Odblokuj moc Internetu dzięki 13 niezbędnym zestawom startowym IoT

Twoje poszukiwania najlepszych i najbardziej ekonomicznych zestawów startowych IoT do tworzenia rozwiązań IoT kończą się na tych wyjątkowych zestawach urządzeń inteligentnych.

Internet rzeczy (IoT) to kolejna znakomita technologia, która przekona branżę do zainwestowania miliardów dolarów. Jeśli jesteś entuzjastą technologii i maniakiem elektroniki, musisz spróbować IoT jako opcji kariery.

Budowanie kariery w IoT wymaga znajomości jego oprogramowania i sprzętu. Najlepszym sposobem nauki jest budowanie projektów na żywo przy użyciu zestawów startowych IoT.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zestawach IoT, przypadkach ich użycia i funkcjach najlepszych zestawów. Później zapoznasz się również z niektórymi zestawami urządzeń inteligentnych, których eksperci IoT używają do tworzenia rzeczywistych projektów.

Co to jest zestaw startowy IoT?

Zestaw startowy IoT zawiera akcesoria elektroniczne, dokumentację oprogramowania i samouczki dotyczące tworzenia inteligentnych urządzeń IoT. Możesz tworzyć gadżety IoT, takie jak zegary światowe, węzły klimatyczne, stacje pogodowe, obserwatorzy samolotów, inteligentne ramiona robotów, termostaty, samojezdne samochody jako zabawki i nie tylko.

Projektanci sprzętu tworzą pakiet, dzięki czemu uczysz się całego procesu w sposób interaktywny. Przechodzisz przez instrukcje z przewodnikiem, aby zbudować, zdemontować i odbudować kilka urządzeń IoT z jednego pakietu.

Większość zestawów startowych IoT zapewnia kompatybilność krzyżową ze wszystkimi platformami programistycznymi IoT w chmurze. Na przykład IBM Watson IoT, Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud i inne.

Dlaczego potrzebujesz zestawu startowego IoT?

Zestawy startowe IoT to świetny sposób na naukę inżynierii inteligentnego domu i tworzenia oprogramowania bez rozbijania banku. Oto kilka powodów, dla których maniacy inteligentnego domu polegają na zestawach startowych IoT zamiast innych zasobów edukacyjnych:

 • Jeden zestaw jest dobry dla różnych rodzajów inteligentnych gadżetów. Dlatego możesz zbudować inteligentne urządzenie. Wypróbuj przez kilka dni. Następnie zdemontuj i zacznij budować nowy, korzystając z tych samych zestawów narzędzi.
 • Ten dołączony sprzęt elektroniczny doskonale nadaje się do promowania entuzjazmu do nauki STEM wśród dzieci, nastolatków i dorosłych znających się na technologii.
 • Zestawy startowe IoT służą jako niedrogie projekty laboratoryjne na żywo do kursów szkoleniowych dotyczących Internetu rzeczy.
 • Platformy edukacyjne online, które oferują kursy IoT, mogą korzystać z tych zestawów, aby prowadzić swoich uczniów przez rzeczywiste projekty IoT.
 • Możesz również podarować pakiet swojemu przyjacielowi, członkowi rodziny i współpracownikom, o których wiesz, że znają się na technologii i uwielbiają projekty typu „zrób to sam”.

Następnie przyjrzymy się różnym funkcjom, których należy szukać w zestawie startowym IoT.

Funkcje, których należy szukać w zestawie startowym IoT

Na rynku online i offline nie brakuje zestawów inteligentnych urządzeń domowych. Jednak nie można kupić byle czego. Przed zakupem zestawu projektowego IoT musisz przejrzeć tę listę najlepszych funkcji:

 • Zestaw zawiera rozbudowane przewodniki szkoleniowe i instrukcje, które pomogą Ci w tworzeniu oprogramowania na kompatybilnym komputerze, takim jak Linux.
 • Dostępnych jest wystarczająco dużo akcesoriów, takich jak czujniki, karty Wi-Fi, płytki mikrokontrolerów, płytki stykowe, przewody itp., aby zbudować różne rodzaje inteligentnych urządzeń domowych.
 • Poszukaj również sprzętu elektronicznego zgodnego z FCC zamiast sprzętu innego niż FCC.
 • Pakiet zestawu IoT powinien być zgodny z różnymi platformami programistycznymi chmury IoT. Daje to dobrą szansę na poznanie wszystkich chmur programistycznych IoT przy użyciu jednego zestawu startowego IoT.
 • Poszukaj zestawów startowych, które są dostarczane z modułowymi akcesoriami i nie wymagają lutowania. Pozwala dzieciom uczyć się IoT bez niebezpieczeństwa pożaru i porażenia prądem. Możesz także wykorzystać jeden zestaw do wielu projektów.
 • Wybierz zestawy, które nie wymagają programowania lub wymagają niewielkiej ilości programowania, które można łatwo wykonać za pomocą przeglądarki internetowej lub smartfona.
 • Jeśli otrzymujesz zestaw startowy dla dziecka, które trochę zna się na programowaniu lub jest zainteresowane kodowaniem, wybierz te, które oferują interaktywne wskazówki dotyczące kodowania.

Teraz zapoznaj się z różnymi opcjami zestawów startowych IoT, które możesz wykorzystać w projektach hobbystycznych, akademickich lub zawodowych:

Zestaw startowy IoT 3 w 1 firmy SunFounder

Ten zestaw startowy IoT 3 w 1 SunFounder to najlepszy wybór do nauki IoT, Arduino i inteligentnych samochodów. Z jego pomocą użytkownicy mogą nauczyć się budować projekty IoT, takie jak wykrywanie drzwi i okien oraz nawadnianie roślin za pomocą ESP8266 i Blynk.

Zestaw zawiera 192 elementy, takie jak płyta kontrolera ESP8266 i Arduino UNO. Zawiera również samouczki online dla 87 projektów, w tym Arduino, Scratch, IoT i projekty samochodowe.

Oferuje pełną kompatybilność zarówno z Arduino IDE, jak i Scratch. Dlatego nowicjusze i doświadczeni inżynierowie oprogramowania mogą z niego korzystać.

Co więcej, zestaw SunFounder może nauczyć Cię budowania wielofunkcyjnego inteligentnego samochodu i tworzenia programów do śledzenia linii, omijania przeszkód, przyspieszania, podążania za Twoją ręką i wielu innych.

OSOYOO ESP8266

Chcesz nauczyć się IoT poprzez zabawę? Zestaw OSOYOO ESP8266 jest tutaj, aby spełnić Twoje potrzeby. Nie tylko zapewnia niezbędną bazę wiedzy na przyszłość, ale także pomaga tworzyć ciekawe projekty IoT na potrzeby projektów szkolnych i targów naukowych.

Zestaw OSOYOO IoT zawiera płytkę mikrokontrolera NodeMCU opartą na ESP8266, która obsługuje WiFi i IDE. Wykorzystuje uproszczony protokół IoT o nazwie MQTT z różnymi zasobami kodowania open source i aplikacjami mobilnymi.

W tym zestawie otrzymasz 22 elementy elektroniczne, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z Internetem Rzeczy. Zawiera instruktażową płytę DVD z 17 bezpłatnymi przykładowymi lekcjami z samouczkiem krok po kroku, filmami, szczegółowymi schematami obwodów i w pełni przetestowanymi przykładowymi kodami, aby ułatwić naukę.

Zestaw Robotistan NodeMCU ESP8266

Robotistan NodeMCU ESP8266 został zaprojektowany, aby pomóc początkującym poznać zasady i logikę IoT oraz wdrożyć je w ich start-upowych projektach IoT. Zawiera 16 komponentów, takich jak diody LED, silniki i warianty czujników wykrywających, za pomocą których można szybko rozpocząć projekty IoT.

Zestaw zawiera już NodeMCU — płytkę rozwojową opartą na module open-source. Dlatego nie musisz używać żadnej innej płytki do swoich projektów. Tutaj otrzymasz również instrukcję, która zawiera listę wszystkich elementów zestawu, wizualne wyjaśnienie etapów budowania obwodów i kody dla projektów.

Dodatkowo dla użytkowników zestawu dostępny jest ebook. Omówiono w nim szczegółowe zastosowanie składników zestawu do rozpoczynania projektów IoT.

ThingPulse #1 NodeMCU ESP8266

Korzystając z zestawu ThingPulse #1 NodeMCU ESP8266, użytkownicy mogą rozpocząć swoje projekty IoT. Ten zestaw projektowy 4 w 1 do tworzenia bezprzewodowych rozwiązań IoT umożliwia stworzenie czterech domowych projektów — zegara światowego, stacji pogodowej, obserwatora samolotów i węzła klimatycznego.

Jest kompatybilny z Arduino i zawiera NodeMCU V2, płytkę drukowaną mikrokontrolera ESP8266. Stacja pogodowa dla dzieci do samodzielnego montażu ma wszystkie niezbędne elementy, takie jak wyświetlacz OLED, układ WiFi ESP8266, kabel USB oraz czujniki temperatury i wilgotności.

W przypadku projektów węzła klimatycznego, zegara pogodowego i obserwatora samolotu zestaw zawiera obszerny 60-stronicowy przewodnik zawierający metody krok po kroku. Przede wszystkim wszyscy kupujący otrzymują od firmy pierwszorzędną obsługę klienta, która odpowiada na pytania lub wątpliwości.

SunFounder Raspberry Pi Ultimate

SunFounder Raspberry Pi Ultimate to zestaw, z którego mogą korzystać studenci, nauczyciele, inżynierowie elektrycy, początkujący programiści i entuzjaści technologii, nawet bez wcześniejszej wiedzy.

Zawiera cały niezbędny sprzęt i oprogramowanie, których może potrzebować początkujący.

Zestaw startowy Raspberry Pi oferuje 45 kursów wideo i samouczków online. Korzystając z tych samouczków online krok po kroku, możesz opracować 161 interesujących projektów, w tym 59 projektów w Pythonie, 44 projekty C++ i 30 projektów Node.js. Z drugiej strony kursy wideo pomogą Ci opanować Raspberry Pi.

Zestaw startowy inteligentnego domu KEYESTUDIO

Możesz rozważyć zestaw startowy Smart Home KEYESTUDIO jako podstawową zabawkę do kodowania, która pomaga w nauce elektroniki i programowania podczas zabawy. Użyj go, aby stworzyć model inteligentnego domu z wyciętymi laserowo drewnianymi deskami, tablicą kontrolną oraz wieloma czujnikami i siłownikami.

Korzystając z niego, możesz wykonać 15 różnych projektów dotyczących modułów, takich jak przyciski, diody LED i czujniki.

Po przesłaniu kodu do komputera i zasileniu go 6 bateriami AA, możesz nim sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Mikrozestaw startowy GAR

Dla tych, którzy szukają mikrozestawu startowego do swoich projektów STEM lub robotyki, GAR Micro Starter Kit jest idealną opcją. Zawiera ponad 52 komponenty do opracowywania projektów, takie jak kompatybilna z Arduino płyta główna Uno R3 i płytka rozwojowa ESP32 z Wi-Fi i Bluetooth.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym użytkownikiem, pomoże Ci poznać elektronikę programowania w Arduino przy użyciu popularnych czujników i modułów. Oprócz tworzenia projektów bezprzewodowych, moduł nadawczo-odbiorczy Wi-Fi, moduł Wi-Fi + Bluetooth i moduł Bluetooth HC-05 tego zestawu pozwalają eksperymentować z pomysłami na IoT.

Jego wszechstronny zestaw oferuje dodatkowe akcesoria i bezpłatny dostęp do przewodników PDF i linków do samouczków w GAR Dropbox Cloud. Wszystkie elementy tego zestawu znajdują się w trwałej skrzynce narzędziowej.

SunFounder Raspberry Pi Pico

Zestaw Kepler firmy SunFounder, znany również jako Raspberry Pi Pico, oferuje 117 różnych projektów na urządzeniach inteligentnych. W rezultacie zestaw startowy IoT zawiera wiele akcesoriów elektronicznych, aż 450 komponentów.

Zestaw nadaje się do urządzeń IoT i tworzenia oprogramowania w oparciu o technologie Raspberry Pi i Arduino.

Płytka obliczeniowa zawiera standardowe funkcje, takie jak układ mikrokontrolera RP2040, procesor Arm Cortex-M0+, Wi-Fi 2,4 GHz i 26 wielofunkcyjnych pinów GPIO.

Zestaw obsługuje tworzenie programów IoT na platformach programistycznych, takich jak MicroPython, Piper Make i C++. Dla tych platform programistycznych i 117 projektów dostępny jest również łatwy do zrozumienia samouczek online.

Zestaw startowy GAR Colossus

Jeśli chcesz opracować inteligentny samochód z funkcjami robota do celów akademickich lub hobbystycznych, możesz wypróbować zestaw GAR Colossus. Zestaw może być również dobrą nauką STEM dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zestaw startowy zawiera moduły Wi-Fi, moduły Bluetooth, Systems on Chip (SOC), pięć różnych płyt głównych do inteligentnego samochodu, różne osłony akcesoriów, podwozie samochodu, czujniki i wyświetlacze LCD.

Wszystkie wrażliwe części elektroniczne znajdują się w wytrzymałym pojemniku o rozmiarze 22 cali i ochronie Husky 2-Level. Dodatkowo otrzymujesz pamięć USB o pojemności 16 GB i bezpłatny dostęp do GAR Dropbox Cloud, aby uzyskać dostęp do samouczków dotyczących rozwoju sprzętu i oprogramowania dla inteligentnego samochodu.

Pakiet Arduino MKR IoT

Zestaw startowy Arduino MKR jest idealny do tworzenia różnych modeli Internetu rzeczy dla biznesu i automatyki domowej. Możesz zalogować się online do Arduino IoT Cloud w celu programowania urządzeń, kontroli dostępu, analizy danych i wyzwalania automatyzacji.

Pakiet zawiera płytkę MCU, MCU, wyświetlacz LCD, silnik do mechanicznego sterowania siłownikami, złącze zasilania bateryjnego, port zasilania USB i inne.

Możesz uzyskać dostęp do samouczka Arduino na jego stronie internetowej i wykonać pięcioetapowy samouczek, aby opracować inteligentne urządzenie domowe na potrzeby biznesowe, projekty akademickie lub po prostu dla zabawy.

Zestaw edukacyjny OSOYOO Wi-Fi IoT

Jeśli chodzi o zapoznanie się z IoT, programowalną elektroniką i robotyką, zestaw OSOYOO Wi-Fi IoT Learning Kit pomaga stać się innowacyjnym. Możesz go używać do budowania projektów IoT i konfigurowania automatyki swojego inteligentnego domu.

Zawiera wszystko, co potrzebne do stworzenia kreatywnego, inteligentnego domu, takie jak osłona Wi-Fi, płytka podstawowa Arduino, czujnik ruchu, czujniki przeszkód, czujnik ultradźwiękowy, czujnik dźwięku, fotorezystor i czujnik temperatury/wilgotności. Co więcej, możesz zarządzać i kontrolować system IoT za pomocą aplikacji mobilnych.

Zestaw startowy DAOKI ESP8266

Chcesz zbudować stację pogodową dla IoT Arduino IDE? Wybór zestawu startowego DAOKI ESP8266 do tego celu byłby właściwym wyborem.

Tutaj otrzymasz płytkę rozwojową ESP8266, wyświetlacz OLED 0,96″, czujnik temperatury i wilgotności, płytkę prototypową, kabel USB i inne komponenty.

Za pomocą tego zestawu można opracować cztery bezprzewodowe projekty IoT, w tym stację pogodową, zegar światowy, obserwatora samolotów i węzeł klimatyczny. Do łączności wykorzystuje USB, a jego wyświetlacz OLED ma rozdzielczość 128×64 pikseli.

Zestaw Arduino OPLA IoT

Arduino OPLA IoT Kit to idealny wybór dla początkujących i profesjonalistów, ponieważ wymaga tylko kilku podstawowych doświadczeń związanych z majsterkowaniem. Jednak doświadczeni użytkownicy mogą go używać do przejmowania kontroli nad swoimi danymi i procesami IoT.

Główne elementy tego zestawu obejmują kartę Arduino MKR Wi-Fi, Arduino MKR IoT Carrier z wyświetlaczem OLED, przekaźniki 24 V, czujniki wilgoci, pojemnościowe przyciski dotykowe, uchwyt na kartę SD oraz wbudowane czujniki światła, temperatury i wilgotności.

Z tym zestawem otrzymujesz bezpłatny dostęp do platformy kodowania Arduino przez 12 miesięcy. Korzystając z tego otwartego systemu, możesz opracowywać niestandardowe inteligentne urządzenia i sterować nimi tak, jak chcesz.

Ostatnie słowa

Oto najlepsze zestawy startowe IoT, które możesz wygodnie kupić i rozpocząć swój pierwszy projekt Internetu rzeczy. Zapoznaj się z właściwościami technicznymi zestawów urządzeń inteligentnych powyżej. Zdobądź ten, który jest idealny do Twojego projektu i budżetu zestawu.

Możesz przeczytać to doskonałe wprowadzenie do IoT dla początkujących, aby wzbogacić swoją wiedzę na temat IoT na poziomie początkującym.

x