Udostępnij teraz w social media:

Nowsze, mocniejsze telefony mogą korzystać z rozszerzonej rzeczywistości. Sposób, w jaki korzystają z tej nowej technologii, zależy tak naprawdę od aplikacji opracowanych do współpracy ze sprzętem na urządzeniu. Pokèmon Go to dobry przykład aplikacji wykorzystującej AR. Poza grami można to wykorzystać w bardziej praktyczny sposób, np. Można zmierzyć obiekt za pomocą AR w iOS.

iOS ma aplikację o nazwie Pomiar który został wprowadzony w iOS 12, który umożliwia pomiar dowolnego obiektu aparatem tak długo, jak jest nieruchomy i na płaskiej powierzchni. Oto jak to działa.

Mierz obiekty za pomocą AR

Otwórz aplikację Measure na swoim urządzeniu z systemem iOS. Jeśli aplikacja nie jest obecna na Twoim telefonie, przyczyn może być kilka. Możliwe, że Twój iPhone jest zbyt stary, aby uruchomić aplikację i dlatego aplikacja nigdy nie została na nim zainstalowana. Twój telefon mógł zostać przywrócony z kopii zapasowej, która nigdy nie miała aplikacji Measure na początku, dlatego jej tam nie ma.

Sprawdź -   Jak zamontować obrazy ISO w systemie Windows 10

Otwórz sklep App Store i wyszukaj aplikację Measure. Upewnij się, że wydawcą jest Apple i zainstaluj go. Strona aplikacji poinformuje Cię, czy aplikacja jest kompatybilna z Twoim urządzeniem, czy nie.

Jeśli aplikacja jest kompatybilna z Twoim telefonem, będziesz mógł ją pobrać. Otwórz aplikację i skieruj ją na płaską powierzchnię. Spróbuje automatycznie wykryć różne przedmioty na powierzchni i pokazać ich wymiary.

Jeśli przedmiot, który chcesz zmierzyć, nie jest wykrywany automatycznie, możesz go zmierzyć wolną ręką. Aby to zrobić, umieść czarną kropkę widoczną w aplikacji na jednej krawędzi i naciśnij przycisk „Dodaj punkt”. Spowoduje to dodanie punktu, od którego rozpocznie się pomiar. Przeciągnij narzędzie punktowe na drugi koniec elementu, który chcesz zmierzyć, a uzyskasz długość na żywo. Możesz ponownie dotknąć przycisku dodawania punktu, aby dodać kolejny punkt. Jest to przydatne, gdy chcesz zmierzyć coś, co nie jest prostym obiektem.

Sprawdź -   Jak zatrzymać śledzenie przez Facebooka Twojej aktywności w sieci [Firefox]

Jeśli chodzi o dokładność aplikacji, jest bardzo dokładna. Istnieje możliwość popełnienia błędu, gdy przedmiot nie jest rozłożony całkowicie płasko na powierzchni, np. Papier zawinięty na krawędziach nie zostanie dokładnie zmierzony.

Aplikacja może dokonywać pomiarów w jednostkach metrycznych i imperialnych. Aby zmienić jednostki miary, otwórz aplikację Ustawienia i wybierz aplikację Miarka.

Jeśli Twój telefon jest za stary, aby uruchomić tę aplikację, możesz znaleźć aplikacje innych firm, które mogą mierzyć obiekty w AR. Mogą, ale nie muszą być idealnie dokładne, ale są dość dobrym narzędziem do szybkiego oszacowania.