Ikona Instagrama przeszła kilka zmian na przestrzeni lat. Najbardziej zauważalną zmianą była obecna ikona, która nie podobała się wielu użytkownikom. Ikony aplikacji nie są łatwe do zmiany, a na iPhonie zmiana ikony aplikacji bez jailbreakowania telefonu jest prawie niemożliwa, chyba że sama aplikacja ma taką opcję.

Zmień ikonę Instagrama na iPhonie

Aplikacja Instagram ma nową funkcję / pisankę, która pozwala użytkownikom zmieniać ikonę aplikacji na ekranie głównym. Jedyne, co musisz zrobić, to zaktualizować aplikację do najnowszej wersji i wykonać następujące kroki, aby zmienić ikonę.

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhonie. Przejdź do karty swojego profilu. Stuknij ikonę menu hamburgera w prawym górnym rogu. Wybierz z menu opcję Ustawienia. Na ekranie ustawień pociągnij w dół i zwolnij ekran. Zobaczysz nowe menu wyboru ikony aplikacji.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Layan GTK w systemie Linux

Wybierz ikonę. Ikona aplikacji zostanie zmieniona na ekranie głównym.

Krótka historia ikon na Instagramie

Ikony, które widzisz w nowym menu ikon aplikacji, zawierają stare ikony, które były używane przez Instagram, a także odmiany kolorystyczne jego aktualnej ikony.

Ikona oznaczona jako Bieżąca jest domyślną ikoną dla Instagrama i jest używana od początku 2016 roku. Ikona została zmieniona nieco ponad cztery lata temu i użytkownicy zaakceptowali ją taką, jaka jest. Ikona oznaczona jako Classic 2 była domyślną ikoną na Instagramie między 2011 a 2016 rokiem, prawie pięć lat i była to raczej zmiana niż nowa ikona, ponieważ zmodyfikowała starą. Ikona oznaczona jako Klasyczna była domyślną ikoną na Instagramie od października 2010 do sierpnia 2011 i jest z pewnością jedną z ikon o najkrótszej żywotności. Oryginalna ikona to ikona, z którą Instagram pierwotnie wystartował i trwała tylko kilka dni. Instagram został wydany 6 października 2010 roku z tą ikoną i 27 października 2010 roku został zastąpiony wersją Klasyczną. Ikona kryptonimu to ikona przed uruchomieniem, której używał Instagram, gdy aplikacja nie została opublikowana i była nadal w fazie rozwoju / beta. Większość użytkowników nigdy nie widziała tej ikony, ale kiedyś istniała. Inne ikony, które widzisz, są odmianami ikony Bieżący z jedną ikoną, która świętuje dumę. Żadna z tych odmian nie była nigdy „oficjalną” ikoną na Instagramie.

Sprawdź -   Jak otworzyć powłokę Linux w folderze w systemie Windows 10

Wniosek

Ta nowa funkcja została dodana, aby uczcić urodziny Instagrama. Ta aplikacja istnieje już od dekady. Nie jest jasne, czy funkcja ikony aplikacji pozostanie, czy będzie to tylko miesiąc urodzin Instagrama.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl