Jak zmienić strefę czasową w przeglądarce [Firefox]

Każdy system operacyjny, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, czy smartfon, umożliwia zmianę strefy czasowej na dowolną. Nie ma tam żadnych ograniczeń, jednak systemy operacyjne zwykle uruchamiają pewne usługi, które przestaną działać, jeśli wybrana strefa czasowa jest nieprawidłowa dla Twojej bieżącej lokalizacji. Na przykład iMessage może nie działać w systemach macOS i iOS, a Cortana może nie działać w systemie Windows 10. Jeśli chcesz pokazać, że pracujesz w innej strefie czasowej, możesz zmienić strefę czasową w przeglądarce. Zmień strefę czasową to dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwala to zrobić.

Strefa czasowa w Twojej przeglądarce

zainstalować Zmień strefę czasową w przeglądarce Firefox. Doda przycisk obok paska lokalizacji, który umożliwia włączanie / wyłączanie dodatku. Aby wybrać strefę czasową, przejdź do strony dodatku Firefox za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + A. Poszukaj dodatku Zmień strefę czasową i kliknij przycisk Opcje obok niego.

Z listy rozwijanej wybierz strefę czasową, na którą chcesz się przełączyć, a następnie uruchom ponownie przeglądarkę.

Ograniczenia

Nie pozwoli Ci to zmienić strefy czasowej dla żadnych usług internetowych, z których korzystasz. W przypadku niektórych usług, na przykład poczty internetowej, takiej jak Gmail, sygnatura czasowa wiadomości e-mail nadal będzie odzwierciedlać poprawną strefę czasową. Podobnie żadna usługa internetowa, która sygnalizuje aktywność użytkownika, np. Poczta e-mail, aktualizacje na Facebooku lub tweety, nie zostanie oszukana.

Zmiana strefy czasowej działa w ograniczonych sytuacjach. Jeśli chcesz sfałszować swoją strefę czasową poza tym, czym ten dodatek może zarządzać, możesz zamiast tego skorzystać z usługi VPN. Ponownie, jeśli nie chcesz, aby VPN działał na poziomie systemu operacyjnego, możesz poszukać VPN dla przeglądarki Firefox lub Chrome (niezależnie od używanej przeglądarki). Dzięki VPN możesz zmienić strefę czasową w większości przeglądarek, a przynajmniej tych popularnych. Dobra usługa VPN będzie w stanie oszukać Facebooka, Twittera i Gmaila.

Jeśli nie korzystasz z funkcji systemu operacyjnego, które wymagają ustawienia właściwej strefy czasowej dla Twojej lokalizacji, możesz zmienić strefę czasową za pomocą wbudowanych opcji systemu operacyjnego. Będzie to miało mniej więcej taki sam wpływ, jak zmiana strefy czasowej w przeglądarce za pomocą dodatku, tj. Nie oszuka wszystkich usług internetowych. Jedyną inną opcją jest skorzystanie z usługi VPN na poziomie systemu operacyjnego, która może sfałszować Twoją lokalizację i umożliwić zmianę strefy czasowej. Jedynym problemem będzie znalezienie usługi VPN obsługującej strefę czasową, na którą chcesz się przełączyć.

x