Jak usunąć / wyłączyć wyszukiwanie w sieci Web w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Firma Microsoft od dłuższego czasu ulepsza wyszukiwanie Bing. Prawie czasami rozważam ponowne spróbowanie. Podobnie ulepszyliśmy Internet Explorera, aby dopasować wydajność innych, bardziej popularnych przeglądarek. Windows 10 będzie dostarczany z nową, ładną wersją przeglądarki Internet Explorer, a dla osób zaznajomionych z nową funkcją wyszukiwania Bing będzie jedynym dostawcą wyszukiwania, którego można używać do przeszukiwania sieci z paska wyszukiwania. Pasek wyszukiwania w systemie Windows 10 łączy wyszukiwanie lokalne i wyszukiwanie w Internecie. Tam, gdzie jest to na tyle irytujące, że nie można używać czegoś innego niż Bing, denerwujące jest również to, że nie można łatwo zrezygnować z wyszukiwania w sieci i wyników w Internecie i uruchamiać tylko wyszukiwanie lokalne. Mówimy, że nie ma łatwego sposobu na rezygnację, więc oznacza to, że istnieje sposób na rezygnację. Oto jak.

  Jak zainstalować dodatek w grze Minecraft w systemie Windows 10

Otwórz Panel sterowania, poświęć chwilę, aby podziwiać nowy wygląd, a następnie wyszukaj zasady grupy, wybierz opcję Edytuj zasady grupy, aby otworzyć Edytor lokalnych zasad grupy. Alternatywnie możesz użyć funkcji wyszukiwania, aby znaleźć opcję. Funkcja jest podzielona na dwie sekcje; Konfiguracja komputera i konfiguracja użytkownika. Będziesz zainteresowany sekcją Konfiguracja komputera. Wybierz Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Wyszukaj.

Następnie musisz znaleźć te dwie zasady; Nie zezwalaj na wyszukiwanie w sieci, nie przeszukuj sieci ani nie wyświetlaj wyników wyszukiwania w sieci. Włącz oba z nich. Aby włączyć politykę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Edytuj. W oknie edycji polityki wybierz opcję Włącz, kliknij Zastosuj i zamknij.

  Jak włączyć ograniczanie mocy w aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update

zasady wyszukiwania windows_10

Gdy korzystasz teraz z paska wyszukiwania, wyszukiwanie będzie wykonywane tylko lokalnie, a wyświetlane będą tylko wyniki lokalne. Zdecydowanie powinien istnieć łatwiejszy lub bardziej oczywisty sposób wyłączania wyszukiwania w sieci. Nie jest to coś, do czego użytkownicy systemu Windows są przyzwyczajeni, więc tam, gdzie Microsoft próbuje nas rozgrzać do nowych funkcji, powinien rozważyć dodanie przycisku rezygnacji „Nie” na wypadek, gdyby coś nam się nie podobało. Wyłączenie wyszukiwania w Internecie przyspieszy samą funkcję wyszukiwania i już samo to jest dobrym powodem, aby ją wyłączyć.

x