Udostępnij teraz w social media:


Firma Microsoft udostępnia dość dużą bibliotekę szablonów, które użytkownicy mogą pobrać bezpłatnie dla każdej z jej aplikacji biurowych. Pakiet Office zawiera również kilka szablonów i motywów, a jeśli szukasz czegoś wyjątkowo oryginalnego, możesz utworzyć własne szablony lub pobrać je, a nawet kupić online. W pakiecie Office 2013 firma Microsoft dodała ekran startowy, który wyświetla popularne szablony lub szablony niestandardowe za każdym razem, gdy uruchamiasz aplikację. Ułatwia otwieranie szablonów zamiast pustej prezentacji. Jest tylko jeden mały haczyk; jeśli pobierzesz, powiedzmy szablon programu PowerPoint, nie pojawi się on na ekranie startowym. Zamiast tego za każdym razem, gdy chcesz go otworzyć, musisz przejść do miejsca, w którym został pobrany. To w dużym stopniu przeczy celowi ekranu startowego. Obejście jest dość proste, więc oto, jak możesz uzyskać dowolny pobrany szablon aplikacji Office, aby pojawił się na ekranie startowym. Działa to w przypadku szablonów dla wszystkich aplikacji pakietu Office 2013.

Sprawdź -   Jak naprawić cenę niedostępną dla rozszerzeń w Chrome Web Store

Jeśli kiedykolwiek utworzyłeś niestandardowy motyw lub szablon, wiesz, że pojawia się on na ekranie startowym. To te, które pobierasz, nie pojawiają się tam. Nie ma to nic wspólnego z pochodzeniem szablonu. Zamiast tego jest powiązany z miejscem zapisania szablonu. Mówiąc prościej, musisz przenieść szablon do właściwej lokalizacji na dysku lokalnym, aby pojawił się na ekranie startowym odpowiedniej aplikacji pakietu Office.

Aby dodać szablon do ekranu startowego, po prostu wklej go w C: UsersYourUserNameDocuments Custom Office Templates

Uruchom aplikację pakietu Office, dla której pobrałeś szablon, i przejdź do karty Osobiste. Twoje szablony pojawią się teraz tutaj, aby zapewnić szybki i łatwy dostęp. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał usunąć szablon, wróć do folderu, w którym je wkleiłeś i wyślij je do pakowania. Teraz potrzebujemy tylko sposobu, aby domyślne aplikacje były wyświetlane na karcie Osobiste na ekranie startowym zamiast na karcie Polecane.

Sprawdź -   Jak oglądać grę o tron ​​online, poza USA