Jak zmienić ustawienia urządzenia przez Siri w iOS

Siri może tworzyć przypomnienia, wysyłać wiadomości, inicjować połączenia, włączać alarmy i udostępniać aktualizacje pogody. Począwszy od iOS 10, może również umożliwiać wysyłanie wiadomości za pośrednictwem aplikacji innej firmy, takiej jak Whatsapp lub Skype. Apple powoli otwiera Siri dla programistów, ale sam Siri może zrobić wiele rzeczy. Możesz użyć Siri, aby zmienić ustawienia urządzenia, np. Zmienić jasność, włączyć nocną zmianę, włączyć Bluetooth i nie tylko. Oto jak zmienić ustawienia urządzenia za pomocą polecenia Siri oraz listę ustawień urządzenia, które możesz zmienić.

Aby zmienić ustawienie urządzenia, po prostu przytrzymaj przycisk Początek, aby aktywować Siri. Kiedy Siri zacznie słuchać, wydaj mu jedno z następujących poleceń;

Zwiększ jasność
Przyciemnij mój ekran
Włącz Bluetooth
Wyłącz Bluetooth
Włącz funkcję Night Shift
Wyłącz Night Shift
Włącz Nie przeszkadzać
Wyłącz Nie przeszkadzać
Włącz tryb samolotowy
Jaki jest procent mojej baterii?
Włącz komórkową transmisję danych
Wyłącz komórkową transmisję danych
Wyłącz Wi-Fi
Zmniejsz głośność (musisz coś odtwarzać)
Zwiększ głośność (musisz coś grać)
Włącz głos
Wyłącz głos

Powinniśmy wspomnieć, że niektóre polecenia, takie jak polecenie „Włącz tryb samolotowy”, sprawią, że nie będzie można korzystać z Siri. Siri wymaga aktywnego połączenia internetowego, a tryb samolotowy wyłącza zarówno komórkową transmisję danych, jak i Wi-Fi. W trybie samolotowym nie można używać Siri do włączania Wi-Fi ani danych komórkowych.

Siri oczywiście robi o wiele więcej. Może łączyć się z aplikacjami Kalendarz i Przypomnienia, aby tworzyć przypomnienia i wydarzenia. Może również dostarczyć aktualizację pogody, aktualizację sportową i wysłać wiadomość e-mail. Wymienione powyżej polecenia służą wyłącznie do zmiany ustawień urządzenia i nie dotyczą wielu innych rzeczy, które można zrobić za pomocą Siri.

Jeśli szukasz kompletnej, kompleksowej i odpowiednio skategoryzowanej listy poleceń dla wszystkiego, co może zrobić Siri, Hey Siri to mała aplikacja internetowa, która zawiera je wszystkie dla Ciebie.

hej siri

Możesz przeszukać aplikację internetową pod kątem konkretnego polecenia lub przeglądać kategorie pod kątem obsługiwanych poleceń Siri.

Odwiedź Hey Siri