01/26/2022

Jak utworzyć listę wszystkich elementów w folderze w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Indeks jest zawsze przydatny, a czasem potrzebujesz go do folderów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć listę plików i folderów w środku; wymaga wielu kopiowania i wklejania nazw plików do pliku tekstowego. Jeśli szukasz prostszego sposobu na utworzenie listy wszystkich elementów w folderze, daj Manifest folderów próba.

Folder Manifest wykona podstawową pracę polegającą na utworzeniu listy wszystkich elementów w folderze, ale ma również dodatkowe funkcje, które mogą dodawać dodatkowe informacje, takie jak data i godzina oraz rozmiar każdego elementu obok niego. Jedyne, czego nie robi, to utworzenie pliku tekstowego, do którego można wyeksportować wszystko. Na koniec musisz samodzielnie skopiować całą listę do pliku tekstowego, ale jest to mniej żmudne i czasochłonne niż robienie tego dla każdego pliku.

Lista elementów w folderze

Pobieranie i zainstaluj Manifest folderu. Dodaje przydatną opcję do menu kontekstowego folderu. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, dla którego chcesz utworzyć listę elementów, i wybierz opcję Manifest folderu.

Aplikacja otworzy się z listą wszystkiego, co znajduje się w folderze. Jeśli brakuje niektórych elementów, np. Podfolderów, upewnij się, że masz włączoną opcję „Pokaż nazwy podfolderów”. Inne opcje, które można włączyć za pomocą nazw plików i folderów, to znaczniki czasu, znacznik rozmiaru oraz pełna ścieżka do plików i folderów w nim zawartych. Jest to opcjonalne, więc możesz wybrać opcję „Tylko nazwa pliku”, a następnie skopiować wszystko z panelu do pliku tekstowego.

Sprawdź -   Crunchyroll nie działa? Oto jak naprawić Crunchyroll nie ładuje się

Po otwarciu aplikacji możesz kliknąć przycisk Zmień i wybrać inny folder, dla którego chcesz utworzyć indeks. Jeśli dodałeś nowe pliki i / lub foldery do wybranego folderu, możesz kliknąć „Odśwież”, a aplikacja pobierze nową listę elementów.

Folder Manifest może wyświetlać listę wszystkich plików w podfolderach, ale nie zawiera nazwy tych podfolderów. Aby obejść ten problem, spróbuj użyć opcji „Pełna lista ścieżek”. Dodaje pełną ścieżkę do każdego elementu, umożliwiając określenie, które pliki znajdują się w innym folderze, a które z nich znajdują się w katalogu głównym folderu.

Folder Manifest to dość stara aplikacja i nie wydaje się, aby była w trakcie aktywnego rozwoju, co jest wstydem. To naprawdę może zrobić z prostą opcją eksportu do pliku tekstowego.

x