Komputer Mac, bez względu na to, czy jest to komputer iMac, czy MacBook, obsługuje wiele urządzeń wejściowych i wyjściowych audio. Urządzenia te można podłączyć do systemu za pośrednictwem różnych portów, a użytkownicy mogą przełączać się między nimi w dowolnym momencie. Dostępna jest również standardowa aplikacja MIDI, która umożliwia użytkownikom tworzenie zagregowanego urządzenia audio i przesyłanie dźwięku do wielu urządzeń jednocześnie.

Zmień wejście / wyjście audio w systemie macOS

Podłączanie urządzeń wejściowych i wyjściowych audio do komputera Mac jest proste; obsługuje połączenia przez porty HDMI lub Thunderbolt, gniazdo audio i Bluetooth. Możesz mieć więcej niż jedno urządzenie audio podłączone do systemu i zmieniać je na bieżąco.

Sprawdź -   [FIX] Czarne tło PNG w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

1. Preferencje systemowe – Dźwięk

Aby zmienić urządzenie wejścia / wyjścia audio w systemie macOS w Preferencjach systemowych;

Upewnij się, że urządzenie jest podłączone do komputera Mac. Otwórz Preferencje systemowe. Przejdź do preferencji Dźwięk. Wybierz kartę Wyjście i wybierz urządzenie, którego chcesz użyć. Przejdź do karty Wejście i wybierz urządzenie, którego chcesz użyć.

2. Ikona paska menu

Aby znacznie łatwiej zmienić urządzenie wejściowe i / lub wyjściowe audio, możesz dodać kontrolkę dźwięku do paska menu i zmienić z niego urządzenia.

Upewnij się, że urządzenia audio, których chcesz użyć, są podłączone do komputera Mac. Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do Dźwięk. Na dole panelu preferencji Dźwięk włącz opcję „Pokaż głośność na pasku menu”. Przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij ikonę głośnika. Wybierz wejście audio i urządzenie wyjściowe do użycia, a macOS przełączy się na to.

Sprawdź -   Jak korzystać ze schematów kontroli społeczności w Steam dla Linuxa

3. Uszy – rozwiązanie strony trzeciej

Jeśli chcesz zmienić urządzenie wejściowe i / lub wyjściowe audio za pomocą klawiatury, możesz użyć aplikacji innej firmy o nazwie Ears. Uszy nie są wolne; dożywotnia licencja kosztuje 1,99 USD, ale ma wersję demonstracyjną / próbną, której można użyć, aby sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom.

Pobieranie i zainstaluj Ears. Uruchom aplikację i przejdź do jej preferencji. Ustaw skrót klawiaturowy, aby aktywować aplikację. Użyj skrótu klawiaturowego, aby otworzyć okno wyboru urządzenia audio. Użyj klawiszy strzałek w górę / w dół, aby wybrać urządzenie audio, i użyj klawiszy strzałek w lewo / w prawo, aby przełączać się między listą urządzeń wejściowych i wyjściowych audio.

Sprawdź -   Jak importować zakładki z pliku tekstowego do przeglądarki

Wniosek

macOS może przełączać się między urządzeniami audio w locie. Bez względu na to, jakiej metody używasz do przełączania między urządzeniami audio, zmiana zostanie wprowadzona natychmiast, jednak mogą istnieć pewne wyjątki od aplikacji. Jeśli zmieniłeś urządzenie wejściowe lub wyjściowe audio, a aplikacja nie wykrywa zmiany, wyjdź i uruchom ją ponownie.

newsblog.pl

BIULETYN