Jak zidentyfikować i rozwiązać problem z wolno ładującym się telefonem z Androidem

Możesz ładować telefon z Androidem i prawie wszystkie inne smartfony, podłączając je do laptopa, komputera PC / Mac lub podłączając je do gniazdka ściennego. Być może zauważyłeś, że czasami telefon ładuje się godzinami po podłączeniu go do laptopa, ale ładuje się znacznie szybciej po podłączeniu do gniazdka ściennego. Możesz pomyśleć, że dzieje się tak, ponieważ twój laptop nie jest w stanie szybciej naładować telefonu, ale tak nie jest. Twój telefon z Androidem może ładować się powoli z wielu powodów, jednym z nich może być uszkodzony kabel do transmisji danych. Mogą istnieć również inne powody, dla których ładuje się powoli i możesz podejrzewać, że przyczyną tego jest kabel danych. Oto jak zidentyfikować, co może powodować powolne ładowanie telefonu z Androidem.

Telefon z Androidem 6.0 lub nowszym poinformuje Cię, czy ładuje się normalnie, czy wolno. Podczas normalnego ładowania na ekranie blokady pojawi się komunikat „Ładowanie”, a gdy jest wolny, komunikat „Powolne ładowanie”. Aby przetestować kabel do transmisji danych i dowiedzieć się, co powoduje powolne ładowanie, przeprowadź go przez następujące przypadki.

ładowanie Androidawolne ładowanie Androida

Przypadki testowe

Przypadek 1: Twój laptop jest zasilany z baterii. Możliwe, że system operacyjny lub sprzęt w laptopie ograniczają szybkość ładowania urządzenia podłączonego przez USB, gdy system działa na baterii. Spróbuj podłączyć system do gniazdka elektrycznego i zobacz, czy prędkość ładowania wzrośnie do normy.

Przypadek 2: Port USB jest uszkodzony lub wolny. Urządzenie może ładować się powoli, jeśli coś jest nie tak z portem USB, do którego zostało podłączone. Spróbuj zmienić porty, aby znaleźć taki, który ma większą moc i może szybciej ładować telefon.

Przypadek 3: Zakładając, że zmiana portów USB i podłączenie laptopa do gniazdka ściennego nie powoduje szybszego ładowania telefonu, możliwe, że coś jest nie tak z laptopem lub sprzęt po prostu nie może naładować telefonu tak szybko, jak powinien . Spróbuj podłączyć telefon do innego laptopa. Przetestowaliśmy tę teorię na starym modelu Dell, który zawsze miał problem z zasilaczem i wewnętrznym okablowaniem. Wiadomo, że laptop czasami szokował użytkownika i pomimo zmiany portów i upewnienia się, że jest podłączony do źródła zasilania, telefon, o którym mowa, ładował się powoli. Następnie został podłączony do nowszego (i naprawdę niesamowitego) modelu HP. Pierwszy port, do którego go podłączyliśmy, powodował powolne ładowanie. Port został zmieniony i telefon zaczął ładować się z normalną prędkością.

Przypadek 4: Podłącz telefon do gniazdka ściennego. Upewnij się, że gniazdko nie jest uruchomione w systemie UPS i że podłączasz je bezpośrednio, zamiast podłączać do płytki rozszerzającej. Jeśli nadal ładuje się powoli, prawdopodobnie wystąpił problem z kablem do transmisji danych.

Rozwiązanie

Jeśli telefon nie ładuje się normalnie we wszystkich czterech powyższych przypadkach testowych, przyczyną może być kabel danych. Wymień go na nowy i spróbuj użyć kabla, który jest certyfikowany i zatwierdzony przez producenta telefonu. Uruchom ponownie cztery przypadki testowe. Podrobiony lub niskiej jakości kabel prawdopodobnie zawiedzie je wszystkie, więc będziesz musiał znaleźć lepszy kabel. Jeśli po zmianie kabla telefon ładuje się normalnie po podłączeniu do gniazdka elektrycznego, ale nadal wolno ładuje się na laptopie, problem wolnego ładowania występuje na laptopie, do którego go podłączasz.

Zastrzeżenie

Czasami telefon może pokazywać, że ładuje się szybko. Prawdopodobnie nie uznasz tego za coś złego, ale zawsze powinieneś być ostrożny, jeśli nagle zacznie się to dziać. Może to wskazywać na nienormalny wzrost napięcia wysyłany do urządzenia z laptopa lub nawet gniazdka elektrycznego. Iv’e osobiście doświadczyłem naładowania mojego iPhone’a do 100% w ciągu trzydziestu minut po podłączeniu do wadliwego Dell, o którym mowa w przypadku 3. Było to po zakupie nowego zasilacza. Spalił się pierwszego dnia użytkowania krótko po tym, jak odłączyłem od laptopa zwykle ciepły iPhone. Dell odmówił włączenia po tym i musiał zostać zabrany do naprawy. Zbyt szybkie ładowanie telefonu może być niebezpieczne lub nie. Sprawdź, czy telefon się nagrzewa, gdy nagle zaczyna się ładować bardzo szybko po podłączeniu do źródła, które w przeszłości ładowało go normalnie lub wolno. Jeśli tak, możesz przestać używać tego konkretnego źródła do ładowania.