01/26/2022

Jak zmienić ikonę dysku zewnętrznego w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Zewnętrzny dysk twardy często ma inną ikonę niż dyski wewnętrzne. Dzieje się tak, ponieważ dyski zewnętrzne zapewniają własną ikonę i nie polegają na systemie Windows 10, aby ją udostępnić, a te ikony czasami podkreślają również producenta dysku zewnętrznego. To powiedziawszy, zawsze możesz zmienić ikonę dysku zewnętrznego na cokolwiek chcesz.

Zmień ikonę dysku zewnętrznego

Zmiana ikon jest łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to edytować plik INF, ale musisz znaleźć ikonę, której chcesz użyć. Wystarczy dowolny kwadratowy obraz. Najlepiej zdobyć plik PNG, jeśli nie możesz od razu znaleźć pliku ICO. Możesz skorzystać z usługi internetowej, takiej jak ICO Convert aby przekonwertować PNG do pliku ICO.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wykorzystanie pamięci według folderu w systemie Windows 10

Gdy masz ikonę, otwórz dysk zewnętrzny. Powinieneś zobaczyć plik o nazwie Autorun.inf. Jeśli go tam nie ma, możesz go stworzyć samodzielnie. Otwórz nowy plik Notatnika i wprowadź w nim następujące informacje. Zmień nazwę pliku ikony na dowolną nazwę własnego pliku ikony. Zapisz plik z rozszerzeniem INF i upewnij się, że nosi nazwę Autorun.

[autorun]
icon=hard_drive.ico

Następnie przenieś plik ikony do katalogu głównego zewnętrznego dysku twardego. O to chodzi. Musisz teraz ponownie uruchomić system. Ponowne uruchomienie Eksploratora plików nie wykona zadania, podobnie jak wysunięcie dysku zewnętrznego i ponowne podłączenie go.

Po ponownym uruchomieniu systemu dysk zewnętrzny pojawi się z nową ikoną. Ikona pojawi się wszędzie tam, gdzie można uzyskać dostęp do dysku, np. W Eksploratorze plików i okienku nawigacji w Eksploratorze plików.

Sprawdź -   Jak ominąć TPM 2.0 i zainstalować sprawdzanie wymagań dla systemu Windows 11?

Nie dotyczy to wszystkich dysków zewnętrznych. Ikona jest zmieniana dla każdego dysku, ponieważ plik ikony został skopiowany tylko na jeden dysk. Podobnie plik Autorun.inf został zmodyfikowany tylko dla jednego dysku.

Możesz skopiować plik Autorun.inf i plik ikony z dysku zewnętrznego, który został zmodyfikowany wcześniej, i skopiować go na inne dyski zewnętrzne. Ikonę można zmienić w dowolnym momencie; będziesz musiał zaktualizować nazwę pliku w pliku Autorun.inf i oczywiście będziesz musiał również skopiować nową ikonę do katalogu głównego dysku. Nie zapomnij zrestartować systemu.

Nowa ikona i wszystkie jej informacje są przechowywane na dysku, więc za każdym razem, gdy podłączysz go do innego systemu, zostanie użyta ustawiona dla niej ikona. To ustawienie nie dotyczy tylko Twojego systemu, ale wszystkich systemów, z którymi łączy się dysk.

Sprawdź -   Jak osadzić czcionki w programie PowerPoint

x