Udostępnij teraz w social media:

Łączenie się z innymi osobami przeszło długą drogę od czasów wybierania numerów stacjonarnych. Istnieją teraz niezliczone usługi, które łączą Cię ze znajomymi i współpracownikami, eliminując kłopoty i koszty podróży. Szczególnie w takim czasie zaczynamy się uczyć, jak ważne jest to połączenie międzyludzkie. Ale niektóre usługi idą dalej niż tylko łączenie Cię z istniejącymi kontaktami. Na przykład Omegle to niezwykle popularna platforma, która łączy Cię z nieznajomymi. Więc jakie inne strony są podobne do Omegle? Omówimy to pytanie w poniższym artykule.

Co to jest Omegle?

Omegle pozwala ci mieć twarzą w twarz interakcje nie z ludźmi, których znasz, ale z zupełnie obcymi. Stworzony przez nastolatka w jego sypialni, Omegle był jednym z pierwszych tego rodzaju usług czatu online. Tak, mieliśmy czaty AOL w latach 90-tych, ale Omegle zrobiło kilka kroków dalej.

Nie ma żadnej rejestracji dla początkujących, co jest doskonałe dla zachowania anonimowości Twojej tożsamości i danych osobowych, ale także stwarza problemy. Każdy może go używać – dosłownie każdy. Gdy już zdecydujesz, czy chcesz dołączyć przez tekst czy wideo, Omegle połączy Cię z inną osobą. Odbywa się to losowo, więc w drugiej linii pojawia się całkowicie potluck.

Sprawdź -   Jak wyrównać tekst w pionie lub w poziomie w programie Microsoft Word

Oczywiście Omegle jest szczególnie popularne wśród nastolatków. Rozmowa z kimś, kogo nie znasz, daje trochę dreszczyku emocji, anonimowość daje ci możliwość otwartej rozmowy i bez oceniania, ale przez większość czasu jest to po prostu sposób na walkę z nudą przez nastolatki. Ale mając wszystko tak otwarte, łatwo jest nadużyć. Omegle stwierdza nawet na pierwszej stronie swojej witryny internetowej: „Wiadomo, że drapieżniki używają Omegle, więc bądź ostrożny”.

Oczywiście Omegle nie przechowuje żadnych danych użytkowników, ale każdy może przechwytywać zrzuty ekranu swoich czatów. Użytkownicy mogą nawet wybrać „tryb szpiegowski”, który umożliwia im podkradanie się do rozmów innych osób. Nawet jeśli jesteś ostrożny, łatwo jest wymknąć się szczegółom o sobie, gdy zaczynasz tracić czujność z kimś, kogo lubisz. Dlatego wielu rodziców zaczęło blokować witryny takie jak Omegle, aby ich dzieci w ogóle nie mogły z nich korzystać.

Sprawdź -   Jak zgłosić wyłudzanie informacji i złośliwe witryny w przeglądarce Google Chrome

Ale kiedy zaczniesz blokować strony internetowe, jak daleko się posuniesz? Czy to jedyna niebezpieczna witryna czatu? Jakie inne witryny przypominają Omegle? Po pierwsze, ogrom internetu i wszystkie jego głębokie, ciemne zakamarki sprawiają, że bycie jedynym w swoim rodzaju jest prawie niemożliwe.

Alternatywy dla Omegle

Istnieje wiele innych alternatyw dla Omegle, w tym TinyChat, Whisper, CoolMeet, ChatHub, Emerald Chat, ChatRoulette, Shagle, Chatrandom, Dirtyroulette, Camsurg i Bazoocam – opcje są prawie nieograniczone. Wszystkie mają kilka różnic, ale wszystkie zasadniczo służą temu samemu celowi.

Na przykład TinyChat jest zasadniczo taki sam jak Omegle, ale większość jego użytkowników łączy się za pośrednictwem pokoju rozmów, który zawiera do 12 kanałów wideo na pokój. Od razu wydaje się to nieco wygodniejsze, ponieważ rozmowy nie są indywidualne, więc rozmowy prawdopodobnie nie będą zbyt osobiste.

Sprawdź -   Jak wyłączyć funkcję automatycznego rozwijania menu Start w systemie Windows 10

Z drugiej strony ChatRoulette działa na zasadzie jeden do jednego, podobnie jak Omegle. Łączy cię w parę z nieznajomym, a jeśli czujesz się nieswojo lub nie chcesz już rozmawiać z tą osobą, „zabijasz” rozmowę i idziesz dalej.

Czy należy powstrzymać swoje dzieci przed korzystaniem z tych witryn?

Jako rodzic możesz obejść się, blokując lewą, prawą i środkową stronę, gdy zaczniesz odkrywać, jakie inne witryny są podobne do Omegle, ale możesz toczyć przegraną bitwę. Tam, gdzie jest wola, jest sposób. Sama pojemność internetu oznacza, że ​​prawie zawsze jest więcej sposobów niż jeden. Od zarania Internetu nastolatki nieustannie znajdowały nowe sposoby rozmawiania z nieznajomymi online. Najlepsze, co możemy zrobić, to edukować nasze dzieci w zakresie czytania czerwonych flag i tego, jakiego rodzaju rozmowy wywołują dzwonki alarmowe. Zawsze utrzymuj otwarty dialog między wami, aby wiedzieli, że mogą przyjść do ciebie, jeśli coś sprawi, że poczują się nieswojo, wtedy możesz porozmawiać o tym, jak postępować razem.