Jak zwiększyć lub zmniejszyć odstępy między ikonami na pulpicie w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Rozmiar ikon pulpitu w systemie Windows 10 można zmienić. Możesz je zmniejszyć lub powiększyć. Możesz także odpowiednio wyrównać je w układzie siatki. Jeśli nie podoba Ci się siatka, możesz przenieść je w dowolne miejsce, wyłączając przyciąganie do siatki. To wszystko jest świetne, ale kiedy zmieniasz rozmiar ikon na pulpicie, siatka się nie zmienia. Jeśli ikony są zbyt duże, między nimi będzie bardzo mało miejsca. Jeśli ikony są naprawdę małe, wystarczy między nimi miejsca, aby dodać kolejny cały rząd ikon. Siatka nie zmienia się zbytnio wraz z rozmiarem ikony, można zwiększyć lub zmniejszyć odstępy między ikonami na pulpicie, aby była bardziej odpowiednia dla ikon.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

  Jak odtworzyć wideo z napisami w systemie Windows 10

Aby zmienić odstępy między ikonami na pulpicie, musisz edytować rejestr systemu Windows. To jest mój pulpit z dość dużymi ikonami. Jak widać, między poszczególnymi ikonami jest bardzo mało miejsca.

Odstępy między ikonami na pulpicie

Otwórz okno uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R. W polu uruchamiania wpisz regedit, aby otworzyć rejestr systemu Windows.

Przejdź do następującej lokalizacji w rejestrze systemu Windows.

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics

W przypadku siatki musisz zmienić różnicę między rzędami siatki i kolumnami. Oznacza to, że musisz edytować dwie wartości. Każda wartość zarządza innym aspektem siatki. Wartość IconSpacing zmieni odstępy między kolumnami, a IconVerticalSpacing zmieni odstępy między wierszami.

Domyślnie wartość dla obu jest ustawiona na -1128, ale może się różnić w zależności od rozdzielczości ekranu.

  Jak naprawić zablokowane aktualizacje zbiorcze w systemie Windows 10

Możesz go zmienić na dowolny z przedziału od -480 do -2780. -480 to najmniejsza ilość miejsca, jaką możesz mieć między wierszami i kolumnami ikon, a -2780 to maksymalna ilość miejsca, jaką możesz mieć między nimi. Będziesz musiał poeksperymentować z liczbami, aby zobaczyć, który wygląda najlepiej. Po każdej zmianie należy ponownie uruchomić system, aby zastosować nową wartość.

Oto, co otrzymasz, gdy masz duże ikony na pulpicie i odstępy ustawione na -1500.

Nie musisz ustawiać tej samej wartości dla obu wartości rejestru. Możesz chcieć więcej odstępu między wierszami niż chcesz między kolumnami, więc jest dobrze, jeśli wartości nie pasują do siebie. Będziesz musiał zapamiętać lub zanotować domyślne wartości obu wartości rejestru, jeśli kiedykolwiek zechcesz zresetować siatkę do jej domyślnego rozmiaru.

  Jak uzyskać tryb ciemny dla witryn internetowych w Microsoft Edge w systemie Windows 10

Zmiana tych wartości niczego nie zepsuje; nadal możesz wyrównywać ikony do siatki, chociaż warto wspomnieć, że przy większej odległości między liniami siatki możesz skończyć z większą przestrzenią między paskiem zadań a dolnym rzędem ikon niż zwykle.

x