Jakie są te ikony w kolumnie stanu Menedżera zadań w systemie Windows 10?

Udostępnij teraz w social media:

W kwietniowej aktualizacji, znanej jako Spring Creators Update, firma Microsoft wprowadziła niewielką zmianę w kolumnie Stan Menedżera zadań. Jeśli otworzysz Menedżera zadań, zobaczysz ikony w kolumnie Stan. Ikony przypominają te same używane przez system Windows 10 do wskazywania trybu oszczędzania energii na suwaku zasilania. W zasadzie wygląda jak zapalona zapałka. Jeśli zastanawiasz się, jakie są ikony w kolumnie stanu menedżera zadań, wskazują one stan procesu.

Ikony kolumny stanu Menedżera zadań

W Windows 10 Insider Build 17101, pasek stanu menedżera zadań nie ma tych ikon. Zamiast tego miał tekst pokazujący, ile procesów zostało zawieszonych. To była jednak kompilacja poufna i zanim ta konkretna funkcja pojawiła się w wersji produkcyjnej, tekst został zastąpiony tymi ikonami.

  Pobierz i graj w Classic Chess Titans na Windows 10 (TUTORIAL)

Zasadniczo mają na myśli to samo. Ikona wskazuje aplikację lub usługę, która działa w stanie zawieszenia.

Zawieszone aplikacje / procesy

Oznacza to, że usługa nie jest aktywnie uruchomiona. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że Skype jest zawieszony. W czasie, gdy robiłem ten zrzut ekranu, Skype nie działał, ale ma usługę w tle, która ma sprawdzać i przesyłać powiadomienia o nowych wiadomościach na pulpit, który wyjaśnia usługę.

Przekonasz się, że wszystkie zawieszone aplikacje / usługi działają w tle. Żadna z obecnie używanych aplikacji nie przejdzie w stan wstrzymania, chyba że nie przełączysz się na nie przez długi czas. Na przykład na poniższym zrzucie ekranu mam otwartą aplikację Ustawienia, jak wskazuje ikona na pasku zadań, ale od jakiegoś czasu nie przełączam się na nią. W kolumnie stanu menedżera zadań obok niej znajduje się ikona wstrzymania. Jeśli przejdę do aplikacji Ustawienia, opuści stan zawieszenia.

  Jak wyczyścić DNS w systemie Windows 10?

Jeśli nie widzisz kolumny stanu, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny nagłówek kolumny w menedżerze zadań iz menu kontekstowego wybierz opcję Stan. Ikony są nowe, ale kolumna od lat jest częścią menedżera zadań. Niewielu użytkowników to włącza, dlatego może się wydawać, że nagle się pojawił.

W starszych wersjach systemu Windows 10 ta kolumna informuje tylko o tym, że aplikacja lub usługa nie odpowiada. Nie powie ci, czy jest zawieszony, czy nie. Ikony wskazujące stan zawieszenia zostały dodane w kwietniowej aktualizacji. Aby było jasne, firma Microsoft nie zbiera żadnych nowych informacji ani nie wprowadziła nowego stanu, w którym mogą działać aplikacje i usługi. Wszystko, co robi się za pomocą kolumny stanu menedżera zadań, to wizualny wskaźnik stanu aplikacji.

  Jak zbiorczo przycinać obrazy w systemie Windows 10

Firma Microsoft nie wprowadza wielu zmian w Menedżerze zadań w systemie Windows 10. Ostatnim znaczącym ulepszeniem, które zostało wprowadzone, było użycie GPU w Menedżerze zadań, jednak zostało to dobrze udokumentowane. Ten, nie tak bardzo.

x