Jak zmienić kod bezpieczeństwa Whatsapp

Whatsapp szyfruje wiadomości na czacie, aby nikt nie mógł uzyskać do nich dostępu przez tylne drzwi. Czyni to za pomocą klucza szyfrowania, który jest ukryty. Dla użytkowników ten klucz szyfrowania pojawia się jako kod bezpieczeństwa, którego mogą użyć do sprawdzenia, czy czaty są rzeczywiście zaszyfrowane. Szyfrowanie jest włączone dla wszystkich użytkowników i nie ma przycisku wyłączania. Być może zauważyłeś, że czasami otrzymujesz wiadomość w wątku na czacie z informacją, że kod bezpieczeństwa kontaktu uległ zmianie i zastanawiasz się, jak zmienić własny kod bezpieczeństwa Whatsapp.

Zmień kod bezpieczeństwa Whatsapp

Po wyjęciu z pudełka nie ma możliwości ręcznej zmiany kodu bezpieczeństwa Whatsapp. Istnieją dwa przypadki, w których Whatsapp automatycznie zmieni kod bezpieczeństwa za Ciebie; gdy zmienisz swój telefon lub numer telefonu lub gdy usuniesz i ponownie zainstalujesz Whatsapp.

Zainstaluj ponownie Whatsapp

Ponowna instalacja Whatsapp to łatwy sposób na zmianę kodu bezpieczeństwa Whatsapp, jednak możesz stracić niektóre wątki czatu. Odinstaluj ją tak, jak każdą inną aplikację na telefonie, a następnie zainstaluj ją ponownie z odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Zdecydowanie zalecamy wykonanie kopii zapasowej czatów przed odinstalowaniem Whatsapp, ponieważ nie wszystkie wiadomości mogą zostać zapisane i odzyskane po ponownym zainstalowaniu aplikacji.

Tymczasowo użyj innego telefonu

Wymaga to tymczasowego dostępu do innego telefonu. Będziesz go potrzebować tylko tak długo, jak trwa pobieranie i konfigurowanie Whatsapp.

Pobierz Whatsapp i wprowadź ten sam numer telefonu, którego używasz z nim. Nie wkładaj karty SIM do telefonu. Whatsapp sprawdza, czy telefon należy do Ciebie, wysyłając Ci kod weryfikacyjny. Gdy otrzymasz kod na zwykły telefon, wprowadź go na drugim, tymczasowym urządzeniu, które posiadasz. Spowoduje to zmianę kodu zabezpieczającego. Następnie możesz usunąć aplikację z drugiego telefonu.

Alert kodu bezpieczeństwa

Wszystkie Twoje kontakty zostaną powiadomione o zmianie kodu bezpieczeństwa. Podobnie otrzymasz powiadomienie w wątku czatu, gdy kod bezpieczeństwa jednego z kontaktów zostanie zmieniony. Jeśli chcesz, możesz wyłączyć te alerty. Aby wyłączyć alert o kodzie bezpieczeństwa, który otrzymujesz dla swoich kontaktów, przejdź do zakładki Ustawienia w Whatsapp.

Dotknij swojego konta u góry. Na ekranie Konto dotknij Bezpieczeństwo. Na ekranie Bezpieczeństwo wyłącz opcję „Pokaż powiadomienia bezpieczeństwa”.

Spowoduje to, że powiadomienia nie będą pojawiać się na Twoim urządzeniu, jednak Twoje kontakty będą nadal wiedzieć, kiedy kod bezpieczeństwa zostanie zmieniony.

x