Jak naprawić blokadę dynamiczną, która nie działa po kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10

Blokada dynamiczna to funkcja systemu Windows 10, która może automatycznie zablokować system, jeśli wykryje, że sparowane i połączone urządzenie Bluetooth nie jest już w zasięgu. Jest przeznaczony do pracy z telefonami, ale przekonasz się, że możesz również współpracować z innymi urządzeniami, takimi jak Mi Band 2, jeśli masz odpowiednią aplikację do parowania. Co ważniejsze, można go również użyć do odblokowania systemu. Jest to dość przydatne, ale niestety blokada dynamiczna mogła przestać działać po kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10. Oto jak naprawić niedziałającą blokadę dynamiczną.

Napraw blokadę dynamiczną nie działa

Jeśli blokada dynamiczna nie działa, zauważysz to, gdy system się nie blokuje. Jeśli korzystasz z podłączonego urządzenia, ekran blokady wskaże, że urządzenia nie można znaleźć. Windows 10 spróbuje go znaleźć, ale jeśli tak się nie stanie, otrzymasz ostrzeżenie, że blokada dynamiczna nie działa.

Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu; łatwy i trudny sposób.

Prosty sposób polega na otwarciu aplikacji Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Konta i wybierz kartę Opcje logowania. Przewiń w dół do sekcji Blokada dynamiczna i kliknij przycisk Wyszukaj urządzenie. Idealnie byłoby, gdyby Windows 10 był w stanie znaleźć twoje urządzenie i rozwiązać problem. Upewnij się, że urządzenie znajduje się w zasięgu i jest włączone, a także że włączony jest Bluetooth. Upewnij się również, że urządzenie jest widoczne w obszarze sparowane i połączone urządzenia w ustawieniach Bluetooth.

Jeśli to nie zadziała, a są szanse, że nie, będziesz musiał wybrać trudniejsze rozwiązanie.

Jeśli używasz aplikacji do łączenia urządzenia i blokady dynamicznej, otwórz aplikację i usuń / odłącz urządzenie od aplikacji. Następnie otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Urządzenia. Wybierz Bluetooth i wybierz urządzenie, którego używasz z blokadą dynamiczną. Usuń urządzenie. Wyłącz Bluetooth, a następnie włącz go ponownie. Ponownie sparuj urządzenie, a następnie podłącz je. Jeśli to wszystko, co musisz zrobić, aby blokada dynamiczna działała, powinno to załatwić sprawę.

Jeśli używasz aplikacji do łączenia urządzenia z systemem Windows 10, otwórz ją i ponownie podłącz urządzenie. To powinno naprawić niedziałającą blokadę dynamiczną. Zasadniczo musisz wyciągnąć wtyczkę z urządzenia, tj. Odłączyć ją całkowicie, a następnie podłączyć ponownie. To rozwiązuje problem, ale system Windows 10 może nadal wyświetlać powiadomienie, że blokada dynamiczna nie działa. Na razie nie można się tego pozbyć.