Jakie są rangi Valorant w kolejności?

Valorant to pierwszoosobowa strzelanka opracowana i wydana przez Riot Games Inc., która stała się niezwykle popularna po Counter-Strike.

Riot games to amerykański wydawca i deweloper gier wideo. Przed Valorantem publikowała gry takie jak League of Legends, Legends of Runeterra i wiele innych. Przed wydaniem Valorant został nazwany kodem i ogłoszony jako Projekt A.

Gra została po raz pierwszy uruchomiona w fazie zamkniętej wersji beta 7 kwietnia 2020 r., w której dopuszczono ograniczoną liczbę graczy. Gra przyciągnęła wiele uwagi dzięki popularnym streamerom twitchowym, takim jak Hiko, ShahZaM, Shroud i wielu innym grindowaniu w szeregach Valorant. W końcu przypadkowi gracze zainteresowali się grą, a gra rozkwitła wraz z premierą 2 czerwca 2020 r., jako darmowa, dostępna do pobrania na Gry o zamieszkach.

Gra jest obecnie dostępna na komputery PC z systemem Windows i jest bezpłatna z następującymi wymaganiami:

MINIMALNE DANE TECHNICZNE / 30 FPSRECOMENDED / 60 FPSHIGH-END SPECS / 144+ FPSPUIntel Core 2 Duo E8400 (Intel), Athlon 200 GE (AMD)Intel i3-4150 (Intel), Ryzen 3 1200 (AMD)Intel i5-9400F 2,90GHz ( Intel), Ryzen 5 2600X (AMD)GPUIntel HD 4000, Radeon R5 200Geforce GT 730, Radeon R7 240GTX 1050 Ti, Radeon R7 370

O rozgrywce Valorant

Valorant to konkurencyjna gra oparta na postaciach 5v5. Zawiera różne rodzaje broni, map i szeroką gamę agentów, z których każdy ma unikalne umiejętności, aby zapewnić graczom wciągające wrażenia. Ma różne tryby gry, takie jak bez oceny, rywalizacja, pośpiech i wiele innych.

Początkowo gra została uruchomiona z 10 grywalnymi agentami do wyboru w fazie beta, dodatkowo zwiększając ją do 12 agentów od patcha 1.05. W obecnej fazie w grze jest 19 grywalnych agentów. Każdy z nich można odblokować, grając w grę.

W grze są różne mapy. Każdy z nich zapewnia graczowi inne wrażenia z gry. Obecnie istnieje 7 map, przy czym mapa „Podział” jest usuwana z puli i zastępowana przez nowo uruchomioną mapę o nazwie „Perła”.

W grze jest łącznie 17 broni, a każda z nich może być wyposażona w unikalne skórki, które są dostępne za darmo lub można je kupić w sklepie w grze. Co więcej, każda broń ma swoją unikalną cechę; kilka z nich można wykorzystać do strzałów w głowę, podczas gdy inne można wykorzystać do spryskiwania.

Globalny wskaźnik wyboru agenta

Powyższy obraz ilustruje globalny wskaźnik wyboru agentów w różnych rangach i na różnych mapach, przy czym na szczycie znajduje się Reyna, a następnie Chamber, Sage, Jett i Raze w pierwszej piątce.

Cele

Gra w trybie podstawowym ma dwie strony, atakujących i obrońców. To wyścig do 13 rund, w którym każda drużyna gra jako napastnicy lub obrońcy. Jeśli drużyny są remisowe na linii punktowej po 12 punktów, gra przechodzi do trzeciej połowy, gdzie należy wygrać rundę lub dwie kolejne rundy odpowiednio w trybach bez oceny i rywalizacji. Co więcej, tryb rywalizacji ma wyższe stawki niż tryb bez oceny, ponieważ decyduje o twojej randze w grze.

Drużyna może wygrać rundę na dwa sposoby:

 • Pokonaj całą drużynę wroga, zanim uderzy lub zniknie kolec, w zależności od twojej strony.
 • Posadzenie kolca lub rozbrojenie go przed upływem czasu.
 • Wyróżnienie w grze

 • As: Kiedy jeden gracz sfraguje wszystkich pięciu graczy wrogiej drużyny w jednej rundzie, nazywa się to asem.
 • As drużynowy: Kiedy każdy gracz z twojej drużyny pokona po jednym graczu z drużyny przeciwnej w tej samej rundzie, nazywa się to asem drużynowym.
 • Oszczędny: Twój zespół zarabia „oszczędny”, gdy masz stosunkowo słaby ładunek przeciwko przeciwnikowi.
 • Punkty doświadczenia

  Punkty doświadczenia lub EXP/XP to punkty zdobywane przez gracza po ukończeniu każdej gry lub misji. Dzienna misja nagradza 2000 PD, a cotygodniowa misja nagradza zmienne PD w zależności od cotygodniowych wyzwań w grze.

  XP dla każdego trybu gry przedstawia się następująco:

  ModeXP bez winXP z WinUnrated100/round200/roundKonkurencyjny100/round200/roundReplication100/round200/roundDeathmatch900NASpike Rush1000NAEscalation8001000Snowball 750900CustomNANA

  Ten PD pomaga graczowi odblokować agentów, darmowe skórki i wspiąć się na poziomy przepustki bitewnej.

  Nagła śmierć kontra dogrywka

  Gracz staje w obliczu nagłej śmierci lub dogrywki odpowiednio w trybie bez oceny lub rywalizacji w trzeciej połowie gry, gdy obie drużyny mają remis w każdej z nich.

  Nagła śmierć: To część trybu bez oceny, w której można wygrać całą grę, wystarczy wygrać rundę nagłej śmierci.

  Dogrywka: To część trybu rywalizacji, w której musisz wygrać dwie kolejne rundy, zanim przeciwna drużyna wygra całą grę.

  Inne tryby gry

  Spike Rush: Spike Rush to szybki i krótszy format, zapewniający graczom ten sam przypływ adrenaliny, co tryb rywalizacji, ale w ciągu zaledwie 10-15 minut. Każda strona ma 3 rundy do rozegrania z umiejętnościami i dogrywką dla decydującego.

  Deathmatch: to tryb wieloosobowy, każdy na każdego i bez umiejętności. Tutaj gracze mogą ćwiczyć różne bronie i ulepszać swoją grę mechaniczną. Działa jako tryb rozgrzewki dla graczy, którzy nie są gotowi do bezpośredniego przejścia do trybu rywalizacji.

  Eskalacja: To tryb 5 na 5, ale bez żadnych umiejętności agenta. Każdy mecz eskalacji ma 12 poziomów, a każdy poziom ma określoną broń lub umiejętność. Celem jest ukończenie 12 poziomów lub przejście najdalej w 10 minut. Każdy poziom ma 7 punktów; po ukończeniu gracz otrzymuje następną broń.

  Replikacja: To tryb spike 5 na 5, w którym wszyscy gracze z tej samej drużyny muszą grać z tym samym agentem. Ten agent opiera się na losowym wyborze spośród wybranego agenta każdego gracza, znanego również jako głosowanie przed meczem. Replikacja to najlepszy z dziewięciu rund w trybie z kolcami.

  Tryb gry niestandardowej: Ten tryb gry umożliwia graczom hostowanie niestandardowych poczekalni w grze ze wszystkimi dostępnymi powyżej trybami. Co więcej, pozwala graczom ustawić niestandardowe ustawienia lobby, takie jak nieskończona amunicja, tryb turniejowy, brak ograniczeń kupowania, granie we wszystkich rundach itp.

  Rangi w Valorant

  W Valorant gracz jest umieszczany w koszyku rang w oparciu o jego umiejętności i zdolność do występów w grze. Ta ranga zależy od twoich osiągnięć w trybie rywalizacji. Co więcej, każda gra skutkuje odliczeniem lub dodaniem do ogólnej rangi. Wspinanie się po drabinie skutkuje bardziej konkurencyjnym lobby.

  Obecny system ma 9 wyróżniających się rang, zaczynając od żelaza i wspinając się do rangi promienistej. Każda ranga ma 3 poziomy – Iron 1, Iron 2 i Iron 3, z wyjątkiem rangi Radiant, ponieważ jest to najwyższa ranga w grze. Aby osiągnąć rangę Świetlistych, gracz musi szlifować określoną ilość oceny rangi w oparciu o swój region.

  Lista rang Valorant

  • Żelazo 1-3
  • Brąz 1-3
  • Srebro 1-3
  • Złoto 1-3
  • Platynowy 1-3
  • Diament 1-3
  • Ascendent 1-3
  • Nieśmiertelny 1-3
  • Promienny

  Ascendant to najnowszy dodatek do systemu rang. Mieści się między rangą Diamentową a Nieśmiertelną. Co więcej, jest to również najwyższe początkowe miejsce, jakie może osiągnąć nowy gracz.

  Resetowanie rangi

  • Resetowanie aktu: Ranga gracza zostaje zresetowana po każdym akcie, co skutkuje rozegraniem jednej gry rozstawiającej, aby ujawnić rangę w nowym akcie. Nowa ranga jest prawie podobna do starej rangi aktu gracza, z niewielkim spadkiem rangi.
  • Reset odcinka: Ranga gracza podlega twardemu resetowi po każdym odcinku, co skutkuje rozegraniem pięciu gier kwalifikacyjnych, aby ujawnić rangę w nowym odcinku. Nowa ranga będzie miała zauważalny spadek rangi, a także oceny rangi. Pod koniec każdego odcinka gracz otrzymuje towarzysza broni szczytowej rangi z ostatniego odcinka.

  Rozwój rang

  Valorant najpierw umieszcza gracza w nierankingowej kategorii. Podróż gracza rozpoczyna się od rozegrania samouczka wprowadzającego w zasięgu. Co więcej, aby w ogóle uzyskać szansę na umieszczenie w jednym z rang, gracz musi osiągnąć 20 poziom konta, co można osiągnąć, zdobywając doświadczenie w grze.

  Gdy gracz osiągnie 20 poziom konta, odblokowuje się dla niego tryb rywalizacji. Ponadto gracz musi rozegrać 5 gier kwalifikacyjnych, aby ujawnić swoją rangę. Pozycja w rankingu zależy od wyników w 5 grach klasyfikacyjnych. Nawet jeśli gracz przegra we wszystkich 5 meczach klasyfikacyjnych, jego wyniki w grach będą brane pod uwagę przy ustalaniu rangi.

  Każda ranga ma 100 punktów oceny rangi. Gdy gracz przekroczy 100 punktów, zostaje przeniesiony do następnego miejsca w rankingu, natomiast w przypadku utraty RR poniżej zera, gracz jest umieszczany w niższej randze.

  Swatanie i ocena

  Valorant korzysta z systemu rankingowego matchmakingu lub MMR. Gracz otrzymuje liczbę opartą na umiejętnościach i wydajności, która jest dostosowywana na podstawie wydajności. Aby zdobyć MMR, gracz musi stale wygrywać na obecnym poziomie umiejętności. MMR nie jest powiązany z systemem oceny rang i rangą, ale jest oddzielną jednostką, która umożliwia klientowi gry wyszukiwanie meczów.

  Ranking MMR jest ukryty przed graczami, ale gry są wypełniane według rankingu MMR graczami o podobnych umiejętnościach. Pomaga to klientowi gry równomiernie dopasowywać graczy. Zarówno ocena rangi, jak i ocena dobierania graczy odgrywają kluczową rolę w dobieraniu graczy i doświadczeniu w grze.

  Scenariusze rankingowe dobierania graczy

  • Jeśli twój MMR jest wyższy niż twoja ranga, zyskasz więcej RR na wygranych niż stracisz na przegranych.
  • Jeśli twój MMR jest równy twojej randze, zyskasz i stracisz bliższe ilości RR za wygrane i przegrane.
  • Jeśli twój MMR jest niższy niż twoja ranga, zyskasz mniej RR na wygranych i stracisz więcej na przegranych.

  Zwiększ swój MMR, przewyższając przeciwników i wygrywając bardziej konsekwentnie!

  Rozkład rang

  Dystrybucja rang lipiec 2022

  Powyższy obraz ilustruje Liczba graczy w danej randze w stosunku do graczy rozmieszczonych w innych rangach.

  Rozkład rang dla określonej rangi

  PozycjaProcent Żelazo6,6% Brąz 20,9%Srebro26,3%Złoto20,2%Platyna14,4%Diament8,1%Ascendent 2,8%Nieśmiertelny0,5%Promienisty0,02%

  Rozkład rang dla każdego poziomu dla każdej rangi

  Pozycja Procent Pozycja Procent Żelazo 10,3% Platyna 15,6% Żelazo 21,2% Platyna 24,6% Żelazo 35,1% Platyna 34,2% Brąz 15% Diament 13,7% Brąz 28,2% Diament 22,6% Brąz 37,7% Diament 31,8% Srebro 110,5% Ascendent 11,4% Srebro 28,79% Ascendent %Ascendent 30,5%Złoto 17,4%Nieśmiertelny 10,3%Złoto 26,7%Nieśmiertelny 20,1%Złoto 36,1%Nieśmiertelny 30,1%Promienisty0,02%

  Pozycja a ocena rangi

  Ranga to poziom umiejętności osiągnięty przez gracza, podczas gdy ocena rangi pomaga graczowi osiągnąć określoną rangę w grze. Zakresy rang to Iron 1 do Radiant. Z drugiej strony, ocena rang waha się od 0 do 100. Dodanie lub odliczenie po każdej grze w rankingu rang skutkuje ostateczną rangą po grze.

  Wniosek

  Valorant to doskonała gra, która osiągnęła świetne wyniki dzięki umiejętnościom, które zapewnia graczom, oprócz strzelania z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli jesteś fanem Counter Strike, na pewno warto zagrać w Valorant.