Jak włączyć blokadę dynamiczną w systemie Windows 10

System Windows 10 obsługuje wiele opcji zapewniających bezpieczeństwo komputera. Masz trzy rodzaje haseł, które możesz ustawić; alfanumeryczne, kod PIN i obraz. Jeśli masz obsługiwane urządzenie, możesz skonfigurować Windows Hello i nauczyć je rozpoznawania Twojej twarzy. Aktualizacja Creators Update dla Windows 10 wprowadzi nowy mechanizm blokujący dla twojego komputera; Blokada dynamiczna. Jest przeznaczony dla użytkowników, którzy zapomnieli zablokować swoje urządzenie i działa ze sparowanymi urządzeniami Bluetooth. Gdy sparowane urządzenie Bluetooth, w szczególności telefon, nie jest już w pobliżu, system Windows blokuje się po 30 sekundach. Oto jak włączyć blokadę dynamiczną w systemie Windows 10.

Najpierw musisz sparować telefon z systemem Windows 10 przez Bluetooth. Aby sparować urządzenie Bluetooth, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Urządzenia i dodaj urządzenie z zakładki Bluetooth.

Po sparowaniu telefonu musisz włączyć blokadę dynamiczną. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Konto. Wybierz Opcje logowania z lewej kolumny. Przewiń zwykłe opcje logowania; PIN, hasło i hasło obrazkowe, do blokady dynamicznej.

Włącz opcję „Zezwól systemowi Windows na wykrywanie nieobecności i automatyczne blokowanie urządzenia”.

Po włączeniu blokady dynamicznej w systemie Windows 10 automatycznie wykryje, które ze sparowanych urządzeń to telefon. Nie będziesz musiał samodzielnie identyfikować urządzenia. Po wyjściu z komputera z telefonem w kieszeni / dłoni system Windows 10 zostanie automatycznie zablokowany po 30 sekundach. Obecnie nie ma możliwości zablokowania pulpitu natychmiast po odejściu.

Takie aplikacje są dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i macOS. Działają przez Bluetooth i telefon. Kiedy opuścisz bliskość pulpitu, zostanie on zablokowany. Aplikacje takie jak ta obsługują również funkcję automatycznego odblokowywania.

Blokada dynamiczna w systemie Windows 10 działa ze wszystkimi telefonami; nie jesteś ograniczony tylko do korzystania z telefonu z systemem Windows. Ta funkcja jest dostępna tylko częściowo w wersji 15031 systemu Windows 10 Insider. Można ją włączyć, ale aplikacja Ustawienia ulega awarii podczas próby sparowania urządzenia Bluetooth.