Udostępnij teraz w social media:

Chromecast to jeden z najtańszych palików telewizyjnych dostępnych na rynku. Ma dość silną konkurencję, ale marka Google bardzo jej pomaga. Google rutynowo aktualizuje system operacyjny Chromecasta. Sprzęt również widział kilka ulepszeń w przeszłości, ale ulepszenia sprzętowe oznaczają, że musisz kupić nowe urządzenie, podczas gdy aktualizacje systemu operacyjnego są znacznie prostsze. Nie ma możliwości odroczenia aktualizacji Chromecasta. Gdy aktualizacja jest dostępna, należy zaktualizować oprogramowanie układowe. Niestety aktualizacja nie zawsze przebiega bezproblemowo. Może zawieść w połowie lub w ogóle się nie pojawić i nie ma oficjalnego rozwiązania od Google. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wymuszenie aktualizacji Chromecasta jest dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić proste polecenie terminala.

Sprawdź -   Jak automatycznie oznaczać pliki muzyczne w systemie Linux

Przygotuj swojego Chromecasta

Upewnij się, że Twój Chromecast jest włączony i odpowiednio skonfigurowany. Powinien znajdować się w tej samej sieci, w której znajduje się Twój komputer. Jeśli korzystasz z VPN na swoim komputerze, wyłącz ją podczas wymuszania aktualizacji. Przed kontynuowaniem warto też sprawdzić, czy rzeczywiście jest dostępna aktualizacja Chromecasta. Ta metoda zmusi Chromecasta do szukania aktualizacji, niezależnie od tego, czy jest dostępna, czy nie.

Znajdź adres IP swojego Chromecasta

Musisz znaleźć adres IP swojego Chromecasta. To całkiem proste. Otwórz aplikację Google Home na swoim iPhonie lub telefonie z Androidem. Przejdź do urządzeń i dotknij przycisku przepełnienia w prawym górnym rogu urządzenia. Wybierz opcję Ustawienia. Przewiń na sam dół ekranu Ustawienia. Na Chromecaście zobaczysz aktualną wersję systemu operacyjnego, adres MAC i adres IP.

Sprawdź -   Jak sprawdzić temperaturę procesora w systemie Linux

Windows

Otwórz PowerShell w systemie Windows. W systemie Windows 10 program PowerShell jest wysyłany po wyjęciu z pudełka. Na starszych wersjach systemu Windows, tj. Windows 7 i 8 / 8.1, będziesz musiał go zainstalować. Wklej następujące polecenie w PowerShell i upewnij się, że zastąpiłeś adresem IP swojego Chromecasta.

Invoke-WebRequest -Method Post -ContentType "application/json" -Body '{"params": "ota foreground"}' -Uri "https://:8008/setup/reboot" -Verbose -UserAgent "curl"

Mac i Linux

Na Macu i Linuksie zadziała to samo polecenie. Nadal będziesz potrzebować adresu IP swojego Chromecasta, a aplikacja Google Home to najprostszy sposób na jego uzyskanie. Otwórz terminal i wklej następujące polecenie.

curl -X POST -H „Content-Type: application / json” -d '{„params”: „ota foreground”}' https: // : 8008 / setup / reboot -v

Sprawdź -   Jak zrobić wykres słupkowy w programie Microsoft Excel

Zastąp adresem IP swojego Chromecasta.

Po wykonaniu tych poleceń Chromecast przejdzie w tryb aktualizacji. Zobaczysz ekran „Pobieranie aktualizacji” wraz z tarczą postępu. Poczekaj, aż aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana. Chromecast OS to zwykle niewielkie pobieranie, więc aktualizacja powinna zakończyć się w nie więcej niż piętnaście minut.