Udostępnij teraz w social media:

Nagrywanie audio lub wideo na macOS jest niezwykle proste. Dostępne są gotowe narzędzia zarówno dla obu, jak i wiele wspaniałych aplikacji innych firm, takich jak Audacity i OpenBroadcasterStudio, z których można korzystać. To powiedziawszy, żadna z tych aplikacji nie może nagrywać dźwięku z głośników. Jest to poza zasięgiem zwykłej lub nawet zaawansowanej aplikacji do nagrywania, ponieważ musisz zmienić sposób kierowania dźwięku. Potrzebujesz wirtualnego sterownika audio. Najprostszy, którego można użyć, nazywa się Czarna dziura. Może przekierować audio do aplikacji, której można następnie użyć do nagrywania dźwięku z głośników. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Pisz notatki i synchronizuj je z Dropbox lub Google Drive [Android]

Nagraj moc głośników

Pobieranie i zainstaluj BlackHole. Zostanie zainstalowany jako pakiet, a po zakończeniu instalacji musisz otworzyć Preferencje systemowe.

Przejdź do preferencji Dźwięk, a zobaczysz kartę Urządzenia wyjściowe i Wejściowe. Na każdej karcie wybierz urządzenie BlackHole. To powoduje, że wysyła dźwięk, który jest odtwarzany do Blackhole. Ten dźwięk może być słyszalny przez urządzenie wejściowe, którym jest ponownie BlackHole. Pomiędzy dwoma wirtualnymi urządzeniami wejściowymi i wyjściowymi nie będzie szumu, a jedno będzie mogło słuchać drugiego. Zamknij Preferencje systemowe.

Otwórz aplikację, która może nagrywać dźwięk. Możesz użyć QuickTime, ponieważ jest już w systemie, ale dla dobrej aplikacji audio polecam Audacity. Utwórz nowe nagranie audio, ale zmień urządzenie wejściowe na BlackHole. Wszystkie aplikacje do nagrywania pozwalają wybrać urządzenie wejściowe i wyjściowe audio.

Sprawdź -   Jak zabezpieczyć instalację systemu Linux: podstawy

Kliknij przycisk nagrywania, a każdy dźwięk kierowany do głośnika zostanie nagrany. Sam nie usłyszysz żadnego dźwięku, ponieważ wbudowane głośniki go nie odbierają. Jeśli chcesz także słyszeć dźwięk z wbudowanych głośników, a może masz głośnik Bluetooth, z którego chcesz słyszeć dźwięk, możesz utworzyć zagregowane urządzenie audio.

Tworzenie zagregowanego urządzenia audio jest nieco skomplikowane, ale aplikacja do tego zadania jest już dostępna na komputerze Mac, więc nie musisz niczego pobierać. Idealnie, urządzenie agregujące powinno nadal zapewniać dobrą jakość dźwięku, ale dla bezpieczeństwa należy wykonać nagranie testowe, aby sprawdzić, czy odbiera szum lub szum. Jeśli tak, ogranicz się do korzystania z BlackHole.

Sprawdź -   Jak wyczyścić dane EXIF ​​z pliku JPEG w przeglądarce Firefox

Dzięki tej sztuczce będziesz mógł nagrywać dowolny dźwięk z głośników, w tym dźwięk z aplikacji oraz dźwięki systemowe, np. Dźwięk odtwarzany podczas robienia zrzutu ekranu.

Po zakończeniu nagrywania wyjścia głośnikowego pamiętaj, aby zmienić urządzenia wejściowe i wyjściowe audio z powrotem.