Udostępnij teraz w social media:

Samsung lubi trochę zmieniać system operacyjny Android, który działa na swoich urządzeniach. Wyniki są prawdopodobnie lepsze na urządzeniach z wyższej półki, ale tego samego nie można powiedzieć, jeśli posiadasz urządzenie Samsung, które nie jest flagowym telefonem z serii Galaxy S. Samsung lubi dodawać motywy do swoich telefonów i motywy, jak można się domyślić, zmieniając wszystko, od kolorów interfejsu użytkownika po ikony, po tapetę. Innym znacznie mniej przewidywalnym elementem interfejsu użytkownika, który kontroluje motywy, jest zegar widoczny na ekranie blokady. Z jakiegoś powodu domyślny motyw w niektórych telefonach Samsung powoduje umieszczenie zegara pionowego na ekranie blokady. Czas jest zasadniczo wyświetlany w dwóch wierszach; godziny na górze i minuty na dole, i to jest ohydne. Oto, jak możesz zmienić pionowy zegar ekranu blokady.

Sprawdź -   Jak włączyć / wyłączyć autouzupełnianie w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Zegar pionowy ekranu blokady

Aby zmienić zegar pionowy ekranu blokady, musisz zmienić motyw używany w telefonie. Łatwo jest zmienić motyw. Najtrudniejsze jest znalezienie takiego, który będzie wyświetlał czas w jednej linii. Aby zmienić motyw, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Tapety i wyświetlacza. To ustawienie można nazwać czymś innym. Tutaj musisz dotknąć opcji Motyw. Spowoduje to otwarcie aplikacji Samsunga do pobierania tapet, motywów i pakietów ikon.

Przejdź do karty Motyw i poszukaj motywów, które pokazują czas w jednej linii na ekranie blokady. Istnieją zarówno darmowe, jak i płatne motywy. Aby pobrać motyw, musisz utworzyć konto Samsung. Upewnij się, że wyświetlasz podgląd motywu, dotykając go. Podgląd będzie zawierał zrzuty ekranu ekranu blokady, które pokażą, jak wyświetlany jest czas.

Sprawdź -   Jak korzystać z Memoji podczas połączenia FaceTime na iPhonie i iPadzie

Po znalezieniu motywu wyświetlającego czas tak, jak chcesz, pobierz go i zastosuj.

Efektem ubocznym zmiany motywu jest zmiana ikon i koloru interfejsu użytkownika. Niewiele możesz zrobić z kolorami, ale możesz zmienić motyw ikon z powrotem na domyślny z tej samej aplikacji. Przejdź do zakładki Ikony iw sekcji, która pokazuje pobrane pakiety ikon, wybierz domyślny pakiet ikon. Twoje urządzenie będzie wyglądać tak, jak pierwotnie (mniej więcej), ale zegar pionowy ekranu blokady zostanie zastąpiony prawidłowym zegarem jednowierszowym.

Wybór motywów zajmie trochę czasu. Nie wszystkie motywy zapewniają łatwy do odczytania zegar na ciemnych tapetach. Motyw zmieni również tapetę, ale podobnie jak ikony, tapetę można łatwo zmienić z powrotem na tę, którą miałeś pierwotnie.

Sprawdź -   Jak użyć kodu spotkania Zoom, aby dołączyć do spotkania