Jak znaleźć pliki powodujące konflikt na Dysku Google

Dyski w chmurze i możliwość synchronizowania z nimi plików z komputera stacjonarnego oznacza, że ​​nie musisz ręcznie przesyłać / tworzyć kopii zapasowych ważnych plików pod koniec dnia. Prawie zawsze działa bezproblemowo i jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów tworzenia kopii zapasowej pliku, nad którym pracujesz. To powiedziawszy, czasami synchronizacja napotyka problemy. Jeśli masz otwarty ten sam plik na różnych urządzeniach / systemach, najprawdopodobniej utworzysz sprzeczną kopię. Kopia powodująca konflikt to nieco inna wersja pliku, który jest edytowany i zapisywany w tym samym czasie, co oryginalny plik. Usługa synchronizacji, której używasz, nie decyduje, który plik zachować. Zamiast tego utworzy sprzeczną kopię. Oto, jak możesz znaleźć pliki powodujące konflikt na Dysku Google.

Pliki powodujące konflikt na Dysku Google

Zakładamy, że masz zainstalowaną na komputerze aplikację Dysk Google, czyli Google Backup and Sync. Upewnij się, że aplikacja nie synchronizuje obecnie ani nie tworzy kopii zapasowych plików. Najlepiej, jeśli możesz po prostu zamknąć aplikację.

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji;

C:UsersYourUserNameAppDataLocalGoogleDriveuser_default

W tym folderze poszukaj pliku dziennika o nazwie sync_log.log. Możesz otworzyć ten plik za pomocą Notatnika, ponieważ jest to zasadniczo plik TXT, do którego zapisuje Dysk Google. Aplikacja Notatnik ma prostą funkcję Znajdź, którą możesz wywołać za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + F. Użyj go, aby znaleźć wszystkie wystąpienia słowa „konflikt”. Za każdym razem, gdy to słowo występuje w pliku dziennika, towarzyszy mu nazwa pliku i lokalizacja pliku. Możesz zobaczyć, który plik utworzył kopię powodującą konflikt i odpowiednio się z nim postąpić.

Rozwiązywanie konfliktów

Przeglądany plik to tylko plik dziennika. Nie oferuje żadnego sposobu rozwiązania konfliktów plików. Będziesz musiał to zrobić ręcznie. Niewielka pomoc, jaką ci da, polega na tym, że może ci powiedzieć, kiedy powstał konflikt. Dzięki tym informacjom możesz ocenić, który plik jest najnowszy. Jednak to nie wszystkie informacje, których powinieneś używać przy podejmowaniu decyzji, które pliki zachować. Zawsze dobrze jest przyjrzeć się wszystkim wersjom pliku, zanim wybierzesz, którą chcesz usunąć.

Jeśli masz Dysk Google zainstalowany na wielu urządzeniach i ten sam plik jest synchronizowany na wszystkich tych urządzeniach, może być konieczne rozwiązanie konfliktu na każdym urządzeniu z osobna. Jeśli usuniesz plik z, powiedzmy, komputera w pracy, komputer domowy może po prostu zsynchronizować go z powrotem. Może to spowodować utworzenie kolejnej kopii powodującej konflikt lub ponowne zsynchronizowanie usuniętej kopii będącej w konflikcie.

x