Jednorazowe adresy e-mail (DEA) wyjaśnione w 5 minut lub krócej

Unikaj wiadomości spamowych, zachowaj prywatność osobistych/służbowych wiadomości e-mail i nadal uzyskuj dostęp do treści premium za pomocą jednorazowych adresów e-mail!

E-mail marketing to najtańszy sposób marketingu internetowego. Dlatego witryny eCommerce, blogi, czasopisma techniczne, wydawcy artykułów naukowych, a nawet witryny z darmowymi zdjęciami proszą o rejestrację przez e-mail.

Chociaż odpowiedzialni wydawcy stron internetowych i firmy zajmujące się handlem elektronicznym szanują prywatność i wybór promocyjnych wiadomości e-mail, nie wszyscy właściciele witryn/aplikacji zachowują się w ten sam sposób.

Te strony internetowe, aplikacje w chmurze i witryny e-commerce są gorącymi mediami dla celów hakerskich. W związku z tym atak hakerski na takie usługi sieciowe może spowodować wyciek wiadomości e-mail do złych aktorów w Internecie.

Aby uniknąć takich zagrożeń związanych z prywatnością w Internecie, musisz wiedzieć, czym są jednorazowe adresy e-mail, jak działają, jakie są dedykowane narzędzia itp. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest jednorazowy adres e-mail (DEA)?

Możesz natychmiast skorzystać z konta DEA i odpuścić, nie martwiąc się o kradzież danych osobowych. W przeciwieństwie do poczty Gmail lub Outlook, nie musisz przesyłać mnóstwa danych, aby zarejestrować się w jednorazowej wiadomości e-mail.

W ten sposób, bez przechodzenia przez gorączkowy proces, taki jak tworzenie nazw użytkowników, ustawianie hasła i sprawdzanie poprawności profilu przy użyciu numeru telefonu komórkowego lub alternatywnego adresu e-mail, otrzymujesz w pełni funkcjonalną wiadomość e-mail na kilka minut do godzin.

Nie jesteś właścicielem e-maila. Po prostu używasz go przez kilka minut, aby zweryfikować adres e-mail, uzyskać weryfikację OTP i nie tylko, aby korzystać z treści premium. Treści, które wymagają rejestracji e-mail, są bardzo łatwo dostępne za pomocą DEA.

Rodzaje DEA

DEA mają wiele nazw, a niektóre z popularnych to:

  • Tymczasowe e-maile
  • Wiadomości e-mail do kosza
  • Wyrzucane e-maile
  • Anonimowe e-maile

Usługi przekazywania wiadomości e-mail to kolejny strumień jednorazowych wiadomości e-mail. Tutaj możesz uzyskać bezpłatny lub płatny adres do przekazywania wiadomości e-mail. Musisz użyć adresu e-mail w kilku witrynach, aplikacjach, forach, publicznych strefach Wi-Fi itp., które wymagają adresu e-mail do rejestracji.

Usługa przesyłania dalej wyśle ​​ważne e-maile na Twój adres e-mail. Gdy zaczniesz otrzymywać e-maile marketingowe lub zbyt wiele e-maili ze spamem, możesz usunąć konto e-mail do przekazywania, aby zachować porządek w osobistej wiadomości e-mail.

Konieczne środki ostrożności w przypadku tymczasowych wiadomości e-mail

  • Nie używaj bezpłatnego DEA w aplikacji lub witrynie, która wymaga wielokrotnej weryfikacji przez e-mail. Większość bezpłatnych jednorazowych wiadomości e-mail wygasa po kilku minutach, więc do tego czasu możesz nie ukończyć całego procesu.
  • Nie używaj tymczasowych adresów e-mail do ważnych zadań, takich jak rejestracja w witrynach edukacyjnych, tablicach ogłoszeń, domenach pracodawców itp.
  • Chociaż są to anonimowe e-maile, eksperci ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i organy ścigania mogą nadal śledzić działania, adresy IP i nie tylko.

Jak działają jednorazowe walidacje e-maili?

E-maile rejestracyjne to potencjalni potencjalni klienci dla sprzedawców e-maili. Dlatego firmy korzystają z usług sprawdzania poprawności wiadomości e-mail w celu wykrywania jednorazowych wiadomości e-mail. Usługa weryfikacji obejmuje procesy automatyzacji i ręcznego przeglądu, jak wspomniano poniżej:

# 1. Zautomatyzowany proces

Po pierwsze, interfejsy API do sprawdzania poprawności wiadomości e-mail i aplikacje do sprawdzania poprawności po stronie serwera automatycznie wykrywają dostawców usług DEA. Niektóre popularne nazwy domen to @areosur.com, @tmmwj.net, @guerrillamail.de, @guerrillamail.info i inne. Aplikacje serwera odbiorców wiadomości e-mail natychmiast blokują takie wiadomości e-mail i wyświetlają użytkownikowi błąd wiadomości e-mail.

Po drugie, możesz zaprogramować swój serwer e-mail tak, aby bezpłatna wiadomość e-mail była wysyłana po 15–20 minutach od pierwszego e-maila rejestracyjnego. Jeśli skrzynka pocztowa domeny odbiorcy nie może dostarczyć wiadomości e-mail i wyświetla błąd, taki jak adres nie istnieje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik użył DEA.

#2. Proces ręczny

Możesz często sprawdzać subskrybowaną listę e-mail, wysyłając kolejne e-maile do użytkowników. Jeśli otrzymasz sygnał dostarczenia lub klikniesz, oznacza to, że e-maile są prawidłowe. Jeśli nie ma takich sygnałów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że e-maile były tymczasowymi adresami w domenie DEA.

Korzyści z jednorazowych/tymczasowych adresów e-mail

# 1. Unikaj niechcianej poczty

Wszyscy jesteśmy zmęczeni bombardowaniem spamem i wiadomościami-śmieciami. Bez względu na to, ile środków ostrożności podejmiesz, niechciane i promocyjne wiadomości e-mail z pewnością wpadną do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ale możesz użyć jednorazowego adresu e-mail podczas rejestracji na nieistotnych stronach internetowych. W ten sposób nie musisz zajmować się promocyjnymi wiadomościami e-mail, które mogli wysłać.

#2. Zapewnij prywatność danych

Ponieważ cyberprzestrzeń jest narażona na wysokie ryzyko ataków, nawet niektóre z największych nazwisk odkryły, że ich baza danych została zhakowana. Podczas takich incydentów hakerskich adresy e-mail i powiązane z nimi dane wpadają w niepowołane ręce.

W przypadku mniej bezpiecznych stron internetowych sytuacja może się pogorszyć. Korzystanie z tymczasowych adresów e-mail we wszystkich możliwych sytuacjach ochroni Cię przed przestępstwami internetowymi, takimi jak kradzież tożsamości i oszustwa.

#3. Zdobądź nagrody bez ujawniania prawdziwego e-maila

Czasami musimy udostępnić nasze adresy e-mail, aby skorzystać z ofert i nagród. Jeśli chcesz korzystać z tych ofert bez konieczności zajmowania się promocyjnymi e-mailami, DEA są tutaj. Ten adres będzie tymczasowo dostępny, więc możesz go użyć do odebrania nagrody lub prezentu.

#4. Pomiń ograniczenia krajowe

Niektóre witryny wymagają podania adresu e-mail z określonego kraju. W takich przypadkach tymczasowe e-maile okażą się bardzo korzystne.

#5. Koniec z zapominaniem hasła

Zapamiętywanie haseł do różnych adresów e-mail może być trudne dla niektórych z nas. Nawet jeśli pamiętasz hasło do swojego oryginalnego identyfikatora e-mail, pamiętanie haseł do wszystkich innych e-maili nie jest łatwe. Ponieważ jednorazowe e-maile nie mają haseł, nie będzie możliwości zapomnienia hasła.

#6. Unikaj ograniczeń IP

Marketerzy mogą potrzebować utworzyć dużą liczbę adresów e-mail. Jeśli spróbują to zrobić z tego samego adresu IP, popularni klienci poczty e-mail mogą im tego zabronić. W przypadku usługi tymczasowego adresu e-mail nie ma ograniczeń. W związku z tym można utworzyć dowolną liczbę e-maili.

#7. Brak ryzyka włamania

Zwykłe adresy e-mail mogą paść ofiarą phishingu i hakowania. Ponieważ tymczasowy adres e-mail istnieje przez krótki czas, nie wiąże się z ryzykiem włamania.

Jednorazowy adres e-mail vs. Alias

Aliasy e-mail również stają się obecnie modne. Istnieją jednak pewne fundamentalne różnice między wiadomościami DEA i aliasami. Znajdź różnice w poniższej tabeli:

Funkcje/funkcje Jednorazowe wiadomości e-mail Aliasy e-mail DomenaDomena innej firmyTa sama domena, co istniejąca domena poczty e-mail, np. Gmail, Yahoo Mail itp. Przechodzenie weryfikacji DEANie przechodziZawsze przechodziCzas życiaKilka minutWażne, dopóki nie usuniesz aliasu e-mailKosztW większości bezpłatneNiektóre płatne, na przykład Google WorkspaceDługoterminowe użytkowanieNiemożliweMożliweHasło Cele resetowania Nie można go używać do resetowania haseł Do resetowania haseł można używać aliasów e-mail

Co to jest anonimowy adres e-mail?

Anonimowa poczta e-mail to kolejne narzędzie do ochrony danych osobowych i zawodowych przed dostępem do Internetu. Kiedy tworzysz anonimową wiadomość e-mail z usługodawcą, ukrywa on dane osobowe za pomocą szyfrowania.

W związku z tym serwer poczty e-mail odbiorcy nie może rejestrować danych umożliwiających identyfikację, takich jak prawdziwe imię i nazwisko, data urodzenia, adres, numer telefonu komórkowego, adres IP, domena wysyłająca itp.

Anonimowe usługi e-mail używają szyfrowania wielowarstwowego. Dlatego jeśli ktoś przechwyci wiadomość e-mail podczas transmisji, nie będzie mógł jej przeczytać.

Jak wybrać najlepszą tymczasową usługę e-mail

Przy kilku tymczasowych dostawcach usług poczty e-mail na rynku wybór właściwego może być trudny. Ponadto nie wszystkie z nich są godne zaufania i mogą szantażować Cię, wykorzystując Twoje prywatne dane.

Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby uniknąć tego problemu, decydując się na jednorazowy adres e-mail.

# 1. Brak skomplikowanego procesu rejestracji

Powodem, dla którego używasz tymczasowego adresu e-mail, jest uniknięcie tworzenia zwykłego identyfikatora e-mail. Nie ma więc sensu wybierać usługi DEA, która wymaga przejścia długiego procesu rejestracji.

#2. Darmowa usługa

Oczywiście nie ma potrzeby płacenia za usługę, taką jak jednorazowy e-mail. Wybierając, upewnij się, że usługodawca nigdy nie przychodzi z żadnymi ukrytymi opłatami lub opłatami cyklicznymi. Niektóre firmy mogą zacząć pobierać opłaty w przyszłości, więc powinieneś być tego świadomy.

#3. Łatwy w użyciu

Nikt nie chce korzystać z tymczasowej usługi e-mail, która wiąże się z krzywą uczenia się! Powinieneś wybrać tymczasową firmę e-mail, w której możesz szybko utworzyć tymczasową wiadomość e-mail.

#4. Obsługuje prywatność

Prywatność stała się poważnym problemem dla nas wszystkich. Wybierając identyfikator jednorazowy bez rejestracji, możesz mieć pewność, że Twoje dane i dane osobowe pozostaną bezpieczne.

Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre firmy będą Cię szantażować, jeśli udostępnisz im dane osobowe. Dlatego wybieraj tylko niezawodnych dostawców usług DEA.

#5. Jednoczesne DEA

Aby uzyskać dostęp do różnych stron internetowych, możesz potrzebować wielu jednorazowych wiadomości e-mail. Wybór usług, które oferują tylko ograniczoną liczbę identyfikatorów, nie zadziała w takim przypadku.

#6. Magazyn w chmurze

Wybrana usługa DEA powinna zapewniać tymczasowe przechowywanie w chmurze. W ten sposób będziesz mógł bezproblemowo przechowywać niezbędne informacje.

#7. Wiarygodny

Oprócz sprawdzenia, czy dostawca usług DEA posiada wszystkie powyższe cechy, musisz upewnić się, że firma jest godna zaufania.

Możesz odwiedzić witryny z recenzjami oprogramowania, aby poznać oceny firm świadczących usługi tymczasowej poczty e-mail. Odwiedzanie jej kont w mediach społecznościowych w celu uzyskania recenzji użytkowników to kolejny sposób na odkrycie jej niezawodności.

Dostawcy jednorazowego adresu e-mail (DEA).

Możesz użyć dowolnej z poniższych opcji, aby zaspokoić swoje potrzeby dotyczące tymczasowych wiadomości e-mail:

Poczta tymczasowa

Temp Mail pomaga zapewnić bezpieczeństwo i czystość poczty e-mail, oferując tymczasowe adresy e-mail na żądanie i błyskawiczne 10-minutowe wiadomości e-mail. Platforma jest idealna do bezpłatnych jednorazowych adresów e-mail. Możesz jednak poprawić jakość usług i niezawodność, korzystając z konta premium.

Za jedyne 10 USD miesięcznie możesz uzyskać 10 jednoczesnych adresów e-mail, dodatkowe 100 MB przestrzeni dyskowej w chmurze, kompatybilność z przeglądarką internetową, dodatkowe zabezpieczenia danych, domeny premium i nie tylko. Możesz korzystać z aplikacji mobilnej z App Store i Google Play.

10 minutowa poczta

10 Minute Mail to dostawca bezpłatnych jednorazowych usług e-mail. Nie musisz wpisywać żadnych danych osobowych, aby uzyskać dostęp do natychmiastowych wiadomości e-mail. Jednak e-maile trwają tylko 10 minut.

Upewnij się więc, że platforma, dla której będziesz korzystać z 10-minutowej poczty, przetworzy wszystkie weryfikacje w tym 10-minutowym przedziale czasowym. W przeciwnym razie musisz rozpocząć rejestrację od zera.

Poczta partyzancka

Guerrilla Mail oferuje niestandardowe jednorazowe wiadomości e-mail z opcją wyboru nazwy użytkownika poczty e-mail. Po wybraniu spersonalizowanej nazwy użytkownika poczty e-mail możesz wybrać jedną z 11 domen, takich jak .com, .info, .net, .org i inne.

Narzędzie oferuje również schludny interfejs użytkownika (UI) do tworzenia wiadomości e-mail, dodawania adresów, dodawania tematów i wstawiania załączników.

Jednorazowe adresy e-mail: Uwaga autora

Jako badacz online, marketer, pisarz i entuzjasta prywatności danych używam jednorazowych adresów e-mail w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, forach i aplikacjach internetowych. Ta praktyka chroni mnie i moich klientów przed hakerami.

Korzystając z tymczasowych adresów e-mail, możesz także oddzielić swoje życie zawodowe od prywatnego od internetu. To nie nauka o rakietach, która będzie wymagać obszernej krzywej uczenia się. Możesz zacząć tak łatwo, jak przy użyciu Gmaila lub Yahoo Mail. Musisz skorzystać z jednorazowego dostawcy usług poczty e-mail.

Chociaż znajdziesz wielu bezpłatnych tymczasowych dostawców usług e-mail, mądrze jest korzystać z narzędzia premium z płatnym planem.

Ponieważ takie płatne narzędzia, jak Temp Mail, oferują automatyzację, równoczesne adresy e-mail, rozszerzone miejsce do przechowywania w chmurze i korzystanie bez reklam. Nie wspominając już o dodatkowych warstwach zabezpieczeń, które chciałbyś zobaczyć.

Podsumowanie

W dzisiejszym połączonym świecie aplikacji internetowych, stron internetowych i aplikacji mobilnych łatwo jest odkryć swoje dane osobowe online za pomocą samego adresu e-mail. Hakerzy i oszuści mogą użyć połączonego adresu e-mail do profilowania korzystania z Internetu w celu planowania ataków typu phishing lub innych sztuczek socjotechnicznych.

Jednak witryny i aplikacje internetowe nigdy nie przestaną prosić o osobisty lub służbowy adres e-mail w celach marketingowych.

Najlepszą opcją jest poleganie na wspomnianym powyżej dostawcy usług jednorazowych adresów e-mail. Ponadto musisz znać tę tymczasową lub anonimową usługę e-mail od podszewki, aby bez problemu z niej korzystać podczas pobierania treści, czytania artykułów lub komentowania na forum.

Następnie możesz sprawdzić hosting poczty biznesowej.

x