Jakie są wymagania dotyczące laptopa Valorant?

Udostępnij teraz w social media:

W ostatnich latach ogromną popularność zyskał gatunek FPS-ów, czyli strzelanek z perspektywy pierwszej osoby. Gry takie jak Call of Duty i Counter-Strike były podstawą gatunku FPS i położyły podwaliny pod różne nowoczesne taktyczne gry FPS, w które grasz dzisiaj. Jedną z takich gier FPS, która ogromnie wzrosła w ciągu ostatniego roku w branży e-sportowej, jest Valorant. Jeśli jesteś nowicjuszem w grze, koniecznie musisz znać wymagania dotyczące laptopa Valorant, uprawnienia, rozmiar komputera Valorant, dostępność i procedurę pobierania komputera Valorant. Ten artykuł zebrał wszystkie istotne potrzeby gry Valorant. Przewiń w dół i dowiedz się więcej na ten temat.

Jakie są wymagania dotyczące laptopa Valorant?

Valorant to taktyczna strzelanka 5 na 5, oparta na formułach strzelanka FPS dla wielu graczy, opracowana i wydana przez Riot Games. Po wydaniu Valorant ogromnie się rozrósł, gromadząc miliony użytkowników w krótkim czasie. Dodatkowo przyciągnął wielu ekspertów od gier i oficjalnie przeszedł z CS: GO i Fortnite na Valorant.

Entertainment Software Rating Board lub ESRB przyznało Valorantowi ocenę T (dla nastolatków), co oznacza, że ​​w grę może grać każdy, kto ukończył 13 lat. Jednak Riot Games ustala limit wieku na 16 lat i więcej, aby otworzyć konto, pobrać i grać w grę. Ten limit jest nałożony, ponieważ gra Valorant zawiera przemoc, krew i broń, które nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Czy Valorant jest bezpłatny?

Tak, Valorant to taktyczna strzelanka FPS online, którą możesz pobrać i zagrać za darmo. Musisz jednak zapłacić za zakup w grze niektórych postaci, umiejętności, broni, zdolności specjalnych i ulepszeń dostępnych w grze Valorant.

  Jak dodawać pliki muzyczne do Lollypop w systemie Linux

Jakie są wymagania dotyczące laptopa Valorant do pobrania?

FPS to kluczowy czynnik w strzelankach, takich jak Valorant. Pomagają w szybkiej i dokładnej walce z rywalami oraz określają szanse na wygraną. Ogólnie rzecz biorąc, gra mówi, że wysoki FPS zwiększa wydajność. Jednak gra zapewnia minimalną lub maksymalną specyfikację wymaganą, aby była dostępna dla wszystkich. Sprawdź wymagania dotyczące laptopa Valorant i komputera w rozmiarze Valorant podane poniżej i wybierz jeden zgodnie z potrzebami.

Uwaga: w systemie Windows 11 potrzebujesz TPM 2.0 i UEFI Secure Boot.

Minimalne wymagania systemowe dla Valorant (30 FPS)

Minimalna specyfikacja stworzona przez Riot Games jest zamierzona. Ma to na celu udostępnienie gry wszystkim graczom. Minimalne specyfikacje podane poniżej zapewniają tylko wrażenia z gry, ale nie zapewniają doskonałego poziomu wydajności.

Uwaga: The Riot nie oferuje oficjalnej pomocy technicznej dla gry zainstalowanej w minimalnej specyfikacji.

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny
Okna 7/8/10
Edytor
Intel Core 2 Duo E8400 (Intel), Athlon 200GE (AMD)
Pamięć RAM
4 GB
Karta graficzna
Intel HD 4000, Radeon R5 200
VRAM
1 GB
Przestrzeń magazynowa
Co najmniej 10 GB

Zalecane wymagania systemowe dla Valorant (60 FPS)

Sprawdź zalecane wymagania na PC podane poniżej przez Riot Games dla Valorant 60 FPS.

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny
Okna 7/8/10
Edytor
Intel i3-4150 (Intel), Ryzen 3 1200 (AMD)
Pamięć RAM
4 GB
Karta graficzna
Geforce GT 730, Radeon R7 240
VRAM
1 GB
Przestrzeń magazynowa
Co najmniej 10 GB

Wymagania systemowe specyfikacji Hi-End dla Valorant (144+ FPS)

Podane poniżej zaawansowane specyfikacje są idealnymi wymaganiami dotyczącymi laptopa Valorant, aby doświadczyć gry przy ponad 144 klatkach na sekundę. Ponadto wysokiej jakości monitor i dobre połączenie internetowe to kluczowe czynniki, które sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie. Gracze zawodowi zazwyczaj wykorzystują te czynniki w połączeniu ze specyfikacjami wymienionymi poniżej, aby konkurować. Podczas rywalizacji te idealne parametry poprawiają czas reakcji, łatwo wykrywają wrogów i zwiększają szanse na wygraną.

  Jak odinstalować Cortanę w systemie Windows 10

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny
Okna 7/8/10
Edytor
Intel i5-9400f 2,90 GHz (Intel), Ryzen 5 2600X (AMD)
Pamięć RAM
4 GB
Karta graficzna
GTX 1050 Ti, Radeon R7 370
VRAM
1 GB
Przestrzeń magazynowa
Co najmniej 10 GB

Jaki jest rozmiar komputera Valorant?

Pierwszym programem uruchamiającym Valorant jest Riot Games, który zajmuje mniej niż 100 MB. Ten program uruchamiający może być również używany do pobierania innych znanych dostępnych gier, takich jak League of Legends. Ogólnie rzecz biorąc, rozmiar pobierania Valorant wynosi około 22 GB, wliczając w to instalator, anty-cheat i grę Valorant. Ponadto, jeśli Riot Games wyda aktualizacje, może zająć więcej miejsca niż oczekiwano. Dlatego upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na dysku twardym.

Jak pobrać Valorant na PC?

Riot Games udostępniło grę Valorant tylko dla systemu operacyjnego Windows. Aby zainstalować grę, upewnij się, że spełniłeś wszystkie wymienione powyżej wymagania dotyczące laptopa lub komputera Valorant. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby pobrać Valorant na komputer z systemem Windows.

1. Idź do Valorant oficjalna strona za pośrednictwem dowolnej przeglądarki.

2. Wybierz przycisk Graj za darmo.

3. Kliknij ZRÓB JEDEN, aby utworzyć konto Riot.

Uwaga: jeśli masz konto Riot, kliknij ZALOGUJ SIĘ.

4. Wpisz swój adres e-mail.

5. Teraz wprowadź swoją datę urodzenia i kliknij strzałkę poniżej.

6. Następnie kliknij czerwony przycisk Pobierz, aby pobrać plik instalacyjny komputera Valorant.

7. Następnie kliknij plik Install VALORANT.exe.

8. Kliknij Tak w monicie Kontrola konta użytkownika.

9. Wybierz opcję zaawansowaną zgodnie z ilustracją.

10. W oknie Opcje zaawansowane kliknij podświetloną ikonę folderu, aby wybrać lokalizację docelową, w której chcesz zapisać grę.

11. Teraz przejdź do żądanej lokalizacji i kliknij OK, aby zapisać adres instalacji gry na ścieżce instalacji. Następnie wybierz przycisk Instaluj, jak pokazano.

  Jak tworzyć profile użytkowników Amazon Prime Video

12. Poczekaj, aż program uruchamiający i inne aplikacje związane z grą zostaną całkowicie zainstalowane.

13. Teraz musisz zalogować się na stronie swojego konta Riot Games, podając nazwę użytkownika i hasło.

Gra została pomyślnie zainstalowana na twoim komputerze. Uruchom grę za pomocą skrótu na pulpicie. Tutaj, jeśli jesteś zalogowany po raz pierwszy, gra udostępnia samouczek, dzięki któremu poznasz wszystkie podstawy, ustawienia i opcje dostępne w Valorant. Po zakończeniu sesji samouczka zacznij grać.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy możesz grać w grę Valorant na komputerze Mac?

Odp. Nie, gra Valorant nie jest dostępna na Maca. Możesz jednak zainstalować system Windows za pomocą Boot Camp na komputerze Mac, aby grać w Valorant. Dzieje się tak, ponieważ Volarant korzysta z oprogramowania zabezpieczającego przed oszustwami firmy Vanguard, które działa tylko za pośrednictwem Boot Camp.

Q2. Jak zwiększyć FPS na Valorant?

Odp. Istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności FPS w Valorant. Obejmują one dostosowanie rozdzielczości gry, optymalizację grafiki, wyłączenie synchronizacji pionowej i antyaliasingu, zmniejszenie jakości obrazu w celu zwiększenia liczby klatek na sekundę, zamykanie aplikacji działających w tle, aktualizowanie sterowników gier i czyszczenie dysku. Te sposoby można zrobić bez wydawania pieniędzy.

Q3. Czy Valorant jest obsługiwany w systemie Windows 11?

Odp. Tak, możesz grać w Valorant w systemie Windows 11. Jednak wymagane jest posiadanie modułu Trusted Platform Module lub TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu UEFI w systemie operacyjnym Windows 11.

Q4. Czy Valorant jest dostępny dla historii dla jednego gracza?

Odp. Nie, jak dotąd gra zapewnia jedynie rozgrywkę wieloosobową.

P5. Ile postaci występuje w grze Valorant?

Odp. Gra Valorant oparta na postaciach miała do tej pory jedenastu postaci lub agentów. Są to Jett, Raze, Skye, Brimstone, Phoenix, Sage, Sova, Viper, Cypher, Reyna, Killjoy, Breach i Owen.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny i udało Ci się poznać wymagania dotyczące laptopa Valorant. Daj nam znać, czy przewodnik był pomocny. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x