Udostępnij teraz w social media:

Utrata jakiejkolwiek recepty to problem, ale jeśli zgubiłeś receptę na swoje okulary, nie wszystko stracone. Aby otrzymać receptę potwierdzoną przez lekarza, należy ponownie udać się do lekarza, ale można ją również znaleźć na okularach, jeśli soczewki są nienaruszone.

Jeśli masz już parę okularów korekcyjnych, możesz zanieść je do optyka, który zbada je i poda dokładny numer recepty. Jeśli nie ma takiej możliwości, możesz przeprowadzić test w domu.

Znajdź numer recepty na okularach

Aby znaleźć receptę z pary okularów w domu, potrzebujesz;

Komputer. Telefon, Android lub iPhone. Karta kredytowa lub podobna do kalibracji (proces jest bezpłatny). Coś do zamontowania telefonu, aby był stabilny, ponieważ podczas testu będziesz trzymać okulary. Dobrze oświetlone pomieszczenie.

Sprawdź -   Jak zaplanować ciemny motyw na macOS

Zainstaluj Lingo Rx

Zainstaluj na telefonie aplikację Lingo Rx. Jest dostępny dla Android i dla iOS. Po zainstalowaniu aplikacji odwiedź tę stronę. Zeskanuj kod QR na stronie za pomocą aplikacji Lingo Rx. Po zakończeniu skanowania skalibruj rozmiar ekranu za pomocą karty kredytowej. Umieść kartę kredytową w siatce kropek i zeskanuj ją za pomocą aplikacji. Po zakończeniu kalibracji możesz rozpocząć test.

Sprawdź numer recepty

Przed rozpoczęciem testu musisz wiedzieć, że sześć kropek na ekranie, które widzisz, musi być zawsze widoczne dla aplikacji w telefonie. Nie powinny wypadać poza „widoczny” obszar aplikacji i nie powinny być zasłaniane dłonią lub okularami.

Sprawdź -   Jak odpowiedzieć za pomocą funkcji Tapback w wiadomościach na iPhonie i iPadzie

Umieść telefon przed ekranem. Aplikacja podpowie Ci, czy telefon jest zbyt blisko lub zbyt daleko. Zdejmij okulary i trzymaj je między telefonem a ekranem. Upewnij się, że „oczy” na ekranie są widoczne przez okulary.

Postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji i zbliż okulary lub oddal od ekranu. Przechyl go, gdy pojawi się monit.

Po zakończeniu skanowania aplikacja przeanalizuje je. Po wyświetleniu monitu zrób selfie za pomocą karty kredytowej. Wyniki zostaną wyświetlone na Twoim komputerze.

Precyzja

Przetestowaliśmy tę aplikację i była w 100% dokładna. Pokazane liczby były zgodne z liczbami z badania wzroku przeprowadzonego przez optometrystę.

Ograniczenia

Ta metoda i ta aplikacja mają ograniczenia, które wyraźnie widać na ekranie głównym; nie może skanować okularów, jeśli recepta wykracza poza zakres od -6,00 do +3,00 i dla wartości butli przekraczających -2,5. Jeśli którakolwiek z tych wartości przekroczy zakres, skanowanie zakończy się niepowodzeniem.

Sprawdź -   Jak zablokować śledzenie obserwujących na Instagramie

Przetestowaliśmy to również i stwierdziliśmy, że to prawda, ale nie jest to żadna niespodzianka. Liczby przekraczające -6,00 są uważane za skrajną krótkowzroczność. Zakres +3,00 jest konserwatywny, ponieważ +5,00 jest tym, co jest uważane za ekstremalne w nadwzroczności. Dokładne ich skanowanie nie jest możliwe za pomocą samego telefonu.

Chcesz sprawdzić swój słuch? Jest do tego aplikacja.