Jak zrobić stronę internetową z telefonu

Wiele osób podłączonych do Internetu ma tylko smartfon bez komputera osobistego. Podczas gdy niektóre biblioteki i kafejki internetowe oferują bezpłatny dostęp do komputera, jest to łatwiejsze, gdy masz dostęp do potrzebnych narzędzi w dowolnym momencie. Jeśli chcesz założyć witrynę internetową, usługi, o których będziemy tutaj mówić, obejmują w pełni funkcjonalne mobilne aplikacje internetowe, które umożliwiają tworzenie, publikowanie i edytowanie witryny całkowicie z telefonu.

Zaletą robienia tego wszystkiego online jest to, że Twoja praca jest zapisywana w usłudze, z której korzystasz, więc jeśli chcesz wprowadzić bardziej szczegółowe zmiany na publicznym komputerze, możesz zalogować się na swoje konto i kontynuować pracę.

Spis treści:

Idź Tato

GoDaddy’s Kreator witryn internetowych działa bezpośrednio z ich witryny. Mają wiele dostępnych motywów – które możesz dowolnie edytować w każdej części – i mają podglądy dla mobilnych i komputerowych wersji serwisu. Nie spodziewaj się całkowitego dostosowania ani wyjątkowego doświadczenia mobilnego, ale dość łatwo jest nadać swojej witrynie wygląd tak, jak chcesz, wprowadzając pewne poprawki.

Możesz edytować każdy element, aby zmienić styl, dodać nowe sekcje do każdej strony i skonfigurować wiele stron z paskiem menu u góry.

Mają nawet dość podstawowe rozwiązanie blogowe do łatwej aktualizacji treści, które można umieścić na osobnej stronie.

WordPress

WordPress jest królem blogów internetowych, idealnym dla witryn, które wymagają regularnie aktualizowanej treści, a także mają mobilny edytor. Domyślny motyw jest prosty i czysty, ale można go dostosować lub zastąpić dowolnym innym motywem WordPress. Zarządzanie stronami jest łatwe, a edytor postów jest całkiem funkcjonalny jak na aplikację mobilną.

Publikowanie witryny jest również łatwe; mieliśmy prosty blog skonfigurowany i uruchomiony w mniej niż dziesięć minut.

Oferują podstawowy darmowy hosting i bezpłatną domenę .wordpress.com. Bezpłatna witryna będzie opatrzona marką WordPress. Płacenie za plan usuwa branding i zapewnia domenę premium.

Weebly

Weebly’s mobilny edytor korzysta z natywnej aplikacji, którą można pobrać z aplikacji lub sklepu Google Play, co oznacza, że ​​możesz edytować swoją witrynę w trybie offline, a następnie publikować zmiany, gdy wrócisz do trybu online. Koncentrują się na handlu elektronicznym i są bezpłatne w przypadku podstawowych witryn, ale wymagają miesięcznych opłat, jeśli chcesz sprzedawać produkty w swojej witrynie.

Kredyty fotograficzne: Kostenko Maxim/ Shutterstock