Jak włączyć blokadę dynamiczną w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

System Windows 10 obsługuje wiele opcji zapewniających bezpieczeństwo komputera. Masz trzy rodzaje haseł, które możesz ustawić; alfanumeryczne, kod PIN i obraz. Jeśli masz obsługiwane urządzenie, możesz skonfigurować Windows Hello i nauczyć je rozpoznawania Twojej twarzy. Aktualizacja Creators Update dla Windows 10 wprowadzi nowy mechanizm blokujący dla twojego komputera; Blokada dynamiczna. Jest przeznaczony dla użytkowników, którzy zapomnieli zablokować swoje urządzenie i działa ze sparowanymi urządzeniami Bluetooth. Gdy sparowane urządzenie Bluetooth, w szczególności telefon, nie jest już w pobliżu, system Windows blokuje się po 30 sekundach. Oto jak włączyć blokadę dynamiczną w systemie Windows 10.

  Jak otwierać pliki obrazów RAW w systemie Windows 10

Najpierw musisz sparować telefon z systemem Windows 10 przez Bluetooth. Aby sparować urządzenie Bluetooth, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Urządzenia i dodaj urządzenie z zakładki Bluetooth.

Po sparowaniu telefonu musisz włączyć blokadę dynamiczną. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Konto. Wybierz Opcje logowania z lewej kolumny. Przewiń zwykłe opcje logowania; PIN, hasło i hasło obrazkowe, do blokady dynamicznej.

Włącz opcję „Zezwól systemowi Windows na wykrywanie nieobecności i automatyczne blokowanie urządzenia”.

Po włączeniu blokady dynamicznej w systemie Windows 10 automatycznie wykryje, które ze sparowanych urządzeń to telefon. Nie będziesz musiał samodzielnie identyfikować urządzenia. Po wyjściu z komputera z telefonem w kieszeni / dłoni system Windows 10 zostanie automatycznie zablokowany po 30 sekundach. Obecnie nie ma możliwości zablokowania pulpitu natychmiast po odejściu.

  Jak używać alternatywnego hasła do konta Windows 10 Live

Takie aplikacje są dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i macOS. Działają przez Bluetooth i telefon. Kiedy opuścisz bliskość pulpitu, zostanie on zablokowany. Aplikacje takie jak ta obsługują również funkcję automatycznego odblokowywania.

Blokada dynamiczna w systemie Windows 10 działa ze wszystkimi telefonami; nie jesteś ograniczony tylko do korzystania z telefonu z systemem Windows. Ta funkcja jest dostępna tylko częściowo w wersji 15031 systemu Windows 10 Insider. Można ją włączyć, ale aplikacja Ustawienia ulega awarii podczas próby sparowania urządzenia Bluetooth.

x