Jak wybrać wiele kafelków na ekranie startowym Windows 8.1 Update 1

Kafelkowy system operacyjny Microsoftu otrzymał drugą dużą aktualizację w zeszłym tygodniu, kiedy to tech titan udostępnił publicznie nowy Windows 8.1 Update 1. Dla tych, którzy przegapili naszą relację, aktualizacja 1 przyniosła kilka nowych funkcji do tabeli, takich jak między innymi możliwość przypinania aplikacji ze Sklepu Windows do paska zadań, powiadomienia o instalacjach aplikacji, paski tytułu. Dodatkową zmianą jest wprowadzenie nowego menu kontekstowego na ekranie startowym. To menu kontekstowe zawiera opcje przypinania i odpinania, zmiany rozmiaru i odinstalowywania aplikacji i innych elementów, które były wcześniej dostępne z paska aplikacji. Poza tym Microsoft zmienił także sposób wybierania wielu kafelków na ekranie startowym. W tym przewodniku pokażemy, jak wybrać wiele kafelków na dwa różne sposoby w aktualizacji 1.

Najpierw trochę o pasku aplikacji

Kiedy przeglądaliśmy Windows 8.1 Update 1, pokazaliśmy, jak wiele się zmieniło w nowoczesnym środowisku interfejsu użytkownika. Oprócz nowych opcji zasilania i wyszukiwania, ekran startowy korzysta również z menu kontekstowego w stylu pulpitu, które umożliwia użytkownikom dostęp do opcji, takich jak przypinanie i odpinanie kafelków z ekranu startowego lub paska zadań, odinstalowywanie aplikacji lub zmianę ich rozmiaru itp. Aktualizacja 1, wszystkie te opcje były dostępne z paska aplikacji na dole. Mając to na uwadze, Microsoft nie usunął go całkowicie i nadal możesz uzyskać do niego dostęp, jeśli chcesz. Oto jak.

Na ekranie startowym pasek aplikacji można po prostu włączyć, naciskając klawisz „Spacja” na klawiaturze. Jest to ta sama metoda, której użytkownicy mogą użyć do wywołania paska aplikacji systemu Windows 8 lub 8.1. Po wykonaniu tej czynności możesz łatwo uzyskać dostęp do wszystkich opcji obecnych w menu kontekstowym bezpośrednio z dołu ekranu.

Metoda 1 Aby wybrać wiele kafelków

Pierwsza metoda wybierania wielu płytek jest bardzo prosta. Po włączeniu paska aplikacji możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy żądany kafelek, aby rozpocząć wielokrotny wybór. Wybrany kafelek jest zaznaczony, co oznacza, że ​​został dodany do Twojego wyboru. Następnie możesz wykonać inne czynności na wybranych kafelkach z samego paska aplikacji.

Ekran startowy Windows 8.1 update 1_App Bar

Metoda 2 Aby wybrać wiele kafelków

W rzeczywistości istnieje inny sposób wywołania wyboru wielu kafelków bez uprzedniego wywoływania paska aplikacji.

Przed aktualizacją 1 użytkownicy mogli kliknąć prawym przyciskiem myszy kafelek, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy inne kafelki, aby rozpocząć wielokrotny wybór. Ale od aktualizacji 1 kliknięcie kafelka prawym przyciskiem myszy powoduje wyświetlenie menu kontekstowego (więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po funkcjach Windows 8.1 Update 1).

To powiedziawszy, najprostszym sposobem zaznaczenia wielu kafelków jest naciśnięcie i przytrzymanie klawisza „CTRL”, a następnie kliknięcie lewym przyciskiem myszy żądanych kafelków. Jest to ta sama metoda, której używasz do zaznaczania wielu elementów w trybie pulpitu.

Ekran startowy Windows 8.1 aktualizacja 1_Multiple

Po wybraniu kafelków za pomocą klawisza CTRL możesz przesuwać kafelki lub kliknąć prawym przyciskiem myszy kafelek z zaznaczenia, aby uzyskać dostęp do opcji menu kontekstowego.

Ekran startowy Aktualizacja systemu Windows 8.1 1_Menu kontekstowe

[via: AskVG]

x