Jak zorganizować imprezę na Facebooku

Konwencjonalny sposób udostępniania czegokolwiek, niezależnie od tego, czy jest to wideo, zdjęcie czy plik audio, polega na udostępnieniu go w mediach społecznościowych. Publikujesz go, a Twoi znajomi w końcu to zobaczą, jeśli nie zostanie utracony wraz ze wszystkim innym na ich osi czasu. Facebook ma nowy sposób oglądania filmów; oglądać imprezy. Impreza na Facebooku to po prostu tworzenie listy odtwarzania filmów, które są dostępne do oglądania na Facebooku i pozwalanie innym osobom na dołączanie do Ciebie podczas oglądania.

To nowa funkcja, dostępna zarówno w wersji internetowej, jak i w aplikacjach. Jeśli jeszcze go nie widzisz, daj mu dzień lub dwa. Upewnij się, że Twoje aplikacje są aktualne.

Impreza na Facebooku – web

Odwiedź Facebooka i kliknij wewnątrz nowego pola postu. Powinieneś zobaczyć opcję Oglądaj imprezę z opcjami wideo, zdjęcie, uczucie, aktywność itp. Kliknij to.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest nadanie nazwy swojej imprezie. Jeśli chcesz, możesz później zmienić nazwę.

Następnie możesz dodawać filmy do swojej imprezy. Możesz przeglądać ostatnio oglądane filmy i wybierać spośród nich, możesz wyszukiwać filmy i sugerowane filmy z Facebooka. Nie musisz dodawać filmów. Możesz pominąć tę część i dodać filmy później. Jeśli chcesz, możesz też oznaczać w nim osoby. Gdy skończysz, możesz rozpocząć imprezę.

Po rozpoczęciu imprezy możesz dodawać filmy i zapraszać znajomych. Impreza zostanie opublikowana na Twojej osi czasu, a Twoi znajomi też będą mogli do niej dołączyć.

Impreza na Facebooku – aplikacja

Otwórz aplikację Facebook i dotknij przycisku nowego wpisu. Będzie tam opcja Watch Party. Dotknij go i nadaj swojej drużynie nazwę. Będziesz mieć te same opcje wideo, z których będziesz mógł wybierać filmy, możesz to pominąć na później. Opublikuj imprezę na swojej osi czasu.

Gdy to się stanie, Twoi znajomi mogą do niego dołączyć. Możesz także dotknąć przycisku więcej opcji i uzyskać link do udostępnienia imprezy na żywo lub zaproszenia znajomych.

Możesz tymczasowo opuścić oglądanie imprezy lub po prostu ją zakończyć.

Oglądanie imprezy to sposób na nakłonienie ludzi do oglądania większej liczby filmów. To rodzaj aktywności online, w którą możesz angażować się ze znajomymi. To coś w rodzaju gier, w które możesz grać w programie Facebook Messenger, ale pozwala włączyć więcej osób do działania. Ta funkcja może być bardziej odpowiednia dla YouTube, gdzie ludzie oglądają więcej filmów.

x