Jak zresetować wyszukiwanie systemu Windows w systemie Windows 10

Wyszukiwanie w systemie Windows jest całkiem doskonałym narzędziem, gdy działa. Może uruchamiać aplikacje i znajdować Twoje pliki. Niestety, pomimo tego, jak wspaniałe jest to narzędzie, często pęka bez wyraźnego powodu. Naprawienie może zostać trafione lub pominięte; wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów może pomóc lub nie. Jeśli wyszukiwanie w systemie Windows nie działa w twoim systemie, dobrym pomysłem może być zresetowanie go i sprawdzenie, czy to pomoże.

Resetowanie wyszukiwania w systemie Windows nie jest skomplikowane. W rzeczywistości jest to jedna z rzeczy, które Microsoft zaleca robić, jeśli masz problemy z tą funkcją. Problemy z tym są tak częste, że Microsoft udostępnia skrypt dla zadania. Oto, co musisz zrobić.

Zresetuj wyszukiwanie systemu Windows

Aby zresetować wyszukiwanie w systemie Windows, uruchomimy skrypt PowerShell. PowerShell może ograniczać uruchamianie skryptu, dlatego przed kontynuowaniem sprawdź zasady wykonywania ustawione w systemie.

Otwórz PowerShell z uprawnieniami administratora i uruchom to polecenie, aby zobaczyć, jakie są bieżące zasady. Potrzebujesz polecenia, aby zwrócić „Nieograniczony”. Jeśli nie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zmiany zasad wykonywania PowerShell i zmień go na „Nieograniczony”. Jeśli nie uruchamiasz często skryptów PowerShell, dobrym pomysłem jest przywrócenie go później, aby ograniczyć.

Get-ExecutionPolicy

Ściągnij skrypt resetowania wyszukiwania systemu Windows firmy Microsoft. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom z PowerShell”. Zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie przy użyciu konta administratora, a w PowerShell będziesz musiał ponownie potwierdzić, że chcesz uruchomić skrypt.

Opcje uruchamiania skryptu nie są zwykłymi, które widzisz. Wybierz opcję uruchomienia go raz, tj. Naciśnij klawisz R. Resetowanie wyszukiwania systemu Windows nie trwa długo. Po zresetowaniu należy ponownie uruchomić komputer, aby zmierzyć dokładność. Po ponownym uruchomieniu na pulpicie rozważ przywrócenie zasad wykonywania programu PowerShell z powrotem do Ograniczonych, jak sugerowano wcześniej.

Powinno to rozwiązać problemy z wyszukiwaniem systemu Windows, w którym nie można znaleźć elementów lub nie można ich odpowiednio indeksować, ale jak już powiedzieliśmy, istnieje duża szansa, że ​​nic nie zrobi. Osobiście miałem problemy z wyszukiwaniem w systemie Windows, których nie można naprawić za pomocą wszystkich narzędzi i wskazówek do rozwiązywania problemów, które ma Microsoft oraz każdego skryptu i polecenia, które znajdziesz jako rozwiązanie problemu.

Jeśli jesteś na tej samej łodzi, możesz spróbować kilku innych rzeczy; utwórz nowe konto użytkownika, zresetuj system Windows 10, ale zachowaj wszystkie swoje aplikacje i ustawienia oraz pliki, zresetuj system Windows 10 i usuń aplikacje i ustawienia, ale zachowaj pliki lub wypróbuj nową instalację systemu Windows 10. Każda „poprawka” jest bardziej drastyczna niż druga, ale wystarczy nowa instalacja.

x