]
Komentarz[en_US]= Uzyskaj dostęp do Zdjęć Google w systemie Linux.
Komentarz =
Exec = / opt / google-photos / google-photos
GenericName[en_US]= Aplikacja komputerowa Zdjęcia Google.
GenericName = Zdjęcia Google
Ikona = / opt / google-photos / resources / app / icon.png
MimeType =
Nazwa[en_US]= Zdjęcia Google
Imię = Zdjęcia Google
NoDisplay = false
Ścieżka =
Kategorie = grafika
StartupNotify = true
Terminal = false
TerminalOptions =
Type = Aplikacja

Krok 13: Zapisz zmiany w pliku w Nano, naciskając Ctrl + O. Wyjdź za pomocą Ctrl + X.

Krok 14: Zaktualizuj uprawnienia skrótu za pomocą chmod.

sudo chmod +x /usr/share/applications/google-photos.desktop

Krok 15: Otwórz menu aplikacji, wyszukaj „Zdjęcia Google” i uruchom je. Następnie zaloguj się na swoje konto Zdjęć Google.

Po zalogowaniu się do Zdjęć Google w aplikacji będziesz mieć dostęp do swoich zdjęć, klikając „zdjęcia”, albumy, klikając „albumy” lub przesyłając nowe rzeczy, klikając przycisk „prześlij”.

x