Jak zidentyfikować Clickbait na Facebooku [Chrome]

Nigdy nie uwierzysz, co robi to rozszerzenie Chrome. Potrafi zidentyfikować przynętę na kliknięcia na Facebooku i uchronić Cię przed przeczytaniem długiej listy nieaktualnych i / starych / nieprawidłowych informacji z reklamami. Rozszerzenie nazywa się This is Clickbait i jest dostępne w Chrome Web Store. Robi dwie rzeczy; identyfikuje linki udostępnione na Facebooku jako przynętę na kliknięcia lub nie jako przynętę na kliknięcia, a w przypadku linków nieco niejednoznacznych podaje wynik przynęty na kliknięcia. Oto jak to działa.

Zainstaluj This is Clickbait i zacznij przeglądać swój kanał na Facebooku. Gdy zobaczysz link w swoim nowym pliku, będzie mu towarzyszył mały tag z informacją, czy jest to przynęta na kliknięcia.

Jeśli udostępniony link to rzeczywiście przynęta na kliknięcia, w tagu pojawi się informacja „To jest przynęta na kliknięcia”. Jeśli rozszerzenie nie jest pewne, da linkowi ocenę prawdopodobieństwa, że ​​jest przynętą na kliknięcia. Zrób zrzut ekranu poniżej jako przykład; udostępniony link ma 85,26% szans na kliknięcie.

Bezpieczne linki mają zieloną plakietkę z napisem „To nie jest przynęta na kliknięcia”. Na plakietce znajdują się pomocne małe znaki emoji, jeśli nie rozumiesz angielskiego.

To jest Clickbait jest dokładny przez większość czasu. Analizuje tytuł udostępnionego linku, aby ocenić, czy jest to przynęta na kliknięcia, czy nie. W większości robi to dobrze. Czasami rozszerzenie będzie źle działać, szczególnie w przypadku linku do postu na liście, np. Naszej listy najlepszych aplikacji na iOS i wskazówek z 2016 roku.

Rozszerzenie nie dotyczy jednak tylko tytułu. Jeśli tak, prawdopodobnie wszystko, co udostępniła strona Cracked na Facebooku, zostanie oznaczone jako przynęta na kliknięcia tylko dlatego, że jest to post na liście. Rozszerzenie zapewnia, że ​​większość rzeczy, które Cracked publikuje, nie jest przynętą na kliknięcia. W większości przypadków This is Clickbait jest na miejscu. Możesz go użyć do zidentyfikowania przynęty na kliknięcia na Facebooku i zaoszczędzić czas.

Zainstaluj to Clickbait z Chrome Web Store