Jak znaleźć bieżący obraz tła pulpitu w systemie Windows 10

Windows 10 pamięta kilka ostatnich obrazów ustawionych jako tło pulpitu. Ma łatwą funkcję przełączania w aplikacji Ustawienia, która pozwala jednym kliknięciem ustawić ostatnio tapetę jako tło. Jeśli otworzysz aplikację Ustawienia i przejdziesz do Personalizacja> Tło, zobaczysz pięć ostatnich obrazów używanych jako tło pulpitu, w tym bieżący. System Windows 10 zapisuje kopię tych obrazów, więc nawet jeśli przypadkowo usuniesz oryginalny obraz, nie stracisz tła pulpitu. Jeśli przypadkowo usuniesz obraz, możesz go odzyskać z kopii, którą przechowuje system Windows 10. Oto, jak znaleźć bieżący obraz tła pulpitu w systemie Windows 10.

do

Jeśli chcesz uzyskać kopię jednego z ostatnich obrazów tła, przejdź najpierw do aplikacji Ustawienia i ustaw obraz jako tło.

Następnie otwórz Eksplorator plików i wpisz w pasku adresu. Wciśnij Enter. Nie potrzebujesz do tego uprawnień administracyjnych i nie musisz niczego edytować w adresie.

%AppData%MicrosoftWindowsThemesCachedFiles

Tutaj zapisywana jest kopia bieżącego obrazu tła pulpitu. Nie przesuwaj / nie tnij obrazu. Zrób kopię w miejscu, w którym go nie zgubisz lub przypadkowo usuniesz.

Jeśli nie znajdziesz tutaj kopii bieżącego obrazu tła pulpitu, wypróbuj ten adres. Tak jak poprzednio, wystarczy wprowadzić go w Eksploratorze plików i nie potrzebujesz uprawnień administratora, aby uzyskać dostęp do lokalizacji.

%AppData%MicrosoftWindowsThemesTranscodedWallpaper

Po wejściu do tej lokalizacji w Eksploratorze plików zostaniesz poproszony o wybranie aplikacji do wyświetlenia obrazu. Aplikacja Zdjęcia lub przeglądarka fotografii systemu Windows będą działać.

Ta lokalizacja i ta mała wskazówka ma swoje ograniczenia. Na przykład, jeśli szukana tapeta nie jest już widoczna na karcie „Tło” w aplikacji Ustawienia, nie można jej odzyskać. Będzie działać dla ostatnich pięciu tapet, ale nic starszego.

x