Udostępnij teraz w social media:

W systemie macOS można utworzyć urządzenie audio z wieloma wyjściami lub zagregowane urządzenie audio i kierować dźwięk do wielu urządzeń jednocześnie. Jest to dość łatwe do zrobienia, gdy zrozumiesz koncepcję. Ma pewną wadę; brak regulacji głośności. Podczas konfigurowania urządzenia z wieloma wyjściami regulatory głośności nagle stają się nieaktywne. Stuknięcie klawiszy głośności na MacBooku pokaże regulację głośności za pomocą przycisku anulowania. Preferencje dźwięku w Preferencjach systemowych będą również pokazywać nieaktywny suwak głośności. Oto jak zarządzać głośnością urządzeń z wieloma wyjściami w systemie macOS.

Głośność dla urządzeń z wieloma wyjściami

Musisz zmienić aplikację Audio MIDI, aby zmienić głośność dla urządzeń z wieloma wyjściami. Otwórz aplikację i wybierz urządzenie z kolumny po lewej stronie. Sprawdź, czy wszystkie urządzenia dodane do urządzenia z wieloma wyjściami znajdują się pod nim.

Na poniższym zrzucie ekranu dwa różne urządzenia zostały dodane do urządzenia z wieloma wyjściami, ale tylko jedno z nich pojawia się na liście. Nie stanowi to problemu, ale w niewielkim stopniu zmieni sposób zarządzania woluminem.

Pierwszym urządzeniem audio, które jest częścią tego urządzenia z wieloma wyjściami, są wbudowane głośniki i nie wyświetlają się pod urządzeniem. W takim przypadku wybierz urządzenie z kolumny po lewej stronie i użyj regulacji głośności, aby zmienić głośność.

Sprawdź -   Jak skonfigurować trwały system Ubuntu USB

Następnie przejdź do innych urządzeń wymienionych w urządzeniu z wieloma wyjściami. Użyj suwaków głośności w okienku po prawej stronie, aby zmienić głośność. Głośność urządzenia z wieloma wyjściami będzie teraz odzwierciedlać nowe ustawione przez Ciebie poziomy.

Zmień głośność urządzenia głównego

Jest jeszcze jeden sposób zmiany głośności urządzenia z wieloma wyjściami, ale zmienia to głośność urządzenia jako całości i nie wpływa na poszczególne poziomy głośności różnych urządzeń. Może to spowodować, że urządzenia będą cichsze niż powinny.

Określ, które urządzenie audio jest ustawione w urządzeniu głównym. Możesz to sprawdzić w aplikacji Audio MIDI. Wybierz urządzenie z wieloma wyjściami i spójrz na listę rozwijaną Urządzenie główne.

Sprawdź -   Jak używać gładzika na telefonach iPhone innych niż 3D Touch

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do Preferencji dźwięku. Wybierz kartę Wyjście i wybierz urządzenie używane jako urządzenie główne w urządzeniu audio z wieloma wyjściami. Po wybraniu użyj suwaka głośności na dole, aby zmienić głośność. Na tej samej karcie zobaczysz utworzone urządzenie z wieloma wyjściami. Po zmianie głośności urządzenia głównego wybierz urządzenie z wieloma wyjściami. Odtwórz dźwięk na komputerze Mac, a zmiana głośności zostanie odzwierciedlona w urządzeniu z wieloma wyjściami.